Pralka Samsung Eco Bubble

Pralka Samsung Eco Bubble

Pralka to jeden z najprzydatniejszych domowych sprzętów. Nic zatem dziwnego, że producenci dwoją się i troją, by zaoferować użytkownikom jak najciekawsze modele. Na rynku co rusz pojawiają się nowoczesne, innowacyjne rozwiązania. Jednym z nich jest pralka Samsung Eco Bubble, której tym razem się przyjrzymy.

Producenci pralek nieustannie poszukują rozwiązań, które zwiększyłyby skuteczność prania i podniosłyby komfort użytkowania urządzenia. Jednym z efektów takich poszukiwań jest pralka Samsung Eco Bubble, która zyskuje coraz większe grono fanów. Czym się wyróżnia i czy faktycznie warto ją mieć? Przyjrzyjmy jej się z bliska.

Pralka Samsung Eco Bubble – co to jest?

System Eco Bubble powstał, by usprawnić automatyczne pranie. Wykorzystuje on aktywne bąbelki powstające na skutek połączenia wody, środka piorącego oraz powietrza. Dzięki nim detergent znacznie lepiej się rozpuszcza i zdecydowanie skuteczniej działa. Pralka Samsung Eco Bubble umożliwia pranie w niskich temperaturach, nawet 15 stopni Celsjusza, dzięki czemu jest bardziej oszczędna od tradycyjnych modeli.  W pralkach Samsung Eco Bubble woda, detergent oraz powietrze łączą się jeszcze przed rozpoczęciem cyklu prania. W wyniku tego połączenia powstaje aktywna piana, która, jak zapewnia producent, może wnikać w tkaniny nawet 40 razy szybciej niż w modelach bez tego systemu. Pranie jest delikatniejsze dla ubrań, skuteczniejsze i oszczędne. System Eco Bubble pozwala ograniczyć ilość energii zużytej do przeprowadzenia cyklu prania oraz zmniejszyć ilość środka piorącego. System Eco Bubble to specjalny generator umieszczony wewnątrz pralki. Dzięki niemu możliwe jest efektywne i ekologiczne pranie bąbelkowe. Co ciekawe, system ten pozytywnie wpływa na zawartość tlenu w wodzie używanej podczas prania (ogranicza szkodliwość wód ściekowych). Ma to bezpośredni wpływ na ochronę środowiska. Warto dodać, że część pralek Samsung Eco Bubble wyposażona jest w osobne zawory do ciepłej oraz zimnej wody. Co daje nam takie rozwiązanie? Do prania możemy wykorzystać wodę podgrzewaną przez kolektor słoneczny czy pompę ciepła. Dzięki temu zaoszczędzimy, ale również zadbamy o środowisko.

Polecamy:  Pralka dla dużej 4, 5 osobowej rodziny

Czy warto kupić pralkę Samsung Eco Bubble?

Pralka Samsung Eco Bubble ma wiele zalet. Umożliwia pranie w niskich temperaturach, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność energii. System aktywnych bąbelków skutecznie i znacznie szybciej usuwa wszelkie zabrudzenia z ubrań. Technologia ta sprawia również, że detergent wyjątkowo dobrze rozpuszcza się w wodzie, dzięki czemu na ubraniach nie zostają ślady proszku. W pralce Samsung Eco Bubble możemy ograniczyć ilość detergentu, a efekty prania będą zdecydowanie lepsze niż w modelach tradycyjnych.

Pralka Samsung Eco Bubble do zabudowy czy wolnostojąca?

W ofercie znajdziemy pralki Samsung Eco Bubble zarówno wolnostojące, jak i przeznaczone do zabudowy. Wybór odpowiedniego modelu zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Sprzęt wolnostojący sprawdzi się, kiedy wnętrze jest już urządzone i nie zależy nam na jednolitych meblach w pomieszczeniu. Model wolnostojący to również dobre rozwiązanie, gdy posiadamy osobne pomieszczenie na pralkę oraz w sytuacji, gdy zależy nam aby dostęp do urządzenia (do wyposażenia czy zaworów) był szybki i łatwy. Tego rodzaju sprzęt również, bez wątpienia, zdecydowane łatwiej wymienić, bez konieczności przeprowadzania większego remontu.  Pralka Samsung Eco Bubble do zabudowy dedykowana jest osobom, które stawiają przede wszystkim na estetykę i chcą idealnie wpasować sprzęt do stylu konkretnego pomieszczenia. Sprawdzi się także wtedy, gdy chcemy maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Warto dodać, że ceny pralek Samsung Eco Bubble wolnostojących i do zabudowy niewiele się od siebie różnią. Warto zatem odpowiednio dobrać sprzęt do swoich preferencji.

Pralka Samsung Eco Bubble – rozmiar i pojemność

W ofercie znajdziemy pralki Samsung Eco Bubble w różnych rozmiarach i pojemnościach, dzięki czemu bez trudu dostosujemy produkt do własnych potrzeb. Pralki tego typu mają zazwyczaj ładowność od 6 do 9 kilogramów. Rozmiar pralki uzależniony jest od jej pojemności. Dla porównania model o pojemności 6 kilogramów ma wymiary: 600 x 850 x 450 mm (szerokość x wysokość x głębokość), a ten o pojemności 9 kilogramów: 600 x 850 x 550. Wymiary pralki Samsung Eco Bubble są porównywalne z rozmiarami tradycyjnych modeli. Większość z nich posiada najwyższą klasę energetyczną.

Pralka Samsung Eco Bubble – proszek, płyn czy kapsułki?

Piorąc w pralce Samsung Eco Bubble nie musimy stosować żadnych specjalnych płynów czy proszków. Można natomiast ograniczyć ich ilość. Wielu użytkowników podkreśla, że w Eco Bubble niekonieczne jest używanie rozmaitych płynów zmiękczających, chyba że zależy nam na intensywniejszym zapachu prania. Napowietrzona woda wyjątkowo skutecznie zmiękcza tkaniny, a także działa antystatycznie. W pralkach Samsung Eco Bubble zdecydowanie lepiej sprawdzi się proszek oraz płyn do prania. Kapsułki piorące, oczywiście, również mogą być stosowane, jednak efekty prania mogą być nieco mniej zadowalające. Osłonka w kapsułce dłużej się rozpuszcza, przez co system napowietrzania może nie rozprowadzić dokładnie całego środka piorącego.

Polecamy:  Pralko suszarka

Pralka Samsung Eco Bubble – dodatkowe funkcje

Większość pralek Samsung Eco Bubble wyposażona jest w szereg dodatkowych funkcji, które zwiększają efektywność prania i podnoszą komfort użytkowania urządzenia. Wspomnieć należy chociażby o opcji dodatkowej aktywnej piany Bubble Soak, która pozwala usunąć nawet bardzo trudne zabrudzenia. Dzięki technologii Eco Drum Clean pralka jest zawsze świeża bez konieczności używania silnych chemikaliów. Oprócz tego znajdziemy tu program szybkiego prania, ochronę delikatnych tkanin czy funkcję AddWash, która umożliwia dodawanie ubrań w trakcie cyklu prania.

Pralka Samsung Eco Bubble – kalibracja

Osoby kupujące pralkę Samsung Eco Bubble często pytają, kiedy należy ją skalibrować. Trzeba to zrobić wówczas, gdy pojawiają się problemy z wirowaniem, programy prania wydłużają się czy po praniu na ubraniach zostają ślady proszku. Kalibracja to bardzo prosty, nieskomplikowany i niemal automatyczny proces, który należy wykonać zgodnie z instrukcją dołączoną do pralki.

Ile kosztuje pralka Samsung Eco Bubble i gdzie ją kupić?

Ceny pralek Samsung Eco Bubble zaczynają się mniej więcej od 1100 – 1200 złotych. Najbardziej zaawansowane modele, wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, to wydatek rzędu 4000 – 4500 złotych. Dostępne są we wszystkich tzw. elektromarketach (stacjonarnie i w ich sklepach internetowych) oraz w sklepach prowadzących sprzedaż tylko w internecie. Pamiętać trzeba tylko, żeby wybierać sprawdzone sklepy internetowe. Jak macie jakieś wątpliwości, czy w danych sklepie (mimo na przykład dobrej ceny) warto kupić daną pralkę, to warto zapytać w komentarzach.

Ranking pralek Samsung Eco Bubble

Jest to lista najpopularniejszych obecnie pralek Samsung Eco Bubble. Staramy się, aby ranking był zawsze aktualny. Ma on na celu ułatwienie wyboru najlepszego sprzętu w tej kategorii urządzeń.

Pralka Samsung Eco Bubble - Opinie i komentarze

  1. Najlepsza pralka Samsung Eco Bubble, czy w ogóle pralka z jakiej korzystałam do tej pory. Bardzo mi się podoba to, jak została zaprojektowana. Jak działa i jak wygląda. Wygląda bardzo elegancko, ale przede wszystkim bardzo dobrze pierze i to jest widoczne od razu! Moim zdaniem jest to sprzęt, na który warto zwrócić dużą uwagę przy wyborze nowego.

  2. Pamiętam jak pralka Samsung Eco Bubble dopiero została wyprodukowana, chyba pierwsze modele wchodziły i bardzo chciałam taką mieć. Zdecydowałam się na zakup i no, fajna. Nie było wielkiego zachwytu, bo to chyba reklamy robiły swoje, ale w porównaniu do poprzedniej pralki, była duża różnica. Fajny sprzęt.

  3. Widzę, że pralkami są najbardziej zainteresowane panie 😉 My z żoną kupiliśmy w tamtym miesiącu nową pralkę. W łazience stoi już pralka Samsung Eco Bubble. Nie wiem co w niej takiego jest, ale jest naprawdę przyjemna i fajna. Ja za bardzo nie znam się na praniu, ale żona jest więcej niż zadowolona z niej.

  4. Dramat!!!! Przestrzegam wszystkich przed zakupem jakiejkolwiek pralki Szajsunga!!! Po dwóch miesiącach zepsuta i zaczęła się walka z nieudolnym serwisem, który twierdzi, że wszystko jest ok. A pralka jak waliła podczas pracy tak wali nadal. Jakbym prała cegły a nie ubrania. Nie kupujcie tego koreańskiego badziewia!!!

    1. Oj, ja posiadam pralkę Samsunga i sobie ją chwalę. Może trafiłeś na zły serwis? U mnie już 3 lata pralka pierze jak ta lala. Dobra pralka Samsung eco bubble na pewno nie jest taka głośna… U mnie ona jest cichutka. Ale też zależy od tego jaki masz model, bo wersje są różne.

  5. Po zakupie, tak około 3,5 roku temu, byłam zachwycona, pralka elegancka super pierze, nie ma się do czego przyczepić. Po upływie gwarancji (świetne wyczucie czasu) przy wirowaniu zaczęła się tłuc jak startujący ryanair, kalibracja nie pomogła, nie pokazuje błędów, widać taki jej urok! Od jakichś 6 miesięcy, robi co chce raz bębnem zakręci a raz nie, naprawa przewyższa cenę pralki, więc teraz żegnam się z szajsungiem, chociaż 3,5 roku to trochę mało jak na czas żywotności pralki. Proponuję zmianę nazwy na Eco BUBEL, ludzie będą wiedzieć co kupują.

  6. Rok temu zakupiłam pralkę samsung aqa Eco bubble korzystałam z niej może 20 razy. Kilka dni temu podczas prania firanek wciąglo do krzyżaka część firanki .tak się owinęła ze aż firankę przypaliło. Wezwałam serwis facet był nie co zdziwiony ,nie dał rady .rozkręcił całą pralkę i dopiero wtedy wyciągnęł strzępy firanki.płacac prawie 4 tys.za nią niespodziewalam się że takie atrakcje mnie czekają. Zdecydowanie NIE POLECAM !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *