Pralka slim - Ranking 2024

Wybór odpowiedniej pralki nie jest łatwy, zwłaszcza, gdy ogranicza nas przestrzeń. Na szczęście, producenci na każdy problem znajdą rozwiązanie. W niewielkim pomieszczeniu idealnie sprawdzi się pralka slim. Jak jednak wybrać najlepszy typ, model pralki typu slim?

Standardowa pralka zajmuje dość dużo miejsca i nie każdy może sobie pozwolić na tego typu sprzęt. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie pralka slim. Wybór tego rodzaju urządzeń jest jednak całkiem spory. Na co zwrócić uwagę kupując taki sprzęt? Jak wybrać dobrą pralkę slim? Między innymi na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym tekście.

Pralka slim a pralka standardowa

Nim kupimy odpowiednią pralkę powinniśmy dokładnie zmierzyć przestrzeń, którą dysponujemy. Co istotne, pralka slim nie odbiega szerokością od standardowych modeli. Szerokość ta wynosi około 60 centymetrów. Oczywiście, w ofercie znajdziemy również urządzenia węższe (około 40 centymetrów). Nie jest to jednak domeną pralek typu slim.

Co zatem oznacza pralka slim? Tego typu sprzęt oferuje niewielką głębokość, najczęściej nie więcej niż 45 centymetrów. Na rynku dostępne są również pralki super slim o głębokości nawet 30 centymetrów. Dzięki temu bez trudu można umieścić je w niewielkiej łazience czy w kuchni. Trzeba jednak pamiętać, że pojemność takiej pralki będzie znacznie mniejsza od pojemności standardowego urządzenia, chociaż w ofercie dostępne są już pralki slim o pojemności nawet 6 kg (czyli dość standardowo i w wielu przypadkach wystarczająco).

Dobra pralka slim będzie tak samo skuteczna jak urządzenie standardowe. Większość modeli oferuje bogaty zakres programów oraz rozmaite funkcje prania. Warto jednak dodać, że nie znajdziemy raczej w ofercie pralko-suszarki slim. Najmniejsze pralko-suszarki mają głębokość powyżej 50 centymetrów.

Pralka slim ładowana od góry czy od przodu?

W ofercie znajdziemy zarówno pralki slim ładowane od góry jak i pralki slim ładowane od przodu. Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli jednak zależy nam na wyjątkowo małej głębokości, powinniśmy skupić się na modelach ładowanych od góry.

Bez wątpienia, pralka slim ładowana od frontu zajmie nam więcej miejsca. Musimy też wziąć pod uwagę swobodę jej otwierania. Tego typu model pozwala jednak kontrolować proces prania. Taki wybór jest konieczny, jeśli na przykład pralka slim ma być w zabudowie, na przykład w kuchni. Dodajmy jednak, że znalezienie pralki slim do zabudowy to niełatwe zadanie. W takim wypadku często lepszą opcją jest po prostu zabudowanie wolnostojącego modelu.

Pralka slim ładowana od góry zajmie mniej miejsca, ale nie da nam możliwości kontrolowania prania. Jej zaletą jest to, że nie trzeba się do niej schylać. Jest to w naszej opinii jednocześnie wada, bo pralka góra pralki często stanowi funkcjonalną półkę, a pralka ładowana od góry uniemożliwia takie zagospodarowanie tej przestrzeni.

Jak wybrać dobrą pralkę slim?

Przed zakupem najlepszej pralki slim musimy przeanalizować kilka parametrów urządzenia.

Wymiary i pojemność

Wymiary to jeden z najważniejszych parametrów w przypadku pralek slim. Zanim wybierzemy odpowiedni sprzęt musimy dokładnie zmierzyć wnękę, w której chcemy umieścić urządzenia. Trzeba pamiętać, że część miejsca zajmą odpowiednie przyłącza, więc wybrany model nie może być dobrany na styk. Weźmy pod uwagę również swobodę korzystania z urządzenia. Jeśli decydujemy się na pralkę slim ładowaną od przodu, musimy mieć odpowiednio dużo miejsca, by swobodnie otwierać drzwiczki. W przypadku modelu ładowanego od góry również o odpowiednią przestrzeń musimy zadbać. Warto dostosować urządzenie do własnych potrzeb, na przykład do wzrostu osoby obsługującej sprzęt. Przy zbyt wysokiej pralce możemy mieć problem z jej załadunkiem, przy niskiej możemy nadwyrężać kręgosłup. Pralki slim, podobnie jak pralki standardowe, mają najczęściej szerokość około 60 centymetrów. Jeśli chodzi o głębokość, to waha się ona od 30 do 45 centymetrów. Najmniejsze modele nazywane są pralkami super slim.

Większość dostępnych na rynku pralek slim oferuje pojemność około 5-6 kilogramów. To całkiem przyzwoite parametry jak na tak „odchudzone” urządzenie. Znajdziemy, oczywiście, modele o ładowności 3-4 kg. Wszystko zależy, jak często i jak dużo pierzemy. Jeśli decydujemy się na bardziej pojemny model, sprawdźmy, czy ma opcję prania połowy wsadu.

Klasa energetyczna, pobór wody

Klasa energetyczna – jeśli zależy nam na tym, by pralka zużywała jak najmniej energii, na ten czynnik zwróćmy szczególną uwagę. Klasa energetyczna informuje o rocznym zużyciu energii – wyrażana jest w kW/h. Skala obejmuje 7 stopni – od D (najmniejsza efektywność) do A+++ (największa efektywność). Wybierajmy pralki typu slim (i nie tylko) z klasą energetyczną co najmniej A+. Najczęściej, im wyższa klasa energetyczna urządzenia, tym wyższa jego cena.

Pobór wody – ten czynnik również wpłynie na wysokość rachunków. Starsze modele pralek potrafią zużyć prawie 100 litrów wody podczas jednego cyklu prania. Nowoczesne – 39 litrów. Na etykiecie energetycznej pralki znajdziemy najczęściej szacunkowe, roczne zużycie wody. Warto wybrać pralkę slim z opcją prania połowy wsadu. Wówczas również możemy zaoszczędzić wodę.

Wirowanie i efektywność prania

Efektywność prania – obok klasy energetycznej i zużycia wody, znajdziemy również oznaczenie efektywności prania oraz odwirowania (skuteczność usuwania brudu oraz dokładność i szybkość wirowania). Klasyfikacja obejmuje aż 9 stopni – najniższy G do najwyższego A+++.

Jeśli chcemy, by nasze pranie po wyjęciu z pralki nie ociekało wodą, powinniśmy wybrać model, który oferuje prędkość wirowania minimum 1000 obrotów na minutę. Im więcej obrotów, tym bardziej suche pranie.

Głośność

Pralka to dość głośne urządzenie, ale znajdziemy w ofercie modele, które oferują stosunkowo cichą pracę. Starsze modele mogą wytwarzać hałas na poziomie 77 decybeli, nowoczesne urządzenia natomiast emitują hałas około 46 decybeli. Ten poziom wzrasta, oczywiście, podczas wirowania. W nowszych modelach do 72, a w starszych do 79 decybeli. Generowany przez pralkę hałas uzależniony jest w głównej mierze od rodzaju silnika, ale również od odpowiedniego wypoziomowania urządzenia.

Rodzaj bębna

Producenci pralek prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych rozwiązań. W ofercie znajdziemy pralki slim z klasycznym bębnem, ale również urządzenia z bębnem o strukturze diamentu, plastra miodu czy kształcie kropli wody. Tego rodzaju unowocześnienia umożliwiają delikatniejsze, ale jednocześnie skuteczne pranie.

Ile kosztuje dobra pralka slim?

Cena pralki slim uzależniona jest od wielu parametrów, od jakości oraz renomy producenta. Średniej jakości pralka slim będzie nas kosztować około 1000 złotych. Za bardziej zaawansowane urządzenie zapłacimy przynajmniej dwa razy tyle.

Większość dostępnych na rynku pralek ma kolor biały, ale znajdziemy również modele czarne lub srebrne. 

Pralka slim – zakres programów oraz funkcje dodatkowe

Kupując najlepszą pralkę slim warto zwrócić uwagę na jej funkcje dodatkowe oraz zakres programów. Jakie programy mogą okazać się przydatne? Obok prania standardowego, intensywnego czy delikatnego, warto również postawić na:

 • Pranie z połową wsadu – zużywa mniej wody i pozwala zaoszczędzić na rachunkach. Nowoczesne pralki slim dostosowują ilość wody oraz środka piorącego do wielkości wsadu.
 • Program krótki – zazwyczaj trwa nie więcej niż 30 minut.
 • Program dla alergików – skutecznie eliminuje bakterie, roztocza i inne zanieczyszczenia.
 • Pranie firanek – jest zdecydowanie delikatniejsze od standardowego.
 • Program do prania dziecięcych ubranek – w tym wypadku ważne jest, by detergent został dokładnie wypłukany.
 • Program do prania koszul – ułatwiający prasowanie.
 • Program do prania ubrań sportowych
 • Program do jedwabiu – niezwykle delikatny.

Wśród najważniejszych funkcji pralki slim wymienić należy:

 • Obsługa za pomocą jednego przycisku
 • Elektroniczny wyświetlacz
 • Opóźnienie startu – możemy ustawić konkretną godzinę włączenia się pralki.
 • Kontrola piany – urządzenie włącza dodatkowe płukanie, by skutecznie pozbyć się detergentu, jeśli jest go za dużo.
 • Zabezpieczenie przed dziećmi – uniemożliwia wyłączenie pralki przez dziecko czy otwarcie drzwiczek podczas cyklu prania. Bardziej zaawansowane modele mogą mieć więcej systemów zabezpieczeń, między innymi wykrywających awarię sprzętu.
 • Aqua Spray – funkcja zraszania ubrań. Umożliwia równomierne rozprowadzenie detergentu.
 • Eco Bubble – technologia ograniczająca zużycie ciepłej wody. Pralki Eco Bubble wykorzystują generator bąbelków – dokładnie mieszają środek piorący z wodą i pozwalają mu szybciej wniknąć w ubrania. Dzięki temu detergent lepiej się rozpuszcza, a pranie jest skuteczniejsze.
 • Diagnostyka błędów i uszkodzeń – nowoczesne urządzenia samodzielnie diagnozują błąd lub uszkodzenie. Służy do tego specjalna aplikacja, na przykład na smartfona. Aplikacja łączy się z pralką i przekazuje informacje o problemie.

Pralka slim – wyposażenie

Dobra pralka slim powinna mieć w zestawie odpowiednie wyposażenie, między innymi:

 • Mata antywibracyjna – zmniejsza drgania.
 • Podkładki oraz gumowe nóżki pod pralkę – dzięki nim pralka nie będzie przesuwać się po podłożu. Zmniejszy się również poziom generowanego przez nią hałasu.
 • Wąż dopływowy z funkcją Aqua Stop – zabezpieczenie przed rozmaitymi nieszczelnościami i przelaniem. Chroni również przed zalaniem łazienki.

 

Ranking TOP 20

Lp. Zdjęcie Nazwa Cena Opinie Producent Ładowanie Wymiary Pojemność Obroty/min Zużycie energii / cykl Zużycie wody / cykl Klasa energetyczna Klasa efektywności prania Rodzaj Kolor Roczne zużycie energii Roczne zużycie wody Kierunek otwierania drzwi Klasa skutecznośœci wirowania Poziom hałasu prania Poziom hałasu wirowania Silnik inwerterowy Funkcje dodatkowe Sterowanie smartfonem Opóźnienie startu pracy Zastosowane technologie Nowa klasa energetyczna Klasa poziomu hałasu Sterowanie Ilość programów Wyświetlacz Programy prania Zdejmowany blat
1 Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
1 opinia
Samsung Od przodu 85x60x55 cm 8 kg 1200 0,56 kWh 37 l A+++ A Pralka wolnostojąca Biały 116 kWh 8100 l W lewo B 53 dB 74 dB Tak Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia Nie Tak Eco Bubble, Smart Check B A Elektromechaniczne 15 Tak n/a n/a
2 Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
1 opinia
Candy Od góry 86x40,5x60 cm 8 kg 1200 0,97 kWh n/a A+++ A Pralka wolnostojąca Biały 195 kWh 9850 l Do góry B 61 dB 79 dB Nie n/a Tak Tak Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch n/a C Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) Nie
3 WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
1 opinia
Whirlpool Od góry 40 x 90 x 60 cm 6 kg 1200 0,48 kWh 43 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały n/a n/a n/a B n/a ‎79 dB Tak OdkażaNie 60° PraNie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieraNie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy n/a n/a n/a B C Pokrętło, przyciski n/a Tak Delikatny ECO 40-60 PłukaNie + wirowaNie Sport Wełna 20°C n/a
4 Bosch WGG244ZRPL Bosch WGG244ZRPL
1 opinia
Bosch Od przodu 85x60x59 cm 9 kg 1400 0,46 kWh 48 l n/a A Parowa Srebrny 46 kWh n/a W lewo B 71 dB 71 dB Tak Funkcje parowe, regulacja prędkości wirowania, ActiveWater Plus, AntiVibration Design, EcoSilence Drive, kontrola piany, oświetleNie bębna, SpeedPerfect, sygnał dźwiękowy zakończenia pracy, system kontroli wyważenia: kontrola wyważenia urządzenia, VarioDrum Nie Tak SoftDial A A Elektroniczne 14 Tak Bawełna, Ciemne/Jeans, CzyszczeNie bębna, Eco 40-60º, Higiena Plus, Iron Assist, Mix szybki, PłukaNie, Program Super krótki, Sport, Syntetyki, Tkaniny delikatne, Wełna, WirowaNie/OdpompowaNie Nie
5 Candy CSTG 47TME/1-S Candy CSTG 47TME/1-S
1 opinia
Candy Od góry n/a 7 kg 1400 0,52 kWh 42 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały 52 kWh n/a Do góry B n/a 79 dB Tak n/a Nie n/a n/a B C Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Dżins, Szybki (44 min.) Nie
6 Candy CSTG 37TMCE/1-S Candy CSTG 37TMCE/1-S
1 opinia
Candy Od przodu 86x41x60 cm 7 kg 1300 0,52 kWh 42 l n/a n/a Pralka, wirówka Biały 52 kWh n/a Do góry B n/a 78 dB n/a n/a Nie Tak Gentle Touch, System Mix Power+ B C n/a 17 Tak n/a Nie
7 LG F2WV3S7N6E LG F2WV3S7N6E
1 opinia
LG Od przodu n/a 7 kg 1200 0,69 kWh 45 l D A Pralka wolnostojąca Biały 69 kWh n/a W prawo B 56 dB 71 dB Tak Add Item, Funkcja włączania/wyłączania dźwięku, PraNie wstępne Nie Tak AI DDT D A Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Ciche praNie, CzyszczeNie bębna, Delikatny, Dziecięce, Eco 40-60o, Higiena, Mieszany, Odzież sportowa, PłukaNie + WirowaNie, Pościel, PraNie ręczne, Program szybki 14 minut, Syntetyki Nie
8 BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure
1 opinia
Beko Od przodu 60 x 84 x 46.5 cm 7 kg 1200 0,44 kWh 43 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały n/a n/a n/a n/a n/a n/a n/a Blokada przedwczesnego otwarcia drzwi, ZabezpieczeNie przed dziećmi n/a n/a AquaWave, FreshTherapy Funkcja Skróć Czas A B n/a 8 Tak BabyProtect Bawełna Bielizna Ciemne ubrania ECO 40-60 Mix 40 PłukaNie Puchowe Sport - Beko Super szybkie praNie Syntetyki Wełna WirowaNie/OdprowadzeNie wody n/a
9 Bosch WAXH8G91PL Bosch WAXH8G91PL
1 opinia
Bosch Od przodu 84,8x59,8x59 cm 10 kg 1400 0,56 kWh 49 l B B Pralka wolnostojąca Biały 56 kWh n/a W lewo B 48 dB 71 dB Tak Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu, OświetleNie wnętrza bębna: LED, CzyszczeNie bębna z funkcją przypomNienia, AntiVibration Design, Dodatkowe wyciszeNie pralki od spodu, Wskaźnik przedozowania, Tak Tak Aqua Stop B A Elektroniczne 13 Tak WirowaNie, Bawełna, Syntetyki, Koszule/Bluzki, Jeans, Szybki 15/30, Mix, Delikatne/Jedwab, Kołdry, AntyAlergia, Sport/Fitness, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60 Nie
10 Candy CSTG 072DE/1-S Candy CSTG 072DE/1-S
1 opinia
Candy Od góry 86x41x60 cm 7 kg 951 0,86 kWh 42 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały 78 kWh n/a Do góry C n/a 76 dB n/a n/a n/a Tak n/a F B Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Jeans, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, 20 st.C, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Higieniczny, Syntetyczne, Szybki (44 min.), Mieszane i Kolorowe (59 min.), Idealna Bawełna (59 min.) Nie
11 Samsung WW60A3120WE Samsung WW60A3120WE
1 opinia
Samsung Od przodu 85x59,5x40 cm 6 kg 1200 0,55 kWh 43 l C A Parowa Biały 55 kWh n/a W lewo C 74 dB 74 dB Tak start/pauza Nie Tak silnik Samsung Digital Inverter C B Elektroniczne, dotykowe, pokrętło 12 Tak bawełna, ciemne materiały, czyszczeNie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież Nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełna Nie
12 Electrolux EW2F428SP Electrolux EW2F428SP
1 opinia
Electrolux Od przodu 85x60x57 cm 9 kg 1200 0,625 kWh 47 l n/a A Pralka Biały 63 kWh n/a W lewo B 74 dB 74 dB Tak Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci, Kontrola ilości piany, Automatyka wagowa, dodatkowanie płukanie Nie Tak automatyka prania Electrolux AutoSense, skrócenie czasu prania Electrolux TimeManager C B Elektroniczne, pokrętło, przyciski n/a Tak Eco 40-60, bawełna, tkaniny syntetyczne, delikatny, Express Care, szybki 30 min, szybki 14 min, wirowanie, odprowadzanie wody, płukanie, antyalergiczny, kołdra, sport, Wool\Silk Tak
13 Electrolux EW6SN306SPX Electrolux EW6SN306SPX
1 opinia
Electrolux Od przodu 84,3x59,5x41,1 cm 6 kg 1000 0,65 kWh 42 l D A Parowa Szary 65 kWh n/a W lewo B 74 dB 76 dB Tak możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukaNie, praNie intensywne (odplamiaNie), start/pauza, praNie wstępne Nie Tak automatyka prania Electrolux SensiCare, równomierne rozprowadzeNie płynu zmiękczającego Electrolux/AEG SoftPlus, skróceNie czasu prania Electrolux TimeManager D B Elektroniczne, dotykowe, pokrętło n/a Tak antyalergiczny (parowy), bawełna, delikatny, dziecięcy, eco 40-60, jeans, jedwab, outdoor (odzież Nieprzemakalna), płukaNie, sport, syntetyki, szybki 14 min, wełna, wirowaNie Nie
14 Samsung EcoBubble WW11BGA046AE Samsung EcoBubble WW11BGA046AE
1 opinia
Samsung Od przodu n/a 11 kg 1400 0,53 kWh 54 l A A Parowa Biały 53 kWh n/a W lewo B 72 dB 72 dB Tak Czyszczenie bębna, Funkcja aktywnej piany, Łatwe prasowanie, Szuflada StayClean, Szybkie pranie, Wyświetlacz LED Nie Tak diagnostyka błędów za pomocą smartfona Samsung Smart Check, silnik Samsung Digital Inverter A A Elektroniczne 14 Tak Bawełna, Delikatny, Eco 40-60º, Ekonomiczny, Higieniczna para, Kolorowe, Mix, Płukanie + Wirowanie, Pościel, Pranie wstępne, Program szybki 15 minut, Syntetyki, Wełna, Wypompowanie wody i odwirowanie Nie
15 Electrolux EWC1351 Electrolux EWC1351
1 opinia
Electrolux Od przodu 67x49,5x51,5 cm 3 kg 1300 0,63 kWh 36 l n/a A Pralka Biały 130 kWh n/a W lewo C 57 dB 78 dB Nie Kontrola zrównoważenia wsadu Nie Tak n/a F C Mechaniczne, pokrętło, przyciski 16 Nie Bawełna 30°, Bawełna 40°, Bawełna 90°, Bawełna Eco 60°, Delikatny 40°, Eco 40-60, Mix 20°C, Odprowadzanie wody, Płukanie, Program Mini 30, Syntetyki 30°, Syntetyki 40°, Wełna 40°, Wełna zimna woda lub niska temperatura Tak
16 Samsung WW8NK62E0RW/EO Samsung WW8NK62E0RW/EO
2 opinie
Samsung Od przodu 85x60x45,6 cm 8 kg 1200 0,69 kWh 37 l A+++ A Parowa Biały 136 kWh 8100 l W lewo B 56 dB 75 dB Tak AddWash, Bęben Diamond, Eco Bubble, Funkcja aktywnej piany, Higieniczna para, Łatwe prasowaNie, Pamięć ostatNiego cyklu, Smart Check, Technologia VRT, WyłączeNie dźwięków Tak Tak Drzwi AddWash, Silnik Digital Inverter, Eco Bubble, Hygiene Steam, Smart Check C A Elektroniczne 16 Tak Bawełna, CzyszczeNie bębna, Delikatny, Eco 40-60, Ekonomiczny, Intensywny, Kolory, Mieszany, PłukaNie + WirowaNie, Pościel, PraNie wstępne, Program higieniczny, Syntetyki, Szybkie 15 minut, Wełna, WirowaNie + odprowadzaNie wody Nie
17 Miele WWV980 WPS Passion Miele WWV980 WPS Passion
1 opinia
Miele Od przodu 85x59,6x64,3 cm 9 kg 1600 0,6 kWh 54 l A+++ A Parowa Biały 109 kWh 11000 l W prawo A 46 dB 72 dB Nie dodatkowe płukaNie, Woda Plus, start/pauza, zdalne sterowaNie smartfonem, namaczaNie,funkcja Plamy, dodaNie pary do cyklu Nie Tak automatyczne dozowaNie Miele TwinDos, bęben Miele SoftCare, czyszczeNie dozownika Miele AutoClean, oszczędne praNie Miele PowerWash 2.0, parowe wygładzaNie Miele SteamCare, prognoza zużycia wody i energii Miele EcoFeedback, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczeNie przed zalaNiem Miele Watercontrol System (WCS) A A Elektroniczne n/a Tak automatyczny, bawełna, bawełna - eko, ciemne materiały, delikatny, firanki, higiena, impregnacja, jeans, jedwab, koszule, odświeżaNie parowe, odzież sportowa, outdoor (odzież Nieprzemakalna), pierze/puch, poduszki, szybki 20 min, wełna/praNie ręczne Nie
18 Amica WA2C814BKiSJH Amica WA2C814BKiSJH
1 opinia
Amica Od przodu 85x59,5x56,5 cm 8 kg 1400 0,545 kWh 48 l n/a B Parowa Biały 121 kWh n/a W lewo B n/a 76 dB Tak Sygnał akustyczny, Opcja dołożenia odzieży w trakcie prania, ZabezpieczeNie przed otwarciem przez dzieci, Funkcje parowe Nie Tak OptiTime, EcoBar, SilentWash, CleanReminder, MaxLoad B B Elektroniczne 20 Tak Sterylizacja 70st.C, Antyalergiczny, OdświeżaNie 15, PraNie ręczne, Wełna, Syntetyki, Pupil, Bawełna 20st.C, Eco 40-60, Bawełna, Baby Pro, Łatwe prasowaNie, Sport, Antyroztocza, Ochrona koloru, Auto 30st.C n/a
19 Samsung WW70TA026AH Samsung WW70TA026AH
1 opinia
Samsung Od przodu 85x60x55 cm 7 kg 1400 0,52 kWh 34 l A+++ A Parowa Biały 103 kWh 7400 l W lewo B 54 dB 74 dB Tak kontrola ilości piany, zabezpieczeNie przed otwarciem przez dzieci, funkcje parowe Nie Tak Aqua Stop, Smart Check, Bęben Diamond, Eco Bubble B A Elektromechaniczne 14 Tak PraNie szybkie, program Mix, wełna/delikatne, ekonomiczny, ciemne kolory, pościel, eco 40-60, bawełna, syntentyki, płukaNie+wirowaNie, czyszczeNie bębna, odprowadzaNie wody+wirowaNie n/a
20 Haier I-Pro 7 HW80-B14979 Haier I-Pro 7 HW80-B14979
2 opinie
Haier Od przodu 85x60x46 cm 8 kg 1400 0,54 kWh 38 l A+++ A Pralka Biały 119 kWh 8360 l W lewo B 54 dB 69 dB Tak pranie intensywne (odplamianie), start/pauza, dodanie pary do cyklu Nie Tak funkcja odświeżania I-Refresh, silnik Direct Motion, szybkie programy z funkcją I-Time A A Elektroniczne, dotykowe, pokrętło n/a Tak bawełna, delikatny, mix, odświeżanie, pościel, syntetyki, wełna Nie
Polecamy:  Pralka, Zastosowane technologie: Silnik iQ Drive

Najlepsze produkty: Pralka slim

1. Samsung EcoBubble WW80TA026AE

Samsung EcoBubble WW80TA026AE
PRALKA SAMSUNG WW80TA026AE 1200 OBR 8KG WW80TA026AE, Pralka Eco Bubble, 8 kg, biała

Eco Bubble - energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze

Higieniczna para - higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie

Silnik Digital Inverter z 10-letnią gw. - niezawodna i cicha praca

Szuflada Stay Clean - brak osadów i pozostałości środków do prania w szufladzie na detergenty

Higienicznie czyste wnętrze bębna bez konieczności użycia detergentów

Specyfikacja
 • Wymiary netto (SxWxG): 60 x 85 x 5...

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x60x55 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,56 kWh
Zużycie wody / cykl 37 l
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 116 kWh
Roczne zużycie wody 8100 l
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 53 dB
Poziom hałasu wirowania 74 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Eco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetyczna B
Klasa poziomu hałasu A
Sterowanie Elektromechaniczne
Ilość programów 15
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.9/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka SAMSUNG WW80TA026AE/EO Ecobubble


2. Candy CSTG 28TE/1-S

Candy CSTG 28TE/1-S
Informacje o produkcie
Rodzaj Wolnostojąca
Wyświetlacz / Panel Tak
Ładowanie góra
Załadunek 8 kg
Ilość programów prania 17
Programy i opcje prania Sportowy Plus 39'
Płukanie
Syntetyki
Specjalny 49'
Bawełna/EcoBawełna
Delikatne 59'
Eco 40-60
Higiena Plus 59'
Idealna bawełna 59'
Odpompowanie
Wełna
Wysokość 86 cm
Szerokość 41 cm
Głębokość 60 cm
Waga 56 kg
Prędkość wirówki 1200 obr/min
Kolor biały
Poziom hałasu 61 dB
Poziom hałasu wirowania 76 - 80 dB
Klasa energet...

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 86x40,5x60 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,97 kWh
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 195 kWh
Roczne zużycie wody 9850 l
Programy prania Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 61 dB
Poziom hałasu wirowania 79 dB
Silnik inwerterowy Nie
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka top CSTG 28TE/1-S
Empik.com

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agdsmart.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agddesign.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
maxelektro.pl

Ilość opinii:
1028
Pralka Candy CSTG 28TE/1-S Darmowa dostawa od 99 zł!


3. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.

WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
pralka ładowana od góry wolnostojąca whirlpool tdlr 6251bs pl.technologia 6. zmysłdynamicznie dostosowuje parametry prania do załadunku pralki, co zapewnia zużycie tylko takiej ilości zasobów (woda, energia, czas, detergent) jaka jest niezbędna do uzyskania idealnych efektów końcowych za każdym razem.innowacyjny silnik inwerterowy tej pralki whirlpool został zaprojektowany tak, aby zapewnić długotrwałą, cichą pracę. ciesz się zarówno idealnymi rezultatami, jak i dodatkową ciszą i spokojem.sys...

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 40 x 90 x 60 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,48 kWh
Zużycie wody / cykl 43 l
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Programy prania Delikatny ECO 40-60 PłukaNie + wirowaNie Sport Wełna 20°C
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu wirowania ‎79 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe OdkażaNie 60° PraNie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieraNie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy
Nowa klasa energetyczna B
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Pokrętło, przyciski
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.9/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. FreshCare 6.Zmysł


Najtańsze produkty: Pralka slim

1. Electrolux EW2F428SP

Electrolux EW2F428SP

Pralka wolnostojąca Electrolux EW2F428SP

Electrolux EW2F428SP to nowoczesna pralka wolnostojąca, która zapewni Ci doskonałe pranie i wygodę użytkowania. Posiada nową klasę energetyczną C, co oznacza, że jest bardziej energooszczędna i przyjazna dla środowiska.

Ta pralka o ładowaniu od przodu i pojemności 9 kg jest idealna dla rodzin i większych gospodarstw domowych. Dzięki dużej pojemności możesz prać większe ilości ubrań na raz, co oszczędza Twój czas i energię.

Prędkość wirowania wynosząca ...


Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x60x57 cm
Pojemność 9 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,625 kWh
Zużycie wody / cykl 47 l
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 63 kWh
Programy prania Eco 40-60, bawełna, tkaniny syntetyczne, delikatny, Express Care, szybki 30 min, szybki 14 min, wirowanie, odprowadzanie wody, płukanie, antyalergiczny, kołdra, sport, Wool\Silk
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 74 dB
Poziom hałasu wirowania 74 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci, Kontrola ilości piany, Automatyka wagowa, dodatkowanie płukanie
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie automatyka prania Electrolux AutoSense, skrócenie czasu prania Electrolux TimeManager
Nowa klasa energetyczna C
Klasa poziomu hałasu B
Sterowanie Elektroniczne, pokrętło, przyciski
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
OleOle!
Ocena:
4.0/5.0
Ilość opinii:
31600
Electrolux TimeCare 500 EW2F428SP 8kg 1200obr/min
RTV EURO AGD
Ocena:
4.3/5.0
Ilość opinii:
49191
Electrolux TimeCare 500 EW2F428SP 8kg 1200obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
Neonet.pl

Ilość opinii:
9676
ELECTROLUX EW2F428SP 8kg 1200 obr >> TYDZIEŃ MEGA OKAZJI > TYLKO DO ŚRODY > SPRAWDŹ | Darmowa dostawa
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
12150
Pralka ELECTROLUX EW2F428SP 8kg 1200 obr | Bezpłatny transport


2. Samsung WW60A3120WE

Samsung WW60A3120WE

Pralka wolnostojąca Samsung WW60A3120WE

Pralka wolnostojąca Samsung WW60A3120WE to nowoczesne urządzenie, które zapewnia efektywne pranie przy jednoczesnym oszczędnym zużyciu energii i wody.

Pralka posiada nową klasę energetyczną C, co oznacza, że jest bardziej energooszczędna niż starsze modele, przyczyniając się do obniżenia kosztów eksploatacji. Klasa prania A gwarantuje skuteczne i dokładne czyszczenie ubrań, a klasa wirowania C zapewnia umiarkowane wirowanie.

Pralka wyposażona jest w fun...


Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x59,5x40 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,55 kWh
Zużycie wody / cykl 43 l
Klasa energetyczna C
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Parowa
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 55 kWh
Programy prania bawełna, ciemne materiały, czyszczeNie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież Nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełna
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania C
Poziom hałasu prania 74 dB
Poziom hałasu wirowania 74 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe start/pauza
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie silnik Samsung Digital Inverter
Nowa klasa energetyczna C
Klasa poziomu hałasu B
Sterowanie Elektroniczne, dotykowe, pokrętło
Ilość programów 12
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Morele.net
Ocena:
4.9/5.0
Ilość opinii:
202958
Pralka Samsung WW60A3120WE
Empik.com

Pralka SAMSUNG WW60A3120WE 6kg 1200obr C f.parowe
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Pralka Samsung WW60A3120WE I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0 %!
OleOle!
Ocena:
4.0/5.0
Ilość opinii:
31600
Samsung WW60A3120WE Slim 6kg 1200obr/min
RTV EURO AGD
Ocena:
4.3/5.0
Ilość opinii:
49191
Samsung WW60A3120WE Slim 6kg 1200obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%


3. Candy CSTG 072DE/1-S

Candy CSTG 072DE/1-S
Pralki ładowane od góry Pralka Candy CSTG 072DE/1-S Darmowa dostawa od 89 zł! 8059019017891

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 86x41x60 cm
Pojemność 7 kg
Obroty/min 951
Zużycie energii / cykl 0,86 kWh
Zużycie wody / cykl 42 l
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 78 kWh
Programy prania Bawełna, Jeans, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, 20 st.C, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Higieniczny, Syntetyczne, Szybki (44 min.), Mieszane i Kolorowe (59 min.), Idealna Bawełna (59 min.)
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania C
Poziom hałasu wirowania 76 dB
Opóźnienie startu pracy Tak
Nowa klasa energetyczna F
Klasa poziomu hałasu B
Sterowanie Elektroniczne
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Empik.com

Pralka CANDY CST G072DE/1-S
maxelektro.pl

Ilość opinii:
1028
Pralka Candy CSTG 072DE/1-S Darmowa dostawa od 99 zł!
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka Wolnostojąca CANDY F 31011151
agdsmart.pl

Pralka ładowana od góry CANDY CSTG 072DET/1-S 31018666
agddesign.pl

Pralka ładowana od góry CANDY CSTG 072DET/1-S 31018666


Porównanie TOP 3

Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
Cena
Producent Samsung Candy Whirlpool
Ładowanie Od przodu Od góry Od góry
Wymiary 85x60x55 cm 86x40,5x60 cm 40 x 90 x 60 cm
Pojemność 8 kg 8 kg 6 kg
Obroty/min 1200 1200 1200
Zużycie energii / cykl 0,56 kWh 0,97 kWh 0,48 kWh
Zużycie wody / cykl 37 l n/a 43 l
Klasa energetyczna A+++ A+++ n/a
Klasa efektywności prania A A n/a
Rodzaj Pralka wolnostojąca Pralka wolnostojąca Pralka wolnostojąca
Kolor Biały Biały Biały
Roczne zużycie energii 116 kWh 195 kWh n/a
Roczne zużycie wody 8100 l 9850 l n/a
Kierunek otwierania drzwi W lewo Do góry n/a
Klasa skutecznośœci wirowania B B B
Poziom hałasu prania 53 dB 61 dB n/a
Poziom hałasu wirowania 74 dB 79 dB ‎79 dB
Silnik inwerterowy Tak Nie Tak
Funkcje dodatkowe Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia n/a OdkażaNie 60° PraNie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieraNie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy
Sterowanie smartfonem Nie Tak n/a
Opóźnienie startu pracy Tak Tak n/a
Zastosowane technologie Eco Bubble, Smart Check Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch n/a
Nowa klasa energetyczna B n/a B
Klasa poziomu hałasu A C C
Sterowanie Elektromechaniczne Elektroniczne Pokrętło, przyciski
Ilość programów 15 n/a n/a
Wyświetlacz Tak Tak Tak
Programy prania n/a Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) Delikatny ECO 40-60 PłukaNie + wirowaNie Sport Wełna 20°C
Zdejmowany blat n/a Nie n/a

7 komentarzy do “Pralka slim”

 1. WITAM
  wybór jest duży i trudny .Nie chce popełnić trzeci raz tego samego błędu kopić pralki jednorazówki ,która ma bęben w którym są wklejone łożyska.MOŻNA naprawić tylko przez wymianę całościowa .Cena tej części to 900pln co stanowi ponad 60% ceny nowego ELE………….XA. w dodatku rdzewiejący przy szufladzie.
  Myślę ze uległem marketingowej paplaninie wydajać spore pieniądze żeby sprzęt wytrzymał tyle ile wytrzymywały NASZE DAW NE pralki POLARY ,TATRA MATY
  NIE powinniśmy kupować JEDNORAZÓWEK KTÓRE STERTAMI ZALEGAJĄ NA WYSYPISKACH NISZCZĄC ŚRODOWISKO
  Proszę o wskazanie pralki slim ,która ma krótkie programy prania w temp 30,40 ,60. nie rdzewieje ma wymienne łożyska pompę wytrzyma okres 10 lat .W przedziale cenowym 2,5 tys
  pozdrawiam ANDRZEJ

  Odpowiedz
 2. Fajnie, że trafiłam na tę stronę ponieważ planuję zakup. Długo szukam opinii na temat tego jaka pralka slim będzie dla mnie najlepsza. Teraz już wiem na co mogę się zdecydować i chyba wiem, jaką pralkę kupić do nowej łazienki. W końcu mogę ze spokojem iść do sklepu i nie będę musiała się rozglądać nerwowo po wszystkich modelach.

  Odpowiedz
 3. Pierwsze słyszę o tym, że są pralki slim. Nie wiedziałam o czymś takim. Myślałam, że mogą się one różnić jedynie kilkoma centymetrami… Ale okazuje się, że jednak nie 🙂 To bardzo ciekawe. A jeśli już, to jaka pralka slim będzie najlepsza? Czy jest taka z większą ładownością?

  Odpowiedz
  • Oczywiście, że są tego typu pralki. Najczęściej uznawało się, że slimy to te ładowane od góry. Teraz jednak jest lepiej 🙂 Dobra pralka slim może być też ładowana od przodu. Ja mam taką pralkę, bo moja wnęka na pralkę jest mała. Zdecydowałam się z mężem na Beko i jestem zadowolona. Super pierze, jest cichutka, energooszczędna… Nic, tylko brać.

   Odpowiedz
   • Jeśli mówicie o Beko MWTV7632XCM to jak najbardziej jestem na TAK! To najlepsza pralka slim jaka może być. Ma dość dużą ładowność bo 7 kg – jak na taką pralkę mniejszych gabarytów to jak najbardziej polecam. Obroty są duże, więc można korzystać do woli z programów różnego typu. Jest funkcja parowania i jest też energooszczędność A+++.

    Odpowiedz
 4. Kupiliśmy ostatnio kawalerkę, w której jest naprawdę mikro łazienka. Ale powiedziałam, że muszę mieć w niej pralkę. Kuchnia jest otwarta, więc pralki tam mieć nie chciałam. Zdecydowałam się na zakup slima od Samsunga. Bardzo wąska praleczka, która super się prezentuje. Oprócz tego dobrze pierze i jest cicha. To model WF60F4EF.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz