Pralka parowa - Ranking 2024

Para i woda tworzą skuteczny, uzupełniający się duet. Siła pary uzupełnia działanie wody podczas prania zachowując przy tym niesamowitą miękkość tkanin i maksymalne minimalizowanie zagnieceń. Pranie parowe zapewnia nie tylko bardzo dobre usuwanie bakterii i odświeżanie tkanin – dzięki niemu można również zaoszczędzić czas niezbędny do prasowania. Pralka parowa wykorzystuje moc pary na kilku etapach prania. Na rynku można znaleźć kilka interesujących modeli pralek parowych, ale zanim dokona się ostatecznego wyboru, warto sprawdzić jakie funkcje mają nowoczesne pralki i jakich efektów można od nich oczekiwać. Jaka pralka parowa będzie najlepsza dla Twojego domu?

Najlepsza pralka z funkcją pary

W przypadku najlepszych na rynku modeli, para wykorzystywana jest podczas kilku cyklów prania:

 • Faza prania wstępnego: Następuje gdy woda zapełnia wypełniony bęben, a para współpracuje z wodą, aby pomóc w dokładniejszym namoczeniu tkanin – tutaj dużą zaletą jest zmniejszenie zużycia wody na cykl.
 • W trakcie trwania programu: Para podnosi temperaturę podczas prania, aby poprawić moc czyszczenia, co również pomaga aktywować detergent. Dzięki funkcji pary – proszki i żele znacznie lepiej się rozpuszczają, przez co lepiej wnikają w tkaniny. To sprawia, że nawet zwykły proszek do prania zwiększa swoją skuteczność czyszcząca, a nawet najbardziej uporczywe plamy znikają, bez konieczności stosowania drogich odplamiaczy.
 • Po skończeniu prania: Działanie pary na uprane tkaniny nadaje wnętrzu pralki bardzo wysokich temperatur, przez co ubrania ulegają sterylizacji. Ten etap pomaga również w wygładzaniu zagnieceń, które powstały w trakcie prania. Kiedy niektóre tkaniny stają się mokre i gorące, ich właściwości się zmieniają. Chociaż ten stan umożliwia ich dokładne czyszczenie, oznacza również, że mogą stać się pogniecione i sztywne. Przenikające działanie pary po zakończonym cyklu prania przeciwdziała temu efektowi.

Jak działa dobra pralka parowa?

Dobra pralka parowa, stosuje właściwości pary na kilka różnych sposobów. W zależności od wyboru modelu, pralki dzielą się na takie, które najpierw podgrzewają wodę aby wytworzyć parę, lub odwrotnie – tworzą parę, która zwiększa temperaturę wody. Po przekształceniu wody w parę generator pary wysyła parę przez rurkę do dyszy. Dysza uwalnia czystą parę do bębna. Która metoda działa najlepiej? To już kwestia indywidualnych potrzeb. Jeśli prana odzież, często ma trudne do usunięcia plamy, które wymagają odplamiania, najlepiej jest wybrać taki model, który generuje parę o jak najwyższej temperaturze. Najlepsze pralki parowe mają dodatkową opcję dodawania pary do normalnych cykli prania (oprócz specjalnych cykli, które z założenia wykorzystują parę). Ktoś kto ceni sobie szybkość prania, powinien mieć jednak na względzie, że każde dodatkowe użycie funkcji pary wydłuża nieznacznie łączny czas prania.

Czy warto kupić pralkę parową?

Osoby, które mają alergie i małe dzieci oraz Ci, którzy cenią sobie wyjątkową czystość, a nawet sterylność odzieży – mogą skłaniać się ku tego typu modelom. Dobre pralki parowe mają zazwyczaj specjalny program dla alergików, który wykorzystuje parę wodną do dezynfekcji tkanin i skutecznie pozbywa się z nich takich rzeczy, jak roztocza i sierść zwierząt domowych. Wysokie temperatury skutecznie rozkładają praktycznie wszystkie alergeny. Pralki parowe są już od dłuższego czasu dostępne na rynku. To, co ważne – ich ceny stają się coraz bardziej przystępne. Jeszcze do niedawna pralka z funkcją suszenia, czyli tzw. suszarka do prania lub pralko-suszarka charakteryzowały się dość wysokimi cenami. Dziś, dobry model jest dostępny nieomal w tej samej cenie, co zwykła pralka znanej marki. Podobnie jest z pralką parową. Jej cena nie zwala już z nóg, więc teoretycznie każdy może pozwolić sobie na jej zakup. Ceny pralek parowych różnią się w zależności od producenta i dostępnych opcji.

Rozpatrując zakup, warto zastanowić się nad częstotliwością potencjalnego korzystania z funkcji pary. Jeśli szuka się dobrej pralki, która pomoże w odkażaniu tkanin – warto dopłacić nieznaczną sumę do najlepszej pralki parowej. Aby jednak dokładnie określić jej prawdziwą wartość, dobrze jest poznać jej podstawowe funkcje. Żeby usunąć ciężkie plamy, należy prać ubrania w temperaturze co najmniej 50 stopni Celsjusza. Co zatem zrobić jeśli temperatura wody nie jest wystarczająco wysoka, aby usunąć plamę? To idealne zadanie dla pralki parowej. Działanie pary, która nierzadko wynosi nawet 100 stopni Celsjusza, oznacza wyprodukowanie wystarczającej ilości ciepła – to pozwala na usunięcie trudnych plam, bez szkody na ubraniach. Inną zaletą korzystania z pralki parowej jest to, że para często pomaga zmiękczyć tkaniny w ubraniach, czyniąc je wygodniejszymi do noszenia i mniej podatnymi na podrażnienia skóry.

Pralka parowa, wyglądem nie odbiega od tradycyjnych modeli pralek, jej wymiary również nie są tak duże, jak jeszcze do niedawna. Dzięki temu, można kupić całkiem niedużą, estetyczną pralkę parową o nowoczesnym wyglądzie. Zwolennicy naturalnych rozwiązań, mogą cenić sobie możliwość zminimalizowania lub całkowitego uniknięcia stosowania chemicznych detergentów takich, jak: odplamiacz i płyn do płukania. Dzięki działaniu pary, ubrania, pościel, zasłony i inne tkaniny będą miękkie i wolne od zapachów, co pozwala na niestosowanie zmiękczaczy, odplamiaczy i innych detergentów.

Dobra pralka z funkcją pary – jakie programy  powinna mieć?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wydajność energetyczna urządzenia. Najlepsza pralka parowa, dzięki zastosowaniu pary podczas jednego cyklu prania, może zwiększyć wydajność o nawet 20% przy jednoczesnym mniejszym zużyciu wody.

Programy dla alergików

Kolejnym ważnym aspektem jest opcja „sterylizacja” lub „program dla alergików”, które wykorzystują wysoką temperaturę pary do unieszkodliwiania alergenów i bakterii. Dzięki temu ubrania są nie tylko czyste, ale również odkażone. Większość zwykłych pralek nigdy nie osiągnie tej temperatury, co może wpłynąć na niedokładne usuwanie roztoczy i innych pasożytów. Roztocza i bakterie mogą być dla wrażliwych osób bardzo uciążliwe, a tradycyjne pranie ubrań i pościeli np. chorego członka rodziny nie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się choroby.

Wirowanie bez gniecenia, odplamianie parą

Najlepsze pralki prawie mają zwykle dość szeroki zakres ustawień, które pozwalają kontrolować temperaturę i intensywność prania. Większość nowoczesnych pralek ładowanych od przodu ma cykle wirowania około 1000 obr. Duża prędkość wirowania doskonale skraca czas suszenia, ale powoduje marszczenie się ubrań i więcej czasu zajmuje prasowanie. Program z funkcją pary zmniejsza ten efekt. Właściwości usuwania plam w pralkach parowych są świadectwem nowoczesnej technologii. Para rozpuszcza brud z włókien odzieży, ułatwiając usuwanie plam. Najlepsza pralka parowa będzie wyposażona w specjalny cykl odplamiania parą.

Tryb eko

Dobre pralki parowe mają specjalne programy mycia samą wodą, połączone z cyklami działania pary i wody, oraz cyklem odświeżania ubrań za pomocą pary. Te programy zużywają zazwyczaj znacznie mniej energii i wody niż pozostałe. Wynika to z faktu, że potrzeba tylko odrobiny wody do wytworzenia dużej ilości pary, która rozszerza się i zapewnia  objętość w bębnie. Ponieważ zużywa się mniej wody – potrzeba mniej energii elektrycznej. Pranie parowe jest zdecydowanie najbardziej intensywną formą czyszczenia, ponieważ cząsteczki pary są 1600 razy mniejsze od cząsteczek wody, co pozwala im wniknąć głęboko w tkaninę i mocniej oddziaływać na zabrudzeniach. Pralka parowa pomoże usunąć uporczywe plamy i brzydkie zapachy z wielu, potencjalnie trudnych do klasycznego prania tkanin.

Odświeżanie parą

Przy funkcji odświeżania ubrań za pomocą pary, nie trzeba używać żadnych detergentów, aby odzież była miękka i pozbawiona zapachów. Program odświeżania ubrań pozwala  również na wygładzenie zagnieceń i załamań na materiale. To dobry i szybki sposób na przygotowanie ubrania na „ostatnią chwilę”, wyjęte z szafy, nawet po długim czasie będzie jak nowe i gotowe do założenia.

Jaką pralkę z funkcją pary wybrać?

Porównują pralki parowe, należy zwrócić uwagę na czynniki takie, jak maksymalna temperatura osiągana przez funkcję pary i skuteczność usuwania plam. Zadanie tego pytania w sklepie może spowodować, że sprzedawca powie to, co chce się usłyszeć. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie prawdziwych recenzji użytkowników przez Internet. Dobrze jest również porównać poszczególne specyfikacje, dostępne programy i ich działanie, aby lepiej zrozumieć produkt, który zamierza się kupić. Zakup pralki należy do tych na lata – warto więc wybrać mądrze. Dobrze jest również zwracać uwagę na klasę energetyczną urządzenia i to ile miejsca zajmuje. Właściciele małych powierzchni, cenią sobie kompaktowość urządzeń AGD, dlatego dobrze jest sprawdzić całkowite wymiary pralki.

Najlepsza pralka parowa będzie ekonomiczna w użytkowaniu i oszczędna w pobieraniu wody. Sprawi, że tkaniny będą nieomal sterylne – pozbawione zarazków, alergenów bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Pranie parowe zmiękcza i wygładza materiały -nie są tak pogniecione jak po tradycyjnym cyklu prania. Jaką pralkę parową wybrać? To kwestia uzależniona od zasobności portfela, określonych potrzeb (alergie, małe dziecko, zwierzęta). Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na programy prania, pobór wody i energii elektrycznej oraz to, czy funkcja pary jest stosowana podczas kilku etapów prania, czy tylko na początku/końcu.

Polecamy:  Pralka, Funkcje dodatkowe: Czyszczenie bębna

Ranking TOP 20

Lp. Zdjęcie Nazwa Cena Opinie Producent Ładowanie Wymiary Pojemność Obroty/min Zużycie energii / cykl Zużycie wody / cykl Klasa energetyczna Klasa efektywności prania Rodzaj Kolor Roczne zużycie energii Roczne zużycie wody Kierunek otwierania drzwi Klasa skutecznośœci wirowania Poziom hałasu prania Poziom hałasu wirowania Silnik inwerterowy Funkcje dodatkowe Sterowanie smartfonem Opóźnienie startu pracy Zastosowane technologie Nowa klasa energetyczna Klasa poziomu hałasu Sterowanie Ilość programów Wyświetlacz Programy prania Zdejmowany blat
1 Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
1 opinia
Samsung Od przodu 85x60x55 cm 8 kg 1200 0,56 kWh 37 l A+++ A Pralka wolnostojąca Biały 116 kWh 8100 l W lewo B 53 dB 74 dB Tak Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia Nie Tak Eco Bubble, Smart Check B A Elektromechaniczne 15 Tak n/a n/a
2 Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
1 opinia
Candy Od góry 86x40,5x60 cm 8 kg 1200 0,97 kWh n/a A+++ A Pralka wolnostojąca Biały 195 kWh 9850 l Do góry B 61 dB 79 dB Nie n/a Tak Tak Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch n/a C Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) Nie
3 Ravanson XPB-700 Ravanson XPB-700
1 opinia
Ravanson Od góry 71x63,5x36 cm 4 kg 1400 n/a n/a n/a n/a Wirówka Biały n/a n/a Do góry n/a n/a n/a n/a Grawitacyjny system odprowadzania wody n/a n/a n/a n/a n/a n/a n/a n/a n/a Nie
4 WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
1 opinia
Whirlpool Od góry 40 x 90 x 60 cm 6 kg 1200 0,48 kWh 43 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały n/a n/a n/a B n/a ‎79 dB Tak OdkażaNie 60° PraNie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieraNie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy n/a n/a n/a B C Pokrętło, przyciski n/a Tak Delikatny ECO 40-60 PłukaNie + wirowaNie Sport Wełna 20°C n/a
5 Bosch WGG244ZRPL Bosch WGG244ZRPL
1 opinia
Bosch Od przodu 85x60x59 cm 9 kg 1400 0,46 kWh 48 l n/a A Parowa Srebrny 46 kWh n/a W lewo B 71 dB 71 dB Tak Funkcje parowe, regulacja prędkości wirowania, ActiveWater Plus, AntiVibration Design, EcoSilence Drive, kontrola piany, oświetleNie bębna, SpeedPerfect, sygnał dźwiękowy zakończenia pracy, system kontroli wyważenia: kontrola wyważenia urządzenia, VarioDrum Nie Tak SoftDial A A Elektroniczne 14 Tak Bawełna, Ciemne/Jeans, CzyszczeNie bębna, Eco 40-60º, Higiena Plus, Iron Assist, Mix szybki, PłukaNie, Program Super krótki, Sport, Syntetyki, Tkaniny delikatne, Wełna, WirowaNie/OdpompowaNie Nie
6 Amica WA1S610CLiSH Amica WA1S610CLiSH
1 opinia
Amica Od przodu 85x59,5x40 cm 6 kg 1000 0,484 kWh 43 l n/a B Pralka wolnostojąca Biały n/a n/a W lewo C 58 dB 76 dB Tak ZabezpieczeNie przed otwarciem przez dzieci Nie Tak OptiTime, EcoBar, SilentWash, CleanReminder, MaxLoad B C Elektromechaniczne 16 Tak Sterylizacja 70st.C, Antyalergiczny, OdświeżaNie 15, PraNie ręczne, Wełna, Syntetyki, Bawełna 20°C, Eco 40-60, Bawełna, Łatwe prasowaNie, Sport, Antyroztocza, Ochrona koloru, Auto 30st.C, WirowaNie + AutoczyszczeNie n/a
7 Candy CSTG 47TME/1-S Candy CSTG 47TME/1-S
1 opinia
Candy Od góry n/a 7 kg 1400 0,52 kWh 42 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały 52 kWh n/a Do góry B n/a 79 dB Tak n/a Nie n/a n/a B C Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Dżins, Szybki (44 min.) Nie
8 Mesko MS 8053 Mesko MS 8053
1 opinia
Mesko Od góry 53x36x37 cm 3 kg n/a n/a n/a n/a n/a Wirówka Biały n/a n/a Do góry n/a n/a n/a n/a Funkcja wirowania Nie Nie n/a n/a n/a n/a n/a Nie n/a Nie
9 Candy CSTG 37TMCE/1-S Candy CSTG 37TMCE/1-S
1 opinia
Candy Od przodu 86x41x60 cm 7 kg 1300 0,52 kWh 42 l n/a n/a Pralka, wirówka Biały 52 kWh n/a Do góry B n/a 78 dB n/a n/a Nie Tak Gentle Touch, System Mix Power+ B C n/a 17 Tak n/a Nie
10 Candy CS4 1062DE/2-S Candy CS4 1062DE/2-S
1 opinia
Candy Od przodu 85x60x43 cm 6 kg 1000 0,65 kWh 40 l n/a A Pralka Biały 153 kWh n/a W lewo C 58 dB 77 dB Nie wybór stopnia zabrudzenia, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza, zdalne sterowanie smartfonem, pranie wstępne Tak Tak automatyka prania Candy KG Detector, sterowanie za pomocą smartfona Candy Smart Touch D C Elektroniczne, pokrętło, przyciski 16 Tak 20 stopni, bawełna, delikatny, eco 40-60, higiena, jeans, kolory, mieszane, odpompowanie, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki 14 min, szybki 30 min, szybki 44 min, wełna/pranie ręczne, wirowanie Nie
11 Whirlpool TDLR 6040L PL/N Whirlpool TDLR 6040L PL/N
1 opinia
Whirlpool n/a n/a 6 kg 951 n/a n/a n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały 56 kWh n/a n/a C n/a 78 dB Nie n/a n/a n/a n/a n/a C Elektroniczne n/a Nie Bawełna, Jeans, Wełna, Syntetyki, Szybki, Eco Bawełna, Delikatne, PłukaNie i wirowaNie, PraNie wstępne, Chrono 15 st.C, Ubranka Niemowlęce n/a
12 LG F2WV3S7N6E LG F2WV3S7N6E
1 opinia
LG Od przodu n/a 7 kg 1200 0,69 kWh 45 l D A Pralka wolnostojąca Biały 69 kWh n/a W prawo B 56 dB 71 dB Tak Add Item, Funkcja włączania/wyłączania dźwięku, PraNie wstępne Nie Tak AI DDT D A Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Ciche praNie, CzyszczeNie bębna, Delikatny, Dziecięce, Eco 40-60o, Higiena, Mieszany, Odzież sportowa, PłukaNie + WirowaNie, Pościel, PraNie ręczne, Program szybki 14 minut, Syntetyki Nie
13 Camry CR 8052 Camry CR 8052
1 opinia
Camry Od góry 60x57x35 cm 3 kg n/a n/a n/a n/a n/a Wirówka Biało-szary n/a n/a Do góry n/a n/a n/a n/a Dwie oddzielne komory Nie n/a n/a n/a n/a Mechaniczne n/a Nie n/a Nie
14 Candy CS4 1272DE/1-S Candy CS4 1272DE/1-S
1 opinia
Candy Od przodu n/a 7 kg 1200 n/a 41 l n/a A Pralka wolnostojąca Biały 69 kWh n/a n/a B 58 dB 79 dB Nie Kg Detector, Smart Touch (NFC), Start/Pauza Tak Tak n/a D C Elektroniczne n/a Tak 20°C, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Idealna bawełna 59 minut, Jeans, Mieszane i kolorowe, PłukaNie, PraNie ręczne, PraNie wstępne, Program higieniczny, Syntetyki, Szybkie praNie, WypompowaNie wody i odwirowaNie Nie
15 Whirlpool FFB 9258 SV PL Whirlpool FFB 9258 SV PL
1 opinia
Whirlpool Od przodu 85x59,5x63 cm 9 kg 1200 0,57 kWh 50 l n/a B Parowa Biały 57 kWh n/a W lewo B 52 dB 79 dB Tak Kontrola wyważenia urządzenia, Kontrola ilości piany, Funkcje parowe, ZabezpieczeNie przed otwarciem Nie Tak Szósty Zmysł (pralki)FreshCare C C Elektroniczne n/a Tak codzienny, szybki, odświeżaNie parą, mieszane, jeans, sport, odzież dziecięca, szybkie, delikatne, anulowaNie programu, Clean+, wełna, intensywne, syntetyki, płukaNie, wirowaNie Nie
16 Amica NWAS610DL Amica NWAS610DL
1 opinia
Amica Od przodu 85x59,5x40 cm 6 kg 1000 0,65 kWh 43 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały 65 kWh 9900 l W lewo n/a n/a 80 dB Nie Sygnał akustyczny, Automatyka wagowa, ZabezpieczeNie przed otwarciem przez dzieci, Kontrola ilości piany, Aqua Stop Nie Tak n/a D C Elektroniczne, pokrętło 15 Tak n/a n/a
17 Beko WUE7512WWE Beko WUE7512WWE
1 opinia
Beko Od przodu 84x60x49 cm 7 kg 1000 0,69 kWh 40 l n/a A Pralka wolnostojąca Biały 69 kWh 9679 l W lewo A 54 dB 72 dB Tak CzyszczeNie bębna,Fast+,Funkcja Pupil,PraNie wstępne Nie Tak n/a D A Pokrętło, przyciski 15 Tak Bawełna, Eco 40-60, Syntetyki, Mix, Wełna - praNie ręczne, Delikatna bawełna, WirowaNie + suszeNie, PłukaNie, Puchowe, Ochrona tkanin wodoodpornych, Jeans/Ciemne kolory, Dokładne czyszczeNie 24 rodzajów plam, Koszule, Baby Protect Tak
18 BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure
1 opinia
Beko Od przodu 60 x 84 x 46.5 cm 7 kg 1200 0,44 kWh 43 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały n/a n/a n/a n/a n/a n/a n/a Blokada przedwczesnego otwarcia drzwi, ZabezpieczeNie przed dziećmi n/a n/a AquaWave, FreshTherapy Funkcja Skróć Czas A B n/a 8 Tak BabyProtect Bawełna Bielizna Ciemne ubrania ECO 40-60 Mix 40 PłukaNie Puchowe Sport - Beko Super szybkie praNie Syntetyki Wełna WirowaNie/OdprowadzeNie wody n/a
19 Bosch WAXH8G91PL Bosch WAXH8G91PL
1 opinia
Bosch Od przodu 84,8x59,8x59 cm 10 kg 1400 0,56 kWh 49 l B B Pralka wolnostojąca Biały 56 kWh n/a W lewo B 48 dB 71 dB Tak Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu, OświetleNie wnętrza bębna: LED, CzyszczeNie bębna z funkcją przypomNienia, AntiVibration Design, Dodatkowe wyciszeNie pralki od spodu, Wskaźnik przedozowania, Tak Tak Aqua Stop B A Elektroniczne 13 Tak WirowaNie, Bawełna, Syntetyki, Koszule/Bluzki, Jeans, Szybki 15/30, Mix, Delikatne/Jedwab, Kołdry, AntyAlergia, Sport/Fitness, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60 Nie
20 Electrolux EW2F428SP Electrolux EW2F428SP
1 opinia
Electrolux Od przodu 85x60x57 cm 9 kg 1200 0,625 kWh 47 l n/a A Pralka Biały 63 kWh n/a W lewo B 74 dB 74 dB Tak Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci, Kontrola ilości piany, Automatyka wagowa, dodatkowanie płukanie Nie Tak automatyka prania Electrolux AutoSense, skrócenie czasu prania Electrolux TimeManager C B Elektroniczne, pokrętło, przyciski n/a Tak Eco 40-60, bawełna, tkaniny syntetyczne, delikatny, Express Care, szybki 30 min, szybki 14 min, wirowanie, odprowadzanie wody, płukanie, antyalergiczny, kołdra, sport, Wool\Silk Tak
Polecamy:  Pralka, Kierunek otwierania drzwi: W lewo

Najlepsze produkty: Pralka parowa

1. Samsung EcoBubble WW80TA026AE

Samsung EcoBubble WW80TA026AE
PRALKA SAMSUNG WW80TA026AE 1200 OBR 8KG WW80TA026AE, Pralka Eco Bubble, 8 kg, biała

Eco Bubble - energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze

Higieniczna para - higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie

Silnik Digital Inverter z 10-letnią gw. - niezawodna i cicha praca

Szuflada Stay Clean - brak osadów i pozostałości środków do prania w szufladzie na detergenty

Higienicznie czyste wnętrze bębna bez konieczności użycia detergentów

Specyfikacja
 • Wymiary netto (SxWxG): 60 x 85 x 5...

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x60x55 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,56 kWh
Zużycie wody / cykl 37 l
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 116 kWh
Roczne zużycie wody 8100 l
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 53 dB
Poziom hałasu wirowania 74 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Eco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetyczna B
Klasa poziomu hałasu A
Sterowanie Elektromechaniczne
Ilość programów 15
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.9/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka SAMSUNG WW80TA026AE/EO Ecobubble


2. Candy CSTG 28TE/1-S

Candy CSTG 28TE/1-S
Informacje o produkcie
Rodzaj Wolnostojąca
Wyświetlacz / Panel Tak
Ładowanie góra
Załadunek 8 kg
Ilość programów prania 17
Programy i opcje prania Sportowy Plus 39'
Płukanie
Syntetyki
Specjalny 49'
Bawełna/EcoBawełna
Delikatne 59'
Eco 40-60
Higiena Plus 59'
Idealna bawełna 59'
Odpompowanie
Wełna
Wysokość 86 cm
Szerokość 41 cm
Głębokość 60 cm
Waga 56 kg
Prędkość wirówki 1200 obr/min
Kolor biały
Poziom hałasu 61 dB
Poziom hałasu wirowania 76 - 80 dB
Klasa energet...

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 86x40,5x60 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,97 kWh
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 195 kWh
Roczne zużycie wody 9850 l
Programy prania Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 61 dB
Poziom hałasu wirowania 79 dB
Silnik inwerterowy Nie
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka top CSTG 28TE/1-S
Empik.com

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agdsmart.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agddesign.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
maxelektro.pl

Ilość opinii:
1028
Pralka Candy CSTG 28TE/1-S Darmowa dostawa od 99 zł!


3. Ravanson XPB-700

Ravanson XPB-700
Ravanson Pralko-wirówka XPB 700 4 kg Pralka: - Moc: 280W - Pojemność: 4,0 kg - Czas prania 15 minut - 2 tryby prania Wirówka; - Moc: 160W - Pojemność: 3,0 kg - Czas wirowania 1-5 minut - Prędkość wirowania: 1400 obr/min - 2 wlewy wody - System odprowadzenia wody: grawitacyjny - Aluminiowy silnik z bezpiecznikiem termicznym - Korpus odporny na rdzę - Obudowa i pokrywa - tworzywo sztuczne Kolor biały

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 71x63,5x36 cm
Pojemność 4 kg
Obroty/min 1400
Rodzaj Wirówka
Kolor Biały
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Funkcje dodatkowe Grawitacyjny system odprowadzania wody
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
ELECTRO.pl
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
74201
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
12193
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
Avans.pl
Ocena:
3.6/5.0
Ilość opinii:
4212
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralko-wirówka Ravanson XPB-700
Inlago

Pralko-wirówka Ravanson XPB-700 Darmowa dostawa od 89 zł!


Najtańsze produkty: Pralka parowa

1. Mesko MS 8053

Mesko MS 8053

Mesko MS 8053 Pralko-wirówka turystyczna

 • Pralka turystyczna, doskonała na dłuższe wyjazdy z rodziną. Z łatwością mieści się w bagażniku czy przyczepie kempingowej. Sprawdza się również w domkach letniskowych dzięki cichej i wydajnej pracy.

 • Waży jedynie 6 kg, może jednak zmieścić do 3 kg ubrań.

 • Osiąga moc maksymalną 400 W co w zupełności wystarcza by wyprać ubrania wykorzystane podczas uprawiania sportu lub pracy w ogródku.

 • Zaprojektowana, by zużywać jak najmniej wody i energii, pralka ...


Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 53x36x37 cm
Pojemność 3 kg
Rodzaj Wirówka
Kolor Biały
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Funkcje dodatkowe Funkcja wirowania
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Nie
Wyświetlacz Nie
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
ofertyzkosmosu.pl

Pralka Turystyczna Mesko MS 8053 Top loading, Washing capacity 3 kg Washing machine semi automatic ...nie z tej ziemi - OFERTY z KOSMOSU
ELECTRO.pl
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
74201
Pralko-wirówka MESKO MS 8053 | Bezpłatny transport
Avans.pl
Ocena:
3.6/5.0
Ilość opinii:
4212
Pralko-wirówka MESKO MS 8053 | Bezpłatny transport
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
12193
Pralko-wirówka MESKO MS 8053 | Bezpłatny transport | Raty
Morele.net
Ocena:
4.9/5.0
Ilość opinii:
203053
Mesko Pralka wirnikowa z wirówką MS 8053


2. Camry CR 8052

Camry CR 8052

Turystyczna pralko-wirówka CR8052 umożliwia zadbanie o czyste ubrania poza domem - na przykład podczas wypoczynku na kempingu lub w domku letniskowym.

 • Kompaktowy rozmiar pralki znacznie ułatwia jej przewożenie, co jest ważnym atutem dla osób, które na wyjazd i tak potrzebują dużej ilości rzeczy. Model CR8052 posiada dwie oddzielne komory - jedną przeznaczoną do prania (wsad 3kg), drugą do wirowania (wsad 1kg) już wypranych ubrań. Istnieje możliwość wybrania jednego z dwóch programów prania (...


Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 60x57x35 cm
Pojemność 3 kg
Rodzaj Wirówka
Kolor Biało-szary
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Funkcje dodatkowe Dwie oddzielne komory
Sterowanie smartfonem Nie
Sterowanie Mechaniczne
Wyświetlacz Nie
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka turystyczna i wirówka w jednym Camry CR 8052
ofertyzkosmosu.pl

Pralko-wirówka turystyczna Camry CR 8052 ...nie z tej ziemi - OFERTY z KOSMOSU
sferis.pl

Ilość opinii:
3087
Pralka turystyczna CAMRY CR 8052 - DARMOWY PACZKOMAT OD 599zł
Avans.pl
Ocena:
3.6/5.0
Ilość opinii:
4212
Pralko-wirówka CAMRY CR 8052 | Bezpłatny transport
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
12193
Pralko-wirówka CAMRY CR 8052 | Bezpłatny transport


3. Ravanson XPB-700

Ravanson XPB-700
Ravanson Pralko-wirówka XPB 700 4 kg Pralka: - Moc: 280W - Pojemność: 4,0 kg - Czas prania 15 minut - 2 tryby prania Wirówka; - Moc: 160W - Pojemność: 3,0 kg - Czas wirowania 1-5 minut - Prędkość wirowania: 1400 obr/min - 2 wlewy wody - System odprowadzenia wody: grawitacyjny - Aluminiowy silnik z bezpiecznikiem termicznym - Korpus odporny na rdzę - Obudowa i pokrywa - tworzywo sztuczne Kolor biały

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 71x63,5x36 cm
Pojemność 4 kg
Obroty/min 1400
Rodzaj Wirówka
Kolor Biały
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Funkcje dodatkowe Grawitacyjny system odprowadzania wody
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
ELECTRO.pl
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
74201
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
12193
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
Avans.pl
Ocena:
3.6/5.0
Ilość opinii:
4212
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralko-wirówka Ravanson XPB-700
Inlago

Pralko-wirówka Ravanson XPB-700 Darmowa dostawa od 89 zł!


Porównanie TOP 3

Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S Ravanson XPB-700 Ravanson XPB-700
Cena
Producent Samsung Candy Ravanson
Ładowanie Od przodu Od góry Od góry
Wymiary 85x60x55 cm 86x40,5x60 cm 71x63,5x36 cm
Pojemność 8 kg 8 kg 4 kg
Obroty/min 1200 1200 1400
Zużycie energii / cykl 0,56 kWh 0,97 kWh n/a
Zużycie wody / cykl 37 l n/a n/a
Klasa energetyczna A+++ A+++ n/a
Klasa efektywności prania A A n/a
Rodzaj Pralka wolnostojąca Pralka wolnostojąca Wirówka
Kolor Biały Biały Biały
Roczne zużycie energii 116 kWh 195 kWh n/a
Roczne zużycie wody 8100 l 9850 l n/a
Kierunek otwierania drzwi W lewo Do góry Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania B B n/a
Poziom hałasu prania 53 dB 61 dB n/a
Poziom hałasu wirowania 74 dB 79 dB n/a
Silnik inwerterowy Tak Nie n/a
Funkcje dodatkowe Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia n/a Grawitacyjny system odprowadzania wody
Sterowanie smartfonem Nie Tak n/a
Opóźnienie startu pracy Tak Tak n/a
Zastosowane technologie Eco Bubble, Smart Check Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch n/a
Nowa klasa energetyczna B n/a n/a
Klasa poziomu hałasu A C n/a
Sterowanie Elektromechaniczne Elektroniczne n/a
Ilość programów 15 n/a n/a
Wyświetlacz Tak Tak n/a
Programy prania n/a Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) n/a
Zdejmowany blat n/a Nie Nie

5 komentarzy do “Pralka parowa”

 1. Ja jestem w szoku, że pralka parowa tak świetnie sobie radzi z odplamianiem. Pracuję w restauracji i niestety brudzi się na potęgę. A pralka zawsze sobie radzi ze wszystkimi zabrudzeniami bez problemu. W domu mamy Samsunga i uważam, że to bardzo dobra pralka parowa w dobrej cenie.

  Odpowiedz
 2. Moim zdaniem Amica to bardzo dobra pralka parowa. My kupiliśmy z tej marki i bardzo sobie ją chwalę. Muszę powiedzieć, że pranie wyciągam o wiele lepszej jakości.

  Odpowiedz
 3. Mi udało się wygrać Samsung AddWash i OHHHH 🙂 Bardzo dobra pralka parowa, naprawdę jestem zadowolona z jej działania. Ma masę programów, szybkich, długich. Dopiera doskonale, pranie jest mięciutkie, mniej zagnieceń… No i super się ta pralka prezentuje. Do nowoczesnych wnętrz jest idealna.

  Odpowiedz
 4. Zdecydowałam się na zakup i uważam, że dobra pralka parowa potrafi zdziałać cuda! Pranie z niej jest o wiele lepszej jakości, niezależnie jakich środków użyję. Widzę też, że ubrania dłużej zachowują świeżość i jakość, nie niszczą się tak szybko jak w przypadku prania w normalnej pralce. Ja korzystam z Electrolux PerfectCare. Pralka ma czarny kolor i mega się prezentuje 🙂

  Odpowiedz
 5. Pierwsze słyszę o takiej pralce. Naprawdę producenci nas zaskakują, ale to dobrze, bo takich sprzętów nie za wiele. Pierzemy, pierzemy i jednak widać jak technologia w tym pomaga. Czym wyróżnia się dobra pralka parowa? Teraz już trochę więcej wiem… Na razie swojej nie wymieniam, ale kto wie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz