Pralka parowa - Ranking 2024

Para i woda tworzą skuteczny, uzupełniający się duet. Siła pary uzupełnia działanie wody podczas prania zachowując przy tym niesamowitą miękkość tkanin i maksymalne minimalizowanie zagnieceń. Pranie parowe zapewnia nie tylko bardzo dobre usuwanie bakterii i odświeżanie tkanin – dzięki niemu można również zaoszczędzić czas niezbędny do prasowania. Pralka parowa wykorzystuje moc pary na kilku etapach prania. Na rynku można znaleźć kilka interesujących modeli pralek parowych, ale zanim dokona się ostatecznego wyboru, warto sprawdzić jakie funkcje mają nowoczesne pralki i jakich efektów można od nich oczekiwać. Jaka pralka parowa będzie najlepsza dla Twojego domu?

Najlepsza pralka z funkcją pary

W przypadku najlepszych na rynku modeli, para wykorzystywana jest podczas kilku cyklów prania:

 • Faza prania wstępnego: Następuje gdy woda zapełnia wypełniony bęben, a para współpracuje z wodą, aby pomóc w dokładniejszym namoczeniu tkanin – tutaj dużą zaletą jest zmniejszenie zużycia wody na cykl.
 • W trakcie trwania programu: Para podnosi temperaturę podczas prania, aby poprawić moc czyszczenia, co również pomaga aktywować detergent. Dzięki funkcji pary – proszki i żele znacznie lepiej się rozpuszczają, przez co lepiej wnikają w tkaniny. To sprawia, że nawet zwykły proszek do prania zwiększa swoją skuteczność czyszcząca, a nawet najbardziej uporczywe plamy znikają, bez konieczności stosowania drogich odplamiaczy.
 • Po skończeniu prania: Działanie pary na uprane tkaniny nadaje wnętrzu pralki bardzo wysokich temperatur, przez co ubrania ulegają sterylizacji. Ten etap pomaga również w wygładzaniu zagnieceń, które powstały w trakcie prania. Kiedy niektóre tkaniny stają się mokre i gorące, ich właściwości się zmieniają. Chociaż ten stan umożliwia ich dokładne czyszczenie, oznacza również, że mogą stać się pogniecione i sztywne. Przenikające działanie pary po zakończonym cyklu prania przeciwdziała temu efektowi.

Jak działa dobra pralka parowa?

Dobra pralka parowa, stosuje właściwości pary na kilka różnych sposobów. W zależności od wyboru modelu, pralki dzielą się na takie, które najpierw podgrzewają wodę aby wytworzyć parę, lub odwrotnie – tworzą parę, która zwiększa temperaturę wody. Po przekształceniu wody w parę generator pary wysyła parę przez rurkę do dyszy. Dysza uwalnia czystą parę do bębna. Która metoda działa najlepiej? To już kwestia indywidualnych potrzeb. Jeśli prana odzież, często ma trudne do usunięcia plamy, które wymagają odplamiania, najlepiej jest wybrać taki model, który generuje parę o jak najwyższej temperaturze. Najlepsze pralki parowe mają dodatkową opcję dodawania pary do normalnych cykli prania (oprócz specjalnych cykli, które z założenia wykorzystują parę). Ktoś kto ceni sobie szybkość prania, powinien mieć jednak na względzie, że każde dodatkowe użycie funkcji pary wydłuża nieznacznie łączny czas prania.

Czy warto kupić pralkę parową?

Osoby, które mają alergie i małe dzieci oraz Ci, którzy cenią sobie wyjątkową czystość, a nawet sterylność odzieży – mogą skłaniać się ku tego typu modelom. Dobre pralki parowe mają zazwyczaj specjalny program dla alergików, który wykorzystuje parę wodną do dezynfekcji tkanin i skutecznie pozbywa się z nich takich rzeczy, jak roztocza i sierść zwierząt domowych. Wysokie temperatury skutecznie rozkładają praktycznie wszystkie alergeny. Pralki parowe są już od dłuższego czasu dostępne na rynku. To, co ważne – ich ceny stają się coraz bardziej przystępne. Jeszcze do niedawna pralka z funkcją suszenia, czyli tzw. suszarka do prania lub pralko-suszarka charakteryzowały się dość wysokimi cenami. Dziś, dobry model jest dostępny nieomal w tej samej cenie, co zwykła pralka znanej marki. Podobnie jest z pralką parową. Jej cena nie zwala już z nóg, więc teoretycznie każdy może pozwolić sobie na jej zakup. Ceny pralek parowych różnią się w zależności od producenta i dostępnych opcji.

Rozpatrując zakup, warto zastanowić się nad częstotliwością potencjalnego korzystania z funkcji pary. Jeśli szuka się dobrej pralki, która pomoże w odkażaniu tkanin – warto dopłacić nieznaczną sumę do najlepszej pralki parowej. Aby jednak dokładnie określić jej prawdziwą wartość, dobrze jest poznać jej podstawowe funkcje. Żeby usunąć ciężkie plamy, należy prać ubrania w temperaturze co najmniej 50 stopni Celsjusza. Co zatem zrobić jeśli temperatura wody nie jest wystarczająco wysoka, aby usunąć plamę? To idealne zadanie dla pralki parowej. Działanie pary, która nierzadko wynosi nawet 100 stopni Celsjusza, oznacza wyprodukowanie wystarczającej ilości ciepła – to pozwala na usunięcie trudnych plam, bez szkody na ubraniach. Inną zaletą korzystania z pralki parowej jest to, że para często pomaga zmiękczyć tkaniny w ubraniach, czyniąc je wygodniejszymi do noszenia i mniej podatnymi na podrażnienia skóry.

Pralka parowa, wyglądem nie odbiega od tradycyjnych modeli pralek, jej wymiary również nie są tak duże, jak jeszcze do niedawna. Dzięki temu, można kupić całkiem niedużą, estetyczną pralkę parową o nowoczesnym wyglądzie. Zwolennicy naturalnych rozwiązań, mogą cenić sobie możliwość zminimalizowania lub całkowitego uniknięcia stosowania chemicznych detergentów takich, jak: odplamiacz i płyn do płukania. Dzięki działaniu pary, ubrania, pościel, zasłony i inne tkaniny będą miękkie i wolne od zapachów, co pozwala na niestosowanie zmiękczaczy, odplamiaczy i innych detergentów.

Dobra pralka z funkcją pary – jakie programy  powinna mieć?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wydajność energetyczna urządzenia. Najlepsza pralka parowa, dzięki zastosowaniu pary podczas jednego cyklu prania, może zwiększyć wydajność o nawet 20% przy jednoczesnym mniejszym zużyciu wody.

Programy dla alergików

Kolejnym ważnym aspektem jest opcja „sterylizacja” lub „program dla alergików”, które wykorzystują wysoką temperaturę pary do unieszkodliwiania alergenów i bakterii. Dzięki temu ubrania są nie tylko czyste, ale również odkażone. Większość zwykłych pralek nigdy nie osiągnie tej temperatury, co może wpłynąć na niedokładne usuwanie roztoczy i innych pasożytów. Roztocza i bakterie mogą być dla wrażliwych osób bardzo uciążliwe, a tradycyjne pranie ubrań i pościeli np. chorego członka rodziny nie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się choroby.

Wirowanie bez gniecenia, odplamianie parą

Najlepsze pralki prawie mają zwykle dość szeroki zakres ustawień, które pozwalają kontrolować temperaturę i intensywność prania. Większość nowoczesnych pralek ładowanych od przodu ma cykle wirowania około 1000 obr. Duża prędkość wirowania doskonale skraca czas suszenia, ale powoduje marszczenie się ubrań i więcej czasu zajmuje prasowanie. Program z funkcją pary zmniejsza ten efekt. Właściwości usuwania plam w pralkach parowych są świadectwem nowoczesnej technologii. Para rozpuszcza brud z włókien odzieży, ułatwiając usuwanie plam. Najlepsza pralka parowa będzie wyposażona w specjalny cykl odplamiania parą.

Tryb eko

Dobre pralki parowe mają specjalne programy mycia samą wodą, połączone z cyklami działania pary i wody, oraz cyklem odświeżania ubrań za pomocą pary. Te programy zużywają zazwyczaj znacznie mniej energii i wody niż pozostałe. Wynika to z faktu, że potrzeba tylko odrobiny wody do wytworzenia dużej ilości pary, która rozszerza się i zapewnia  objętość w bębnie. Ponieważ zużywa się mniej wody – potrzeba mniej energii elektrycznej. Pranie parowe jest zdecydowanie najbardziej intensywną formą czyszczenia, ponieważ cząsteczki pary są 1600 razy mniejsze od cząsteczek wody, co pozwala im wniknąć głęboko w tkaninę i mocniej oddziaływać na zabrudzeniach. Pralka parowa pomoże usunąć uporczywe plamy i brzydkie zapachy z wielu, potencjalnie trudnych do klasycznego prania tkanin.

Odświeżanie parą

Przy funkcji odświeżania ubrań za pomocą pary, nie trzeba używać żadnych detergentów, aby odzież była miękka i pozbawiona zapachów. Program odświeżania ubrań pozwala  również na wygładzenie zagnieceń i załamań na materiale. To dobry i szybki sposób na przygotowanie ubrania na „ostatnią chwilę”, wyjęte z szafy, nawet po długim czasie będzie jak nowe i gotowe do założenia.

Jaką pralkę z funkcją pary wybrać?

Porównują pralki parowe, należy zwrócić uwagę na czynniki takie, jak maksymalna temperatura osiągana przez funkcję pary i skuteczność usuwania plam. Zadanie tego pytania w sklepie może spowodować, że sprzedawca powie to, co chce się usłyszeć. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie prawdziwych recenzji użytkowników przez Internet. Dobrze jest również porównać poszczególne specyfikacje, dostępne programy i ich działanie, aby lepiej zrozumieć produkt, który zamierza się kupić. Zakup pralki należy do tych na lata – warto więc wybrać mądrze. Dobrze jest również zwracać uwagę na klasę energetyczną urządzenia i to ile miejsca zajmuje. Właściciele małych powierzchni, cenią sobie kompaktowość urządzeń AGD, dlatego dobrze jest sprawdzić całkowite wymiary pralki.

Najlepsza pralka parowa będzie ekonomiczna w użytkowaniu i oszczędna w pobieraniu wody. Sprawi, że tkaniny będą nieomal sterylne – pozbawione zarazków, alergenów bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Pranie parowe zmiękcza i wygładza materiały -nie są tak pogniecione jak po tradycyjnym cyklu prania. Jaką pralkę parową wybrać? To kwestia uzależniona od zasobności portfela, określonych potrzeb (alergie, małe dziecko, zwierzęta). Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na programy prania, pobór wody i energii elektrycznej oraz to, czy funkcja pary jest stosowana podczas kilku etapów prania, czy tylko na początku/końcu.

Ranking TOP 20

Lp. Zdjęcie Nazwa Cena Opinie Producent Ładowanie Wymiary Pojemność Obroty/min Zużycie energii / cykl Zużycie wody / cykl Klasa efektywności prania Rodzaj Kolor Roczne zużycie energii Roczne zużycie wody Programy prania Kierunek otwierania drzwi Klasa skutecznośœci wirowania Poziom hałasu prania Poziom hałasu wirowania Silnik inwerterowy Funkcje dodatkowe Sterowanie smartfonem Opóźnienie startu pracy Zastosowane technologie Nowa klasa energetyczna Klasa poziomu hałasu Sterowanie Wyświetlacz Zdejmowany blat Klasa energetyczna Ilość programów
1 Miele WWD 020 WCS Miele WWD 020 WCS
1 opinia
Miele Od przodu 63,6x59,6x85 cm 8 kg 1400 0,3 kWh 47 l B Pralka Biały 47 kWh 10120 l bawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, impregnacja, jeans, koszule, outdoor (odzież nieprzemakalna), płukanie, pranie wstępne, szybki 20 min, ultradelikatny, wełna/pranie ręczne, wirowanie W prawo B 72 dB 72 dB Nie AddLoad, Pranie wstępne, Prasowanie wstępne, Zabezpieczenie przed zalaniem Tak Tak bęben Miele SoftCare, czyszczenie dozownika Miele AutoClean, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczenie przed zalaniem Miele Watercontrol System (WCS) A A Elektromechaniczne Tak Nie n/a n/a
2 Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
1 opinia
Candy Od góry 86x40,5x60 cm 8 kg 1200 0,97 kWh n/a A Pralka Biały 195 kWh 9850 l Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) Do góry B 61 dB 79 dB Nie n/a Tak Tak Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch n/a C Elektroniczne tak Nie A+++ n/a
3 Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
1 opinia
Samsung Od przodu 85x60x55 cm 8 kg 1200 0,56 kWh 37 l A Pralka Biały 116 kWh 8100 l n/a W lewo B 53 dB 74 dB Tak Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia Nie Tak Eco Bubble, Smart Check B A Elektromechaniczne Tak n/a A+++ 15
4 Ravanson XPB-700 Ravanson XPB-700
1 opinia
Ravanson Od góry 71x63,5x36 cm 4 kg 1400 n/a n/a n/a Wirówka Biały n/a n/a n/a Do góry n/a n/a n/a n/a Grawitacyjny system odprowadzania wody n/a n/a n/a n/a n/a n/a n/a Nie n/a n/a
5 Miele WWV980 WPS Passion Miele WWV980 WPS Passion
1 opinia
Miele Od przodu 85x59,6x64,3 cm 9 kg 1600 0,6 kWh 54 l A Parowa Biały 109 kWh 11000 l automatyczny, bawełna, bawełna - eko, ciemne materiały, delikatny, firanki, higiena, impregnacja, jeans, jedwab, koszule, odświeżanie parowe, odzież sportowa, outdoor (odzież nieprzemakalna), pierze/puch, poduszki, szybki 20 min, wełna/pranie ręczne W prawo A 46 dB 72 dB Nie dodatkowe płukanie, Woda Plus, start/pauza, zdalne sterowanie smartfonem, namaczanie,funkcja Plamy, dodanie pary do cyklu Nie Tak automatyczne dozowanie Miele TwinDos, bęben Miele SoftCare, czyszczenie dozownika Miele AutoClean, oszczędne pranie Miele PowerWash 2.0, parowe wygładzanie Miele SteamCare, prognoza zużycia wody i energii Miele EcoFeedback, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczenie przed zalaniem Miele Watercontrol System (WCS) A A Elektroniczne Tak Nie A+++ n/a
6 Amica WA1S610CLiSH Amica WA1S610CLiSH
1 opinia
Amica Od przodu 85x59,5x40 cm 6 kg 1000 0,484 kWh 43 l B Pralka Biały n/a n/a Sterylizacja 70st.C, Antyalergiczny, Odświeżanie 15, Pranie ręczne, Wełna, Syntetyki, Bawełna 20°C, Eco 40-60, Bawełna, Łatwe prasowanie, Sport, Antyroztocza, Ochrona koloru, Auto 30st.C, Wirowanie + Autoczyszczenie W lewo C 58 dB 76 dB Tak Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci Nie Tak OptiTime, EcoBar, SilentWash, CleanReminder, MaxLoad B C Elektromechaniczne Tak n/a n/a 16
7 Candy CS4 1062DE/2-S Candy CS4 1062DE/2-S
1 opinia
Candy Od przodu 85x60x43 cm 6 kg 1000 0,65 kWh 40 l A Pralka Biały 153 kWh n/a 20 stopni, bawełna, delikatny, eco 40-60, higiena, jeans, kolory, mieszane, odpompowanie, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki 14 min, szybki 30 min, szybki 44 min, wełna/pranie ręczne, wirowanie W lewo C 58 dB 77 dB Nie wybór stopnia zabrudzenia, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza, zdalne sterowanie smartfonem, pranie wstępne Tak Tak automatyka prania Candy KG Detector, sterowanie za pomocą smartfona Candy Smart Touch D C Elektroniczne, pokrętło, przyciski Tak Nie n/a 16
8 Haier HW90G-B14979TU1S Haier HW90G-B14979TU1S
1 opinia
Haier Od przodu n/a 9 kg 1400 n/a 48 A Pralka Biały 57 kWh = 43.89 zł n/a Antyalergiczny,Bawełna,Codzienne szybkie,Delikatny,Eco 40-60,Koszule,Odświeżanie,Syntetyki,Ubrania dziecięce,Wełna,Wełna 20°,Wirowanie W lewo B n/a 69 Tak Dodatkowe płukanie,Ochrona przed zagniataniem,Wi-Fi Tak Tak n/a B A Elektroniczny Tak Tak n/a n/a
9 AEG MEL6SN126X AEG MEL6SN126X
1 opinia
AEG Od przodu 84,3x59,5x41,6 cm 6 kg 1200 n/a 45 l A Pralka Biały 65 kWh n/a Bawełna, Syntetyki, Wełna, Delikatny, Antyalergiczny, Jedwab, Łatwe prasowanie, Szybki 20 min 3 kg, Odzież zewnętrzna, Denim W lewo B n/a 73 dB Tak Kontrola zrównoważenia wsadu, SoftPlus, System Fuzzy Logic, System płukania zapobiegający powstawaniu piany, Technologia ProSense, TimeSaver Nie Tak ProSense D B Elektroniczne Tak Tak n/a n/a
10 WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
1 opinia
Whirlpool Od góry 40 x 90 x 60 cm 6 kg 1200 0,48 kWh 43 l n/a pralka biały n/a n/a Delikatny ECO 40-60 Płukanie + wirowanie Sport Wełna 20°C n/a B n/a ‎79 dB tak Odkażanie 60° Pranie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieranie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy n/a n/a n/a B C Pokrętło Przyciski tak n/a n/a n/a
11 Electrolux EW6SN0506OP Electrolux EW6SN0506OP
1 opinia
Electrolux Od przodu 84,3x59,5x37,8 cm 6 kg 1000 n/a 43 l n/a Pralka Biały 173 kWh n/a n/a W lewo C n/a 76 dB Nie Kontrola ilości piany ,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci Nie Tak TimeManager, SoftPlus, SensiCare F n/a n/a Tak n/a A+ 14
12 Whirlpool TDLR 6040L PL/N Whirlpool TDLR 6040L PL/N
1 opinia
Whirlpool n/a n/a 6 kg 951 n/a n/a n/a Pralka Biały 56 kWh n/a Bawełna, Jeans, Wełna, Syntetyki, Szybki, Eco Bawełna, Delikatne, Płukanie i wirowanie, Pranie wstępne, Chrono 15 st.C, Ubranka niemowlęce n/a C n/a 78 dB Nie n/a n/a n/a n/a n/a C Elektroniczne Nie n/a n/a n/a
13 LG F2WV3S7N6E LG F2WV3S7N6E
1 opinia
LG Od przodu n/a 7 kg 1200 0,69 kWh 45 l A Pralka Biały 69 kWh n/a Bawełna, Ciche pranie, Czyszczenie bębna, Delikatny, Dziecięce, Eco 40-60o, Higiena, Mieszany, Odzież sportowa, Płukanie + Wirowanie, Pościel, Pranie ręczne, Program szybki 14 minut, Syntetyki W prawo B 56 dB 71 dB Tak Add Item, Funkcja włączania/wyłączania dźwięku, Pranie wstępne Nie Tak AI DDT D A Elektroniczne Tak Nie n/a n/a
14 BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure
1 opinia
Beko od przodu 60 x 84 x 46.5 cm 7 kg 1200 0,44 kWh 43 n/a pralka biały n/a n/a BabyProtect Bawełna Bielizna Ciemne ubrania ECO 40-60 Mix 40 Płukanie Puchowe Sport - Beko Super szybkie pranie Syntetyki Wełna Wirowanie/Odprowadzenie wody n/a n/a n/a B n/a Blokada przedwczesnego otwarcia drzwi, Zabezpieczenie przed dziećmi n/a n/a AquaWave, FreshTherapy Funkcja Skróć Czas A B n/a tak n/a n/a 8
15 Grundig GW5P57415WBPB Grundig GW5P57415WBPB
1 opinia
Grundig Od przodu 84,5x60x49,6 cm 7 kg 1400 0,44 kWh 44 l A Pralka Biało-czarny 44 kWh n/a Bawełna, Ciemne ubrania, Dodatkowy program, Eco 40-60, Higiena+, Koszule, Mini / Mini 14, Odplamianie, Płukanie, Puchowe, Sport, Steam Refresh, Syntetyki, Wełna, Wirowanie + odprowadzanie wody W lewo B n/a 72 dB Tak Regulacja temperatury, Funkcja Pupil, Ochrona przed zagniataniem, Start/Pauza z opcją dołożenia prania, Funkcje parowe, Blokada rodzicielska, Kontrolka blokady drzwiczek Tak Tak HomeWhiz, Inverter Ecomotor, IronTouch, Steam Refresh, SteamAssist A A Elektroniczne Tak Nie n/a 15
16 Candy CSTG 47TME/1-S Candy CSTG 47TME/1-S
1 opinia
Candy Od góry n/a 7 kg 1400 0,52 kWh 42 l n/a Pralka Biały 52 kWh n/a Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Dżins, Szybki (44 min.) Do góry B n/a 79 dB tak n/a Nie n/a n/a B C Elektroniczne Tak Nie n/a n/a
17 Whirlpool FFB 9258 SV PL Whirlpool FFB 9258 SV PL
1 opinia
Whirlpool Od przodu 85x59,5x63 cm 9 kg 1200 0,57 kWh 50 l B Parowa Biały 57 kWh n/a codzienny, szybki, odświeżanie parą, mieszane, jeans, sport, odzież dziecięca, szybkie, delikatne, anulowanie programu, Clean+, wełna, intensywne, syntetyki, płukanie, wirowanie W lewo B 52 dB 79 dB Tak Kontrola wyważenia urządzenia, Kontrola ilości piany, Funkcje parowe, Zabezpieczenie przed otwarciem Nie Tak Szósty Zmysł (pralki)FreshCare C C Elektroniczne Tak Nie n/a n/a
18 Whirlpool FFB 8258 BV PL Whirlpool FFB 8258 BV PL
4 opinie
Whirlpool Od przodu 85x60x63 cm 8 kg 1200 0,54 kWh 48 l A Parowa Biały n/a n/a mieszane, syntetyczne, delikatne, 20 st. C, szybki 30', białe, bawełniane, Eco 40-60, sport, kołdra, odświeżanie parowe, płukanie i wirowanie W lewo B n/a 78 dB Tak kontrola wyważenia, kontrola ilości piany Nie Tak Fresh Care,6-zmysł,Clean+ B C Elektroniczne Tak n/a n/a 13
19 Electrolux EW6TN4261P Electrolux EW6TN4261P
1 opinia
Electrolux Od góry 89x40x60 cm 6 kg 1200 0,65 kWh 40 l A Pralka Biały 137 kWh n/a Antyalergiczny, Baby, Bawełna, Denim, ECO 40-60, Jedwab, Krótki 14 min., Odzież zewnętrza, Płukanie + wirowanie, Sport, Syntetyki, Woolmark Do góry B 57 dB 78 dB Nie 2 regulowane nóżki, Eco TimeManager, Kontrola wyważenia, Połowa załadunku, SensiCare, SoftPlus Nie Tak AntyAlergia, Certyfikat Woolmark Blue, Fuzzy Logic, SensiCare, SoftPlus, Time Manager D C Elektroniczne, pokrętło, przyciski Tak Nie n/a 14
20 Candy CSTG 37TMCE/1-S Candy CSTG 37TMCE/1-S
1 opinia
Candy Od przodu 86x41x60 cm 7 kg 1300 0,52 kWh 42 l n/a Pralka, wirówka Biały 52 kWh n/a n/a Do góry B n/a 78 dB n/a n/a Nie Tak Gentle Touch, System Mix Power+ B C n/a Tak Nie n/a 17
Polecamy:  Pralka, Klasa poziomu hałasu: A

Najlepsze produkty: Pralka parowa

1. Miele WWD 020 WCS

Miele WWD 020 WCS
Dzięki powierzchni bębna SoftCare Miele w formie plastra miodu, pomiędzy tekstyliami i ściankami bębna tworzy się cienka warstwa wody.

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 63,6x59,6x85 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1400
Zużycie energii / cykl 0,3 kWh
Zużycie wody / cykl 47 l
Klasa efektywności prania B
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 47 kWh
Roczne zużycie wody 10120 l
Programy prania bawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, impregnacja, jeans, koszule, outdoor (odzież nieprzemakalna), płukanie, pranie wstępne, szybki 20 min, ultradelikatny, wełna/pranie ręczne, wirowanie
Kierunek otwierania drzwi W prawo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 72 dB
Poziom hałasu wirowania 72 dB
Silnik inwerterowy Nie
Funkcje dodatkowe AddLoad, Pranie wstępne, Prasowanie wstępne, Zabezpieczenie przed zalaniem
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie bęben Miele SoftCare, czyszczenie dozownika Miele AutoClean, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczenie przed zalaniem Miele Watercontrol System (WCS)
Nowa klasa energetyczna A
Klasa poziomu hałasu A
Sterowanie Elektromechaniczne
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
OleOle!
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
31517
Miele WWD 020 WCS 8kg 1400obr/min
ELECTRO.pl
Ocena:
4.1/5.0
Ilość opinii:
74188
Pralka MIELE WWD 020 WCS 8kg 1400 obr A | Bezpłatny transport
MediaMarkt.pl
Ocena:
3.1/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka MIELE WWD020 WCS
RTV EURO AGD
Ocena:
4.3/5.0
Ilość opinii:
48551
Miele WWD 020 WCS 8kg 1400obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4191
Pralka MIELE WWD 020 WCS 8kg 1400 obr A | Bezpłatny transport


2. Candy CSTG 28TE/1-S

Candy CSTG 28TE/1-S
Informacje o produkcie
Rodzaj Wolnostojąca
Wyświetlacz / Panel Tak
Ładowanie góra
Załadunek 8 kg
Ilość programów prania 17
Programy i opcje prania Sportowy Plus 39'
Płukanie
Syntetyki
Specjalny 49'
Bawełna/EcoBawełna
Delikatne 59'
Eco 40-60
Higiena Plus 59'
Idealna bawełna 59'
Odpompowanie
Wełna
Wysokość 86 cm
Szerokość 41 cm
Głębokość 60 cm
Waga 56 kg
Prędkość wirówki 1200 obr/min
Kolor biały
Poziom hałasu 61 dB
Poziom hałasu wirowania 76 - 80 dB
Klasa energet...

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 86x40,5x60 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,97 kWh
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 195 kWh
Roczne zużycie wody 9850 l
Programy prania Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 61 dB
Poziom hałasu wirowania 79 dB
Silnik inwerterowy Nie
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne
Wyświetlacz tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka top CSTG 28TE/1-S
MediaMarkt.pl
Ocena:
3.1/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
Empik.com

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agdsmart.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agddesign.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S


3. Samsung EcoBubble WW80TA026AE

Samsung EcoBubble WW80TA026AE
PRALKA SAMSUNG WW80TA026AE 1200 OBR 8KG WW80TA026AE, Pralka Eco Bubble, 8 kg, biała

Eco Bubble - energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze

Higieniczna para - higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie

Silnik Digital Inverter z 10-letnią gw. - niezawodna i cicha praca

Szuflada Stay Clean - brak osadów i pozostałości środków do prania w szufladzie na detergenty

Higienicznie czyste wnętrze bębna bez konieczności użycia detergentów

Specyfikacja
 • Wymiary netto (SxWxG): 60 x 85 x 5...

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x60x55 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,56 kWh
Zużycie wody / cykl 37 l
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 116 kWh
Roczne zużycie wody 8100 l
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 53 dB
Poziom hałasu wirowania 74 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Eco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetyczna B
Klasa poziomu hałasu A
Sterowanie Elektromechaniczne
Ilość programów 15
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
agddesign.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE
agdsmart.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE


Najtańsze produkty: Pralka parowa

1. Ravanson XPB-700

Ravanson XPB-700
Ravanson Pralko-wirówka XPB 700 4 kg Pralka: - Moc: 280W - Pojemność: 4,0 kg - Czas prania 15 minut - 2 tryby prania Wirówka; - Moc: 160W - Pojemność: 3,0 kg - Czas wirowania 1-5 minut - Prędkość wirowania: 1400 obr/min - 2 wlewy wody - System odprowadzenia wody: grawitacyjny - Aluminiowy silnik z bezpiecznikiem termicznym - Korpus odporny na rdzę - Obudowa i pokrywa - tworzywo sztuczne Kolor biały

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 71x63,5x36 cm
Pojemność 4 kg
Obroty/min 1400
Rodzaj Wirówka
Kolor Biały
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Funkcje dodatkowe Grawitacyjny system odprowadzania wody
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
ELECTRO.pl
Ocena:
4.1/5.0
Ilość opinii:
74188
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
11883
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4191
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralko-wirówka Ravanson XPB-700
Inlago

Pralko-wirówka Ravanson XPB-700 Darmowa dostawa od 89 zł!


2. Candy CS4 1062DE/2-S

Candy CS4 1062DE/2-S

Pralka wolnostojąca Candy CS4 1062DE/2-S

Pralka wolnostojąca Candy CS4 1062DE/2-S - nowoczesne rozwiązanie dla Twojej pralni. Ta zaawansowana pralka oferuje nie tylko wydajne pranie, ale także wiele funkcji, które ułatwią Ci codzienne czynności.

Pralka Candy CS4 1062DE/2-S została oceniona w nowej klasie energetycznej D, co oznacza oszczędność energii i niższe rachunki. Dzięki klasie prania A, Twoje ubrania będą zawsze doskonale czyste, a klasa wirowania C zapewni skuteczne odwirowanie wody z...


Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x60x43 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1000
Zużycie energii / cykl 0,65 kWh
Zużycie wody / cykl 40 l
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 153 kWh
Programy prania 20 stopni, bawełna, delikatny, eco 40-60, higiena, jeans, kolory, mieszane, odpompowanie, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki 14 min, szybki 30 min, szybki 44 min, wełna/pranie ręczne, wirowanie
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania C
Poziom hałasu prania 58 dB
Poziom hałasu wirowania 77 dB
Silnik inwerterowy Nie
Funkcje dodatkowe wybór stopnia zabrudzenia, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza, zdalne sterowanie smartfonem, pranie wstępne
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie automatyka prania Candy KG Detector, sterowanie za pomocą smartfona Candy Smart Touch
Nowa klasa energetyczna D
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne, pokrętło, przyciski
Ilość programów 16
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
RTV EURO AGD
Ocena:
4.3/5.0
Ilość opinii:
48551
Candy Smart CS4 1062DE/1-S Slim 6kg 1000obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
OleOle!
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
31517
Candy Smart CS4 1062DE/1-S Slim 6kg 1000obr/min
agddesign.pl

Pralka CANDY CS4 1062DE/1-S slim
MediaMarkt.pl
Ocena:
3.1/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka CANDY CS4 1062DE/1-S. Klasa energetyczna D
agdsmart.pl

Pralka CANDY CS4 1062DE/1-S slim


3. Electrolux EW6SN0506OP

Electrolux EW6SN0506OP
Electrolux EW6SN0506OP     PARAMETRY TECHNICZNE:   Rodzaj: Wolnostojąca Wysokość: 843 mm Szerokość: 595 mm Głębokość: 378 mm Ładowanie: front Załadunek: 6 kg Pojemność bębna: 42 l Zabezpieczenia: Przed dziećmi Prędkość wirówki: 1000 obr/min Kolor: biały Poziom hałasu: 76 dB Klasa energetyczna: D Klasa głośności: B Kierunek otwierania: lewo Klasa efektywności wirowania: C Programy i opcje prania Bawełna/EcoBawełna Delikatny Eco 40-60 Jeans Jedwab Koc Mini Odpompowanie Odświeżanie Opóźniony sta...

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 84,3x59,5x37,8 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1000
Zużycie wody / cykl 43 l
Klasa energetyczna A+
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 173 kWh
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania C
Poziom hałasu wirowania 76 dB
Silnik inwerterowy Nie
Funkcje dodatkowe Kontrola ilości piany ,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie TimeManager, SoftPlus, SensiCare
Nowa klasa energetyczna F
Ilość programów 14
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Neonet.pl

Ilość opinii:
9676
ELECTROLUX EW6SN0506OP 6 kg 1000 obr >> SZOK CENOWY NA NEONET.PL > TYLKO DO 24.04 > SPRAWDŹ | Darmowa dostawa
Empik.com

Pralka ELECTROLUX EW6SN0506OP 6kg 1000obr Slim
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Electrolux Pralka EW6SN0506OP I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0% !


Porównanie TOP 3

Miele WWD 020 WCS Miele WWD 020 WCS Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
Cena
Producent Miele Candy Samsung
Ładowanie Od przodu Od góry Od przodu
Wymiary 63,6x59,6x85 cm 86x40,5x60 cm 85x60x55 cm
Pojemność 8 kg 8 kg 8 kg
Obroty/min 1400 1200 1200
Zużycie energii / cykl 0,3 kWh 0,97 kWh 0,56 kWh
Zużycie wody / cykl 47 l n/a 37 l
Klasa efektywności prania B A A
Rodzaj Pralka Pralka Pralka
Kolor Biały Biały Biały
Roczne zużycie energii 47 kWh 195 kWh 116 kWh
Roczne zużycie wody 10120 l 9850 l 8100 l
Programy prania bawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, impregnacja, jeans, koszule, outdoor (odzież nieprzemakalna), płukanie, pranie wstępne, szybki 20 min, ultradelikatny, wełna/pranie ręczne, wirowanie Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) n/a
Kierunek otwierania drzwi W prawo Do góry W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B B B
Poziom hałasu prania 72 dB 61 dB 53 dB
Poziom hałasu wirowania 72 dB 79 dB 74 dB
Silnik inwerterowy Nie Nie Tak
Funkcje dodatkowe AddLoad, Pranie wstępne, Prasowanie wstępne, Zabezpieczenie przed zalaniem n/a Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia
Sterowanie smartfonem Tak Tak Nie
Opóźnienie startu pracy Tak Tak Tak
Zastosowane technologie bęben Miele SoftCare, czyszczenie dozownika Miele AutoClean, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczenie przed zalaniem Miele Watercontrol System (WCS) Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch Eco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetyczna A n/a B
Klasa poziomu hałasu A C A
Sterowanie Elektromechaniczne Elektroniczne Elektromechaniczne
Wyświetlacz Tak tak Tak
Zdejmowany blat Nie Nie n/a
Klasa energetyczna n/a A+++ A+++
Ilość programów n/a n/a 15

5 komentarzy do “Pralka parowa”

 1. Ja jestem w szoku, że pralka parowa tak świetnie sobie radzi z odplamianiem. Pracuję w restauracji i niestety brudzi się na potęgę. A pralka zawsze sobie radzi ze wszystkimi zabrudzeniami bez problemu. W domu mamy Samsunga i uważam, że to bardzo dobra pralka parowa w dobrej cenie.

  Odpowiedz
 2. Moim zdaniem Amica to bardzo dobra pralka parowa. My kupiliśmy z tej marki i bardzo sobie ją chwalę. Muszę powiedzieć, że pranie wyciągam o wiele lepszej jakości.

  Odpowiedz
 3. Mi udało się wygrać Samsung AddWash i OHHHH 🙂 Bardzo dobra pralka parowa, naprawdę jestem zadowolona z jej działania. Ma masę programów, szybkich, długich. Dopiera doskonale, pranie jest mięciutkie, mniej zagnieceń… No i super się ta pralka prezentuje. Do nowoczesnych wnętrz jest idealna.

  Odpowiedz
 4. Zdecydowałam się na zakup i uważam, że dobra pralka parowa potrafi zdziałać cuda! Pranie z niej jest o wiele lepszej jakości, niezależnie jakich środków użyję. Widzę też, że ubrania dłużej zachowują świeżość i jakość, nie niszczą się tak szybko jak w przypadku prania w normalnej pralce. Ja korzystam z Electrolux PerfectCare. Pralka ma czarny kolor i mega się prezentuje 🙂

  Odpowiedz
 5. Pierwsze słyszę o takiej pralce. Naprawdę producenci nas zaskakują, ale to dobrze, bo takich sprzętów nie za wiele. Pierzemy, pierzemy i jednak widać jak technologia w tym pomaga. Czym wyróżnia się dobra pralka parowa? Teraz już trochę więcej wiem… Na razie swojej nie wymieniam, ale kto wie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz