Pralka slim - Ranking 2023

Wybór odpowiedniej pralki nie jest łatwy, zwłaszcza, gdy ogranicza nas przestrzeń. Na szczęście, producenci na każdy problem znajdą rozwiązanie. W niewielkim pomieszczeniu idealnie sprawdzi się pralka slim. Jak jednak wybrać najlepszy typ, model pralki typu slim?

Standardowa pralka zajmuje dość dużo miejsca i nie każdy może sobie pozwolić na tego typu sprzęt. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie pralka slim. Wybór tego rodzaju urządzeń jest jednak całkiem spory. Na co zwrócić uwagę kupując taki sprzęt? Jak wybrać dobrą pralkę slim? Między innymi na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym tekście.

Pralka slim a pralka standardowa

Nim kupimy odpowiednią pralkę powinniśmy dokładnie zmierzyć przestrzeń, którą dysponujemy. Co istotne, pralka slim nie odbiega szerokością od standardowych modeli. Szerokość ta wynosi około 60 centymetrów. Oczywiście, w ofercie znajdziemy również urządzenia węższe (około 40 centymetrów). Nie jest to jednak domeną pralek typu slim.

Co zatem oznacza pralka slim? Tego typu sprzęt oferuje niewielką głębokość, najczęściej nie więcej niż 45 centymetrów. Na rynku dostępne są również pralki super slim o głębokości nawet 30 centymetrów. Dzięki temu bez trudu można umieścić je w niewielkiej łazience czy w kuchni. Trzeba jednak pamiętać, że pojemność takiej pralki będzie znacznie mniejsza od pojemności standardowego urządzenia, chociaż w ofercie dostępne są już pralki slim o pojemności nawet 6 kg (czyli dość standardowo i w wielu przypadkach wystarczająco).

Dobra pralka slim będzie tak samo skuteczna jak urządzenie standardowe. Większość modeli oferuje bogaty zakres programów oraz rozmaite funkcje prania. Warto jednak dodać, że nie znajdziemy raczej w ofercie pralko-suszarki slim. Najmniejsze pralko-suszarki mają głębokość powyżej 50 centymetrów.

Pralka slim ładowana od góry czy od przodu?

W ofercie znajdziemy zarówno pralki slim ładowane od góry jak i pralki slim ładowane od przodu. Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli jednak zależy nam na wyjątkowo małej głębokości, powinniśmy skupić się na modelach ładowanych od góry.

Bez wątpienia, pralka slim ładowana od frontu zajmie nam więcej miejsca. Musimy też wziąć pod uwagę swobodę jej otwierania. Tego typu model pozwala jednak kontrolować proces prania. Taki wybór jest konieczny, jeśli na przykład pralka slim ma być w zabudowie, na przykład w kuchni. Dodajmy jednak, że znalezienie pralki slim do zabudowy to niełatwe zadanie. W takim wypadku często lepszą opcją jest po prostu zabudowanie wolnostojącego modelu.

Pralka slim ładowana od góry zajmie mniej miejsca, ale nie da nam możliwości kontrolowania prania. Jej zaletą jest to, że nie trzeba się do niej schylać. Jest to w naszej opinii jednocześnie wada, bo pralka góra pralki często stanowi funkcjonalną półkę, a pralka ładowana od góry uniemożliwia takie zagospodarowanie tej przestrzeni.

Jak wybrać dobrą pralkę slim?

Przed zakupem najlepszej pralki slim musimy przeanalizować kilka parametrów urządzenia.

Wymiary i pojemność

Wymiary to jeden z najważniejszych parametrów w przypadku pralek slim. Zanim wybierzemy odpowiedni sprzęt musimy dokładnie zmierzyć wnękę, w której chcemy umieścić urządzenia. Trzeba pamiętać, że część miejsca zajmą odpowiednie przyłącza, więc wybrany model nie może być dobrany na styk. Weźmy pod uwagę również swobodę korzystania z urządzenia. Jeśli decydujemy się na pralkę slim ładowaną od przodu, musimy mieć odpowiednio dużo miejsca, by swobodnie otwierać drzwiczki. W przypadku modelu ładowanego od góry również o odpowiednią przestrzeń musimy zadbać. Warto dostosować urządzenie do własnych potrzeb, na przykład do wzrostu osoby obsługującej sprzęt. Przy zbyt wysokiej pralce możemy mieć problem z jej załadunkiem, przy niskiej możemy nadwyrężać kręgosłup. Pralki slim, podobnie jak pralki standardowe, mają najczęściej szerokość około 60 centymetrów. Jeśli chodzi o głębokość, to waha się ona od 30 do 45 centymetrów. Najmniejsze modele nazywane są pralkami super slim.

Większość dostępnych na rynku pralek slim oferuje pojemność około 5-6 kilogramów. To całkiem przyzwoite parametry jak na tak „odchudzone” urządzenie. Znajdziemy, oczywiście, modele o ładowności 3-4 kg. Wszystko zależy, jak często i jak dużo pierzemy. Jeśli decydujemy się na bardziej pojemny model, sprawdźmy, czy ma opcję prania połowy wsadu.

Klasa energetyczna, pobór wody

Klasa energetyczna – jeśli zależy nam na tym, by pralka zużywała jak najmniej energii, na ten czynnik zwróćmy szczególną uwagę. Klasa energetyczna informuje o rocznym zużyciu energii – wyrażana jest w kW/h. Skala obejmuje 7 stopni – od D (najmniejsza efektywność) do A+++ (największa efektywność). Wybierajmy pralki typu slim (i nie tylko) z klasą energetyczną co najmniej A+. Najczęściej, im wyższa klasa energetyczna urządzenia, tym wyższa jego cena.

Pobór wody – ten czynnik również wpłynie na wysokość rachunków. Starsze modele pralek potrafią zużyć prawie 100 litrów wody podczas jednego cyklu prania. Nowoczesne – 39 litrów. Na etykiecie energetycznej pralki znajdziemy najczęściej szacunkowe, roczne zużycie wody. Warto wybrać pralkę slim z opcją prania połowy wsadu. Wówczas również możemy zaoszczędzić wodę.

Wirowanie i efektywność prania

Efektywność prania – obok klasy energetycznej i zużycia wody, znajdziemy również oznaczenie efektywności prania oraz odwirowania (skuteczność usuwania brudu oraz dokładność i szybkość wirowania). Klasyfikacja obejmuje aż 9 stopni – najniższy G do najwyższego A+++.

Jeśli chcemy, by nasze pranie po wyjęciu z pralki nie ociekało wodą, powinniśmy wybrać model, który oferuje prędkość wirowania minimum 1000 obrotów na minutę. Im więcej obrotów, tym bardziej suche pranie.

Głośność

Pralka to dość głośne urządzenie, ale znajdziemy w ofercie modele, które oferują stosunkowo cichą pracę. Starsze modele mogą wytwarzać hałas na poziomie 77 decybeli, nowoczesne urządzenia natomiast emitują hałas około 46 decybeli. Ten poziom wzrasta, oczywiście, podczas wirowania. W nowszych modelach do 72, a w starszych do 79 decybeli. Generowany przez pralkę hałas uzależniony jest w głównej mierze od rodzaju silnika, ale również od odpowiedniego wypoziomowania urządzenia.

Rodzaj bębna

Producenci pralek prześcigają się w tworzeniu coraz nowszych rozwiązań. W ofercie znajdziemy pralki slim z klasycznym bębnem, ale również urządzenia z bębnem o strukturze diamentu, plastra miodu czy kształcie kropli wody. Tego rodzaju unowocześnienia umożliwiają delikatniejsze, ale jednocześnie skuteczne pranie.

Ile kosztuje dobra pralka slim?

Cena pralki slim uzależniona jest od wielu parametrów, od jakości oraz renomy producenta. Średniej jakości pralka slim będzie nas kosztować około 1000 złotych. Za bardziej zaawansowane urządzenie zapłacimy przynajmniej dwa razy tyle.

Większość dostępnych na rynku pralek ma kolor biały, ale znajdziemy również modele czarne lub srebrne. 

Pralka slim – zakres programów oraz funkcje dodatkowe

Kupując najlepszą pralkę slim warto zwrócić uwagę na jej funkcje dodatkowe oraz zakres programów. Jakie programy mogą okazać się przydatne? Obok prania standardowego, intensywnego czy delikatnego, warto również postawić na:

 • Pranie z połową wsadu – zużywa mniej wody i pozwala zaoszczędzić na rachunkach. Nowoczesne pralki slim dostosowują ilość wody oraz środka piorącego do wielkości wsadu.
 • Program krótki – zazwyczaj trwa nie więcej niż 30 minut.
 • Program dla alergików – skutecznie eliminuje bakterie, roztocza i inne zanieczyszczenia.
 • Pranie firanek – jest zdecydowanie delikatniejsze od standardowego.
 • Program do prania dziecięcych ubranek – w tym wypadku ważne jest, by detergent został dokładnie wypłukany.
 • Program do prania koszul – ułatwiający prasowanie.
 • Program do prania ubrań sportowych
 • Program do jedwabiu – niezwykle delikatny.

Wśród najważniejszych funkcji pralki slim wymienić należy:

 • Obsługa za pomocą jednego przycisku
 • Elektroniczny wyświetlacz
 • Opóźnienie startu – możemy ustawić konkretną godzinę włączenia się pralki.
 • Kontrola piany – urządzenie włącza dodatkowe płukanie, by skutecznie pozbyć się detergentu, jeśli jest go za dużo.
 • Zabezpieczenie przed dziećmi – uniemożliwia wyłączenie pralki przez dziecko czy otwarcie drzwiczek podczas cyklu prania. Bardziej zaawansowane modele mogą mieć więcej systemów zabezpieczeń, między innymi wykrywających awarię sprzętu.
 • Aqua Spray – funkcja zraszania ubrań. Umożliwia równomierne rozprowadzenie detergentu.
 • Eco Bubble – technologia ograniczająca zużycie ciepłej wody. Pralki Eco Bubble wykorzystują generator bąbelków – dokładnie mieszają środek piorący z wodą i pozwalają mu szybciej wniknąć w ubrania. Dzięki temu detergent lepiej się rozpuszcza, a pranie jest skuteczniejsze.
 • Diagnostyka błędów i uszkodzeń – nowoczesne urządzenia samodzielnie diagnozują błąd lub uszkodzenie. Służy do tego specjalna aplikacja, na przykład na smartfona. Aplikacja łączy się z pralką i przekazuje informacje o problemie.

Pralka slim – wyposażenie

Dobra pralka slim powinna mieć w zestawie odpowiednie wyposażenie, między innymi:

 • Mata antywibracyjna – zmniejsza drgania.
 • Podkładki oraz gumowe nóżki pod pralkę – dzięki nim pralka nie będzie przesuwać się po podłożu. Zmniejszy się również poziom generowanego przez nią hałasu.
 • Wąż dopływowy z funkcją Aqua Stop – zabezpieczenie przed rozmaitymi nieszczelnościami i przelaniem. Chroni również przed zalaniem łazienki.

 

Ranking TOP 20

Lp.ZdjęcieNazwaCenaOpinieProducentŁadowanieWymiaryPojemnośćObroty/minZużycie energii / cyklZużycie wody / cyklKlasa energetycznaKlasa efektywności praniaRodzajKolorRoczne zużycie energiiRoczne zużycie wodyKierunek otwierania drzwiKlasa skutecznośœci wirowaniaPoziom hałasu praniaPoziom hałasu wirowaniaSilnik inwerterowyFunkcje dodatkoweSterowanie smartfonemOpóźnienie startu pracyZastosowane technologieNowa klasa energetycznaKlasa poziomu hałasuSterowanieIlość programówWyświetlaczProgramy praniaZdejmowany blat
1 Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
1 opinia
SamsungOd przodu85x60x55 cm8 kg12000,56 kWh37 lA+++APralkaBiały116 kWh8100 lW lewoB53 dB74 dBTakFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszeniaNieTakEco Bubble, Smart CheckBAElektromechaniczne15Takn/an/a
2 WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
1 opinia
WhirlpoolOd góry40 x 90 x 60 cm6 kg12000,48 kWh43 ln/an/apralkabiałyn/an/an/aBn/a‎79 dBtakOdkażanie 60° Pranie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieranie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowyn/an/an/aBCPokrętło Przyciskin/atakDelikatny ECO 40-60 Płukanie + wirowanie Sport Wełna 20°Cn/a
3 Candy CSTG 37TMCE/1-S Candy CSTG 37TMCE/1-S
1 opinia
CandyOd przodu86x41x60 cm7 kg13000,52 kWh42 ln/an/aPralka, wirówkaBiały52 kWhn/aDo góryBn/a78 dBn/an/aNieTakGentle Touch, System Mix Power+BCn/a17Takn/aNie
4 Whirlpool FFB 9258 SV PL Whirlpool FFB 9258 SV PL
1 opinia
WhirlpoolOd przodu85x59,5x63 cm9 kg12000,57 kWh50 ln/aBParowaBiały57 kWhn/aW lewoB52 dB79 dBTakKontrola wyważenia urządzenia, Kontrola ilości piany, Funkcje parowe, Zabezpieczenie przed otwarciemNieTakSzósty Zmysł (pralki)FreshCareCCElektronicznen/aTakcodzienny, szybki, odświeżanie parą, mieszane, jeans, sport, odzież dziecięca, szybkie, delikatne, anulowanie programu, Clean+, wełna, intensywne, syntetyki, płukanie, wirowanieNie
5 Samsung WW60A3120WH/EO Samsung WW60A3120WH/EO
1 opinia
SamsungOd przodu85x59,5x40 cm6 kg12000,55 kWh43 ln/aAParowaBiały55 kWhn/aW lewoCn/a74 dBTakstart/pauzaNieTaksilnik Samsung Digital InverterCBElektroniczne, dotykowe, pokrętło12Takbawełna, ciemne materiały, czyszczenie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełnaNie
6 Whirlpool FFD 9458 BSV PL Whirlpool FFD 9458 BSV PL
1 opinia
WhirlpoolOd przodu85x60x63 cm9 kg14000,54 kWh50 ln/an/aParowaBiałyn/an/aW lewoBn/a78 dBTakBez zagnieceń, FreshCare, Odplamianie: Clean+, Para, Super płukanie, Tryb demon/aTakFresh Care,6-zmysł,Clean+BCn/an/an/an/an/a
7 Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
1 opinia
CandyOd góry86x40,5x60 cm8 kg12000,97 kWhn/aA+++APralkaBiały195 kWh9850 lDo góryB61 dB79 dBNien/aTakTakAsystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touchn/aCElektronicznen/atakBawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)Nie
8 Samsung EcoBubble WW11BGA046AE Samsung EcoBubble WW11BGA046AE
1 opinia
SamsungOd przodun/a11 kg14000,53 kWh54 lAAParowaBiały53 kWhn/aW lewoB72 dB72 dBTakCzyszczenie bębna, Funkcja aktywnej piany, Łatwe prasowanie, Szuflada StayClean, Szybkie pranie, Wyświetlacz LEDNieTakdiagnostyka błędów za pomocą smartfona Samsung Smart Check, silnik Samsung Digital InverterAAElektroniczne14TakBawełna, Delikatny, Eco 40-60º, Ekonomiczny, Higieniczna para, Kolorowe, Mix, Płukanie + Wirowanie, Pościel, Pranie wstępne, Program szybki 15 minut, Syntetyki, Wełna, Wypompowanie wody i odwirowanieNie
9 Whirlpool FFB 8258 BV PL Whirlpool FFB 8258 BV PL
4 opinie
WhirlpoolOd przodu85x60x63 cm8 kg12000,54 kWh48 ln/aAParowaBiałyn/an/aW lewoBn/a78 dBTakkontrola wyważenia, kontrola ilości pianyNieTakFresh Care,6-zmysł,Clean+BCElektroniczne13Takmieszane, syntetyczne, delikatne, 20 st. C, szybki 30', białe, bawełniane, Eco 40-60, sport, kołdra, odświeżanie parowe, płukanie i wirowanien/a
10 Whirlpool FFB 8258 BSV PL Whirlpool FFB 8258 BSV PL
5 opinii
WhirlpoolOd przodu84,5x59,5x63 cm8 kg12000,54 kWh48 ln/aAParowaBiały54 kWh = 41.58 złn/aW lewoBn/a79 dBTakkontrola wyważenia, kontrola ilości pianyNieTakFresh Care,6-zmysł,Clean+BCElektroniczne14Takmieszane, syntetyczne, delikatne, 20 st. C, szybki 30', białe, bawełniane, Eco 40-60, sport, kołdra, odświeżanie parowe, płukanie i wirowanieNie
11 Beko B5WFU58408WDC Beko B5WFU58408WDC
1 opinia
BekoOd przodu84x60x55 cm8 kg14000,42 kWh35 ln/aAPralkaBiały42 kWhn/aW lewoBn/a72 dBTakAquaWave,Czyszczenie bębna,Home Connect,SteamCureTakTakn/aAAElektroniczne15TakBabyProtect+,Bawełna,Delikatny,Eco 40-60º,Jeans,Koszule,Płukanie,Pranie wełny,Program szybki 14 minut,Puchowe,Syntetyki,Wirowanie/OdpompowanieNie
12 Samsung AddWash WW70T552DTW Samsung AddWash WW70T552DTW
7 opinii
SamsungOd przodu85x60x55 cm7 kg12000,52 kWh34 lA+++APralkaBiały103 kWh7400 lW lewoB54 dB74 dBTakAktywna piana, start/pauza z opcją dołożenia prania, dodanie pary do cyklu, kontrola pianyTakTakaplikacja Samsung Smart Control, dodatkowe drzwi Samsung AddWash, pranie bąbelkowe (aktywna piana) Samsung Eco Bubble, silnik Samsung Digital InverterBAElektroniczne, pokrętło, przyciski22Takbawełna, cichy, eco 40-60, higiena, mix, super szybkiNie
13 Electrolux EWC1351 Electrolux EWC1351
1 opinia
ElectroluxOd przodu67x49,5x51,5 cm3 kg13000,63 kWh36 ln/aAPralkaBiały130 kWhn/aW lewoC57 dB78 dBNieKontrola zrównoważenia wsaduNieTakn/aFCMechaniczne, pokrętło, przyciski16NieBawełna 30°, Bawełna 40°, Bawełna 90°, Bawełna Eco 60°, Delikatny 40°, Eco 40-60, Mix 20°C, Odprowadzanie wody, Płukanie, Program Mini 30, Syntetyki 30°, Syntetyki 40°, Wełna 40°, Wełna zimna woda lub niska temperaturaTak
14 BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure
1 opinia
Bekood przodu60 x 84 x 46.5 cm7 kg12000,44 kWh43n/an/apralkabiałyn/an/an/an/an/aBn/aBlokada przedwczesnego otwarcia drzwi, Zabezpieczenie przed dziećmin/an/aAquaWave, FreshTherapy Funkcja Skróć CzasABn/a8takBabyProtect Bawełna Bielizna Ciemne ubrania ECO 40-60 Mix 40 Płukanie Puchowe Sport - Beko Super szybkie pranie Syntetyki Wełna Wirowanie/Odprowadzenie wodyn/a
15 LG F2WV3S7N6E LG F2WV3S7N6E
1 opinia
LGOd przodun/a7 kg12000,69 kWh45 ln/aAPralkaBiały69 kWhn/aW prawoB56 dB71 dBTakAdd Item, Funkcja włączania/wyłączania dźwięku, Pranie wstępneNieTakAI DDTDAElektronicznen/aTakBawełna, Ciche pranie, Czyszczenie bębna, Delikatny, Dziecięce, Eco 40-60o, Higiena, Mieszany, Odzież sportowa, Płukanie + Wirowanie, Pościel, Pranie ręczne, Program szybki 14 minut, SyntetykiNie
16 Samsung EcoBubble WW80TA026TH Samsung EcoBubble WW80TA026TH
1 opinia
SamsungOd przodu85x60x55 cm8 kg12000,56 kWh37 lA+++AParowaBiały116 kWh8100 lW lewoB53 dB74 dBTakHigieniczna para, Kontrola pianyNieTakBęben Diamond, Eco Bubble, Smart CheckBAElektroniczne14TakCzyszczenie bębna, Delikatny, Eco, Mix, Program szybki 15 minutNie
17 Electrolux Slim PerfectCare 600 EW6SN226SPI Electrolux Slim PerfectCare 600 EW6SN226SPI
1 opinia
ElectroluxOd przodu84,3x59,5x37,8 cm6 kg12000,56 kWh40 ln/aAParowaBiały56 kWhn/aW lewoB77 dB77 dBTakDodatkowe płukanie, Łatwe prasowanie, Skrócenie czasu prania, System płukania zapobiegający powstawaniu piany, Tryb nocnyNieTakautomatyka prania Electrolux SensiCare, skrócenie czasu prania Electrolux TimeManagerCCElektronicznen/aTakantyalergiczny (parowy), bawełna, delikatny, dziecięcy, eco 40-60, jeans, jedwab, outdoor (odzież nieprzemakalna), płukanie, sport, syntetyki, szybki 14 min, wełna, wirowanieNie
18 Samsung WW60A3120WE Samsung WW60A3120WE
1 opinia
SamsungOd przodu85x59,5x40 cm6 kg12000,55 kWh43 ln/aAParowaBiały55 kWhn/aW lewoC74 dB74 dBTakstart/pauzaNieTaksilnik Samsung Digital InverterCBElektroniczne, dotykowe, pokrętło12Takbawełna, ciemne materiały, czyszczenie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełnaNie
19 Bosch Serie 2 WAJ2407SPL Bosch Serie 2 WAJ2407SPL
1 opinia
BoschOd przodu85x60x55 cm7 kg12000,51 kWh45 ln/an/aPralkaBiały51 kWhn/aW lewoBn/a72 dBn/aGotowe za, HIGIENA+, Poziom płukania, Pranie szybkie 15/30', Pranie wstępnen/aTakActiveWater Plus AntiVibration Design Silnik EcoSilence Drive SpeedPerfectBAElektroniczne, pokrętłon/aTakBawełna 20°, Bawełna 40, Delikatne/jedwab, ECO 40-60, Higiena Plus, MIX, Pranie wstępne, Syntetyki 30, Syntetyki 40°, Wełna, Wirowanie+odpompowanien/a
20 Electrolux EW6TN4272P Electrolux EW6TN4272P
1 opinia
ElectroluxOd góry89x40x60 cm7 kg12000,783 kWh41 ln/aAPralkaBiały78 kWhn/aDo góryBn/a77 dBNie2 regulowane nóżki, Eco TimeManager, SensiCare, SoftPlusNieTakEco TimeManager, SensiCare, SoftPlusECElektronicznen/aTakAntyalergiczny, Baby Cycle, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Jedwab, Outdoor/Odzież zewnętrzna, Płukanie, Program szybki 14 minut, Sport, Syntetyki, Wełna, Wirowanie/odprowadzanie wodyNie

Najlepsze produkty: Pralka slim

1. Samsung EcoBubble WW80TA026AE

Samsung EcoBubble WW80TA026AE
PRALKA SAMSUNG WW80TA026AE 1200 OBR 8KG WW80TA026AE, Pralka Eco Bubble, 8 kg, biała

Eco Bubble - energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze

Higieniczna para - higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie

Silnik Digital Inverter z 10-letnią gw. - niezawodna i cicha praca

Szuflada Stay Clean - brak osadów i pozostałości środków do prania w szufladzie na detergenty

Higienicznie czyste wnętrze bębna bez konieczności użycia detergentów

Specyfikacja
 • Wymiary netto (SxWxG): 60 x 85 x 5...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary85x60x55 cm
Pojemność8 kg
Obroty/min1200
Zużycie energii / cykl0,56 kWh
Zużycie wody / cykl37 l
Klasa energetycznaA+++
Klasa efektywności praniaA
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii116 kWh
Roczne zużycie wody8100 l
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu prania53 dB
Poziom hałasu wirowania74 dB
Silnik inwerterowyTak
Funkcje dodatkoweFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieEco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetycznaB
Klasa poziomu hałasuA
SterowanieElektromechaniczne
Ilość programów15
WyświetlaczTak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
agddesign.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE
Empik.com

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE 8kg 1200obr EcoBubble B
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.8/5.0
Ilość opinii:
14453
Pralka SAMSUNG WW80TA026AE/EO Ecobubble. Klasa energetyczna B
agdsmart.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE


2. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.

WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
pralka ładowana od góry wolnostojąca whirlpool tdlr 6251bs pl.technologia 6. zmysłdynamicznie dostosowuje parametry prania do załadunku pralki, co zapewnia zużycie tylko takiej ilości zasobów (woda, energia, czas, detergent) jaka jest niezbędna do uzyskania idealnych efektów końcowych za każdym razem.innowacyjny silnik inwerterowy tej pralki whirlpool został zaprojektowany tak, aby zapewnić długotrwałą, cichą pracę. ciesz się zarówno idealnymi rezultatami, jak i dodatkową ciszą i spokojem.sys...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd góry
Wymiary40 x 90 x 60 cm
Pojemność6 kg
Obroty/min1200
Zużycie energii / cykl0,48 kWh
Zużycie wody / cykl43 l
Rodzajpralka
Kolorbiały
Programy praniaDelikatny ECO 40-60 Płukanie + wirowanie Sport Wełna 20°C
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu wirowania‎79 dB
Silnik inwerterowytak
Funkcje dodatkoweOdkażanie 60° Pranie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieranie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy
Nowa klasa energetycznaB
Klasa poziomu hałasuC
SterowaniePokrętło Przyciski
Wyświetlacztak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.8/5.0
Ilość opinii:
14453
Pralka WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. FreshCare 6.Zmysł. Klasa energetyczna B


3. Candy CSTG 37TMCE/1-S

Candy CSTG 37TMCE/1-S
pralka ładowana od góry o pojemności 7 kg. korzyści: rewolucyjna technologia otwierania gentle touch zapobiega nieprzyjemnemu otwieraniu drzwi pralek ładowanych od góry. dzięki innowacyjnemu systemowi drzwi pralki otwierają się powoli za jednym dotknięciem. użyj najbardziej wydajnego szybkiego programu, który wypierze pranie w mniej niż 1 godzinę. technologia mix power system+ zwiększa skuteczność detergentu w niskich temperaturach i praniu w temperaturze 20°c oraz pozwala zaoszczędzić do 60%...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary86x41x60 cm
Pojemność7 kg
Obroty/min1300
Zużycie energii / cykl0,52 kWh
Zużycie wody / cykl42 l
RodzajPralka, wirówka
KolorBiały
Roczne zużycie energii52 kWh
Kierunek otwierania drzwiDo góry
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu wirowania78 dB
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieGentle Touch, System Mix Power+
Nowa klasa energetycznaB
Klasa poziomu hałasuC
Ilość programów17
WyświetlaczTak
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.8/5.0
Ilość opinii:
14453
Pralka CANDY CSTG 37TMCE/1-S. Klasa energetyczna B


Najtańsze produkty: Pralka slim

1. Samsung WW60A3120WH/EO

Samsung WW60A3120WH/EO
Higienicznie czyste pranie Higieniczna para Miej pewność, że zanieczyszczenia będą dokładnie usunięte podczas cyklu prania, a Twoje ubrania higienicznie czyste dzięki zastosowaniu pary. Program z funkcją pary zapewnia wysoką skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń, bez konieczności użycia funkcji Prania wstępnego. Pozbywa się nawet trudnych do usunięcia plam i aż do 99,9% bakterii i alergenów. Wybierz ten program, a pralka uwolni parę z dołu bębna nasycając nią tkaniny. Program Super szybki (15...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary85x59,5x40 cm
Pojemność6 kg
Obroty/min1200
Zużycie energii / cykl0,55 kWh
Zużycie wody / cykl43 l
Klasa efektywności praniaA
RodzajParowa
KolorBiały
Roczne zużycie energii55 kWh
Programy praniabawełna, ciemne materiały, czyszczenie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełna
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaC
Poziom hałasu wirowania74 dB
Silnik inwerterowyTak
Funkcje dodatkowestart/pauza
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologiesilnik Samsung Digital Inverter
Nowa klasa energetycznaC
Klasa poziomu hałasuB
SterowanieElektroniczne, dotykowe, pokrętło
Ilość programów12
WyświetlaczTak
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Pralka SAMSUNG WW60A3120WH I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0 %!
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
10945
Pralka SAMSUNG WW60A3120WH EO 6kg 1200 obr | Bezpłatny transport
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4156
Pralka SAMSUNG WW60A3120WH EO 6kg 1200 obr | Bezpłatny transport | Raty 0%
Inlago

Pralka Samsung Slim WW60A3120WH Darmowa dostawa od 89 zł!
agddesign.pl

Pralka Samsung WW60A3120WH Slim


2. Samsung WW60A3120WE

Samsung WW60A3120WE

Pralka wolnostojąca Samsung WW60A3120WE

Pralka wolnostojąca Samsung WW60A3120WE to nowoczesne urządzenie, które zapewnia efektywne pranie przy jednoczesnym oszczędnym zużyciu energii i wody.

Pralka posiada nową klasę energetyczną C, co oznacza, że jest bardziej energooszczędna niż starsze modele, przyczyniając się do obniżenia kosztów eksploatacji. Klasa prania A gwarantuje skuteczne i dokładne czyszczenie ubrań, a klasa wirowania C zapewnia umiarkowane wirowanie.

Pralka wyposażona jest w fun...


Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary85x59,5x40 cm
Pojemność6 kg
Obroty/min1200
Zużycie energii / cykl0,55 kWh
Zużycie wody / cykl43 l
Klasa efektywności praniaA
RodzajParowa
KolorBiały
Roczne zużycie energii55 kWh
Programy praniabawełna, ciemne materiały, czyszczenie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełna
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaC
Poziom hałasu prania74 dB
Poziom hałasu wirowania74 dB
Silnik inwerterowyTak
Funkcje dodatkowestart/pauza
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologiesilnik Samsung Digital Inverter
Nowa klasa energetycznaC
Klasa poziomu hałasuB
SterowanieElektroniczne, dotykowe, pokrętło
Ilość programów12
WyświetlaczTak
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
RTV EURO AGD
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
47507
Samsung WW60A3120WE Slim 6kg 1200obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
OleOle!
Ocena:
3.4/5.0
Ilość opinii:
31376
Samsung WW60A3120WE Slim 6kg 1200obr/min
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Pralka Samsung WW60A3120WE I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0 %!
agddesign.pl

Pralka SAMSUNG WW60A3120WE
maxelektro.pl
Ocena:
4.0/5.0
Ilość opinii:
1028
Pralka Samsung WW60A3120WE Slim Darmowa dostawa od 99 zł!


3. Bosch Serie 2 WAJ2407SPL

Bosch Serie 2 WAJ2407SPL
pralka o zaladunku 7 kg, cichy, energooszczędny oraz niezwykle trwały silnik bezszczotkowy, wyświetlacz led ze wskazaniem postęp programu, prędkości wirowania, czasu do końca programu, możliwością opóźnienie czasu zakończenia programu do 24 h oraz rekomendowanym poziomem załadunku, opcja speedperfect: perfekcyjnie czyste pranie nawet o 65% szybciej, wielostopniowa ochrona przed zalaniem.

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary85x60x55 cm
Pojemność7 kg
Obroty/min1200
Zużycie energii / cykl0,51 kWh
Zużycie wody / cykl45 l
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii51 kWh
Programy praniaBawełna 20°, Bawełna 40, Delikatne/jedwab, ECO 40-60, Higiena Plus, MIX, Pranie wstępne, Syntetyki 30, Syntetyki 40°, Wełna, Wirowanie+odpompowanie
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu wirowania72 dB
Funkcje dodatkoweGotowe za, HIGIENA+, Poziom płukania, Pranie szybkie 15/30', Pranie wstępne
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieActiveWater Plus AntiVibration Design Silnik EcoSilence Drive SpeedPerfect
Nowa klasa energetycznaB
Klasa poziomu hałasuA
SterowanieElektroniczne, pokrętło
WyświetlaczTak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
10945
Pralka BOSCH WAJ2407SPL 7kg 1200 obr | Bezpłatny transport
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4156
Pralka BOSCH WAJ2407SPL 7kg 1200 obr | Bezpłatny transport | Raty 0%
sferis.pl

Ilość opinii:
3087
Pralka BOSCH WAJ2407SPL - DARMOWY PACZKOMAT OD 799zł
remedial.sklep.pl

Ilość opinii:
5
Pralka BOSCH WAJ2407SPL
ELECTRO.pl
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
74147
Pralka BOSCH WAJ2407SPL 7kg 1200 obr | Bezpłatny transport | Raty 0%


Porównanie TOP 3

Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. Candy CSTG 37TMCE/1-S Candy CSTG 37TMCE/1-S
Cena
ProducentSamsungWhirlpoolCandy
ŁadowanieOd przoduOd góryOd przodu
Wymiary85x60x55 cm40 x 90 x 60 cm86x41x60 cm
Pojemność8 kg6 kg7 kg
Obroty/min120012001300
Zużycie energii / cykl0,56 kWh0,48 kWh0,52 kWh
Zużycie wody / cykl37 l43 l42 l
Klasa energetycznaA+++n/an/a
Klasa efektywności praniaAn/an/a
RodzajPralkapralkaPralka, wirówka
KolorBiałybiałyBiały
Roczne zużycie energii116 kWhn/a52 kWh
Roczne zużycie wody8100 ln/an/a
Kierunek otwierania drzwiW lewon/aDo góry
Klasa skutecznośœci wirowaniaBBB
Poziom hałasu prania53 dBn/an/a
Poziom hałasu wirowania74 dB‎79 dB78 dB
Silnik inwerterowyTaktakn/a
Funkcje dodatkoweFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszeniaOdkażanie 60° Pranie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieranie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowyn/a
Sterowanie smartfonemNien/aNie
Opóźnienie startu pracyTakn/aTak
Zastosowane technologieEco Bubble, Smart Checkn/aGentle Touch, System Mix Power+
Nowa klasa energetycznaBBB
Klasa poziomu hałasuACC
SterowanieElektromechanicznePokrętło Przyciskin/a
Ilość programów15n/a17
WyświetlaczTaktakTak
Programy pranian/aDelikatny ECO 40-60 Płukanie + wirowanie Sport Wełna 20°Cn/a
Zdejmowany blatn/an/aNie

7 komentarzy do “Pralka slim”

 1. WITAM
  wybór jest duży i trudny .Nie chce popełnić trzeci raz tego samego błędu kopić pralki jednorazówki ,która ma bęben w którym są wklejone łożyska.MOŻNA naprawić tylko przez wymianę całościowa .Cena tej części to 900pln co stanowi ponad 60% ceny nowego ELE………….XA. w dodatku rdzewiejący przy szufladzie.
  Myślę ze uległem marketingowej paplaninie wydajać spore pieniądze żeby sprzęt wytrzymał tyle ile wytrzymywały NASZE DAW NE pralki POLARY ,TATRA MATY
  NIE powinniśmy kupować JEDNORAZÓWEK KTÓRE STERTAMI ZALEGAJĄ NA WYSYPISKACH NISZCZĄC ŚRODOWISKO
  Proszę o wskazanie pralki slim ,która ma krótkie programy prania w temp 30,40 ,60. nie rdzewieje ma wymienne łożyska pompę wytrzyma okres 10 lat .W przedziale cenowym 2,5 tys
  pozdrawiam ANDRZEJ

  Odpowiedz
 2. Fajnie, że trafiłam na tę stronę ponieważ planuję zakup. Długo szukam opinii na temat tego jaka pralka slim będzie dla mnie najlepsza. Teraz już wiem na co mogę się zdecydować i chyba wiem, jaką pralkę kupić do nowej łazienki. W końcu mogę ze spokojem iść do sklepu i nie będę musiała się rozglądać nerwowo po wszystkich modelach.

  Odpowiedz
 3. Pierwsze słyszę o tym, że są pralki slim. Nie wiedziałam o czymś takim. Myślałam, że mogą się one różnić jedynie kilkoma centymetrami… Ale okazuje się, że jednak nie 🙂 To bardzo ciekawe. A jeśli już, to jaka pralka slim będzie najlepsza? Czy jest taka z większą ładownością?

  Odpowiedz
  • Oczywiście, że są tego typu pralki. Najczęściej uznawało się, że slimy to te ładowane od góry. Teraz jednak jest lepiej 🙂 Dobra pralka slim może być też ładowana od przodu. Ja mam taką pralkę, bo moja wnęka na pralkę jest mała. Zdecydowałam się z mężem na Beko i jestem zadowolona. Super pierze, jest cichutka, energooszczędna… Nic, tylko brać.

   Odpowiedz
   • Jeśli mówicie o Beko MWTV7632XCM to jak najbardziej jestem na TAK! To najlepsza pralka slim jaka może być. Ma dość dużą ładowność bo 7 kg – jak na taką pralkę mniejszych gabarytów to jak najbardziej polecam. Obroty są duże, więc można korzystać do woli z programów różnego typu. Jest funkcja parowania i jest też energooszczędność A+++.

    Odpowiedz
 4. Kupiliśmy ostatnio kawalerkę, w której jest naprawdę mikro łazienka. Ale powiedziałam, że muszę mieć w niej pralkę. Kuchnia jest otwarta, więc pralki tam mieć nie chciałam. Zdecydowałam się na zakup slima od Samsunga. Bardzo wąska praleczka, która super się prezentuje. Oprócz tego dobrze pierze i jest cicha. To model WF60F4EF.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz