Pralka parowa - Ranking 2023

Para i woda tworzą skuteczny, uzupełniający się duet. Siła pary uzupełnia działanie wody podczas prania zachowując przy tym niesamowitą miękkość tkanin i maksymalne minimalizowanie zagnieceń. Pranie parowe zapewnia nie tylko bardzo dobre usuwanie bakterii i odświeżanie tkanin – dzięki niemu można również zaoszczędzić czas niezbędny do prasowania. Pralka parowa wykorzystuje moc pary na kilku etapach prania. Na rynku można znaleźć kilka interesujących modeli pralek parowych, ale zanim dokona się ostatecznego wyboru, warto sprawdzić jakie funkcje mają nowoczesne pralki i jakich efektów można od nich oczekiwać. Jaka pralka parowa będzie najlepsza dla Twojego domu?

Najlepsza pralka z funkcją pary

W przypadku najlepszych na rynku modeli, para wykorzystywana jest podczas kilku cyklów prania:

 • Faza prania wstępnego: Następuje gdy woda zapełnia wypełniony bęben, a para współpracuje z wodą, aby pomóc w dokładniejszym namoczeniu tkanin – tutaj dużą zaletą jest zmniejszenie zużycia wody na cykl.
 • W trakcie trwania programu: Para podnosi temperaturę podczas prania, aby poprawić moc czyszczenia, co również pomaga aktywować detergent. Dzięki funkcji pary – proszki i żele znacznie lepiej się rozpuszczają, przez co lepiej wnikają w tkaniny. To sprawia, że nawet zwykły proszek do prania zwiększa swoją skuteczność czyszcząca, a nawet najbardziej uporczywe plamy znikają, bez konieczności stosowania drogich odplamiaczy.
 • Po skończeniu prania: Działanie pary na uprane tkaniny nadaje wnętrzu pralki bardzo wysokich temperatur, przez co ubrania ulegają sterylizacji. Ten etap pomaga również w wygładzaniu zagnieceń, które powstały w trakcie prania. Kiedy niektóre tkaniny stają się mokre i gorące, ich właściwości się zmieniają. Chociaż ten stan umożliwia ich dokładne czyszczenie, oznacza również, że mogą stać się pogniecione i sztywne. Przenikające działanie pary po zakończonym cyklu prania przeciwdziała temu efektowi.

Jak działa dobra pralka parowa?

Dobra pralka parowa, stosuje właściwości pary na kilka różnych sposobów. W zależności od wyboru modelu, pralki dzielą się na takie, które najpierw podgrzewają wodę aby wytworzyć parę, lub odwrotnie – tworzą parę, która zwiększa temperaturę wody. Po przekształceniu wody w parę generator pary wysyła parę przez rurkę do dyszy. Dysza uwalnia czystą parę do bębna. Która metoda działa najlepiej? To już kwestia indywidualnych potrzeb. Jeśli prana odzież, często ma trudne do usunięcia plamy, które wymagają odplamiania, najlepiej jest wybrać taki model, który generuje parę o jak najwyższej temperaturze. Najlepsze pralki parowe mają dodatkową opcję dodawania pary do normalnych cykli prania (oprócz specjalnych cykli, które z założenia wykorzystują parę). Ktoś kto ceni sobie szybkość prania, powinien mieć jednak na względzie, że każde dodatkowe użycie funkcji pary wydłuża nieznacznie łączny czas prania.

Czy warto kupić pralkę parową?

Osoby, które mają alergie i małe dzieci oraz Ci, którzy cenią sobie wyjątkową czystość, a nawet sterylność odzieży – mogą skłaniać się ku tego typu modelom. Dobre pralki parowe mają zazwyczaj specjalny program dla alergików, który wykorzystuje parę wodną do dezynfekcji tkanin i skutecznie pozbywa się z nich takich rzeczy, jak roztocza i sierść zwierząt domowych. Wysokie temperatury skutecznie rozkładają praktycznie wszystkie alergeny. Pralki parowe są już od dłuższego czasu dostępne na rynku. To, co ważne – ich ceny stają się coraz bardziej przystępne. Jeszcze do niedawna pralka z funkcją suszenia, czyli tzw. suszarka do prania lub pralko-suszarka charakteryzowały się dość wysokimi cenami. Dziś, dobry model jest dostępny nieomal w tej samej cenie, co zwykła pralka znanej marki. Podobnie jest z pralką parową. Jej cena nie zwala już z nóg, więc teoretycznie każdy może pozwolić sobie na jej zakup. Ceny pralek parowych różnią się w zależności od producenta i dostępnych opcji.

Rozpatrując zakup, warto zastanowić się nad częstotliwością potencjalnego korzystania z funkcji pary. Jeśli szuka się dobrej pralki, która pomoże w odkażaniu tkanin – warto dopłacić nieznaczną sumę do najlepszej pralki parowej. Aby jednak dokładnie określić jej prawdziwą wartość, dobrze jest poznać jej podstawowe funkcje. Żeby usunąć ciężkie plamy, należy prać ubrania w temperaturze co najmniej 50 stopni Celsjusza. Co zatem zrobić jeśli temperatura wody nie jest wystarczająco wysoka, aby usunąć plamę? To idealne zadanie dla pralki parowej. Działanie pary, która nierzadko wynosi nawet 100 stopni Celsjusza, oznacza wyprodukowanie wystarczającej ilości ciepła – to pozwala na usunięcie trudnych plam, bez szkody na ubraniach. Inną zaletą korzystania z pralki parowej jest to, że para często pomaga zmiękczyć tkaniny w ubraniach, czyniąc je wygodniejszymi do noszenia i mniej podatnymi na podrażnienia skóry.

Pralka parowa, wyglądem nie odbiega od tradycyjnych modeli pralek, jej wymiary również nie są tak duże, jak jeszcze do niedawna. Dzięki temu, można kupić całkiem niedużą, estetyczną pralkę parową o nowoczesnym wyglądzie. Zwolennicy naturalnych rozwiązań, mogą cenić sobie możliwość zminimalizowania lub całkowitego uniknięcia stosowania chemicznych detergentów takich, jak: odplamiacz i płyn do płukania. Dzięki działaniu pary, ubrania, pościel, zasłony i inne tkaniny będą miękkie i wolne od zapachów, co pozwala na niestosowanie zmiękczaczy, odplamiaczy i innych detergentów.

Dobra pralka z funkcją pary – jakie programy  powinna mieć?

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest wydajność energetyczna urządzenia. Najlepsza pralka parowa, dzięki zastosowaniu pary podczas jednego cyklu prania, może zwiększyć wydajność o nawet 20% przy jednoczesnym mniejszym zużyciu wody.

Programy dla alergików

Kolejnym ważnym aspektem jest opcja „sterylizacja” lub „program dla alergików”, które wykorzystują wysoką temperaturę pary do unieszkodliwiania alergenów i bakterii. Dzięki temu ubrania są nie tylko czyste, ale również odkażone. Większość zwykłych pralek nigdy nie osiągnie tej temperatury, co może wpłynąć na niedokładne usuwanie roztoczy i innych pasożytów. Roztocza i bakterie mogą być dla wrażliwych osób bardzo uciążliwe, a tradycyjne pranie ubrań i pościeli np. chorego członka rodziny nie zapobiegnie rozprzestrzenianiu się choroby.

Wirowanie bez gniecenia, odplamianie parą

Najlepsze pralki prawie mają zwykle dość szeroki zakres ustawień, które pozwalają kontrolować temperaturę i intensywność prania. Większość nowoczesnych pralek ładowanych od przodu ma cykle wirowania około 1000 obr. Duża prędkość wirowania doskonale skraca czas suszenia, ale powoduje marszczenie się ubrań i więcej czasu zajmuje prasowanie. Program z funkcją pary zmniejsza ten efekt. Właściwości usuwania plam w pralkach parowych są świadectwem nowoczesnej technologii. Para rozpuszcza brud z włókien odzieży, ułatwiając usuwanie plam. Najlepsza pralka parowa będzie wyposażona w specjalny cykl odplamiania parą.

Tryb eko

Dobre pralki parowe mają specjalne programy mycia samą wodą, połączone z cyklami działania pary i wody, oraz cyklem odświeżania ubrań za pomocą pary. Te programy zużywają zazwyczaj znacznie mniej energii i wody niż pozostałe. Wynika to z faktu, że potrzeba tylko odrobiny wody do wytworzenia dużej ilości pary, która rozszerza się i zapewnia  objętość w bębnie. Ponieważ zużywa się mniej wody – potrzeba mniej energii elektrycznej. Pranie parowe jest zdecydowanie najbardziej intensywną formą czyszczenia, ponieważ cząsteczki pary są 1600 razy mniejsze od cząsteczek wody, co pozwala im wniknąć głęboko w tkaninę i mocniej oddziaływać na zabrudzeniach. Pralka parowa pomoże usunąć uporczywe plamy i brzydkie zapachy z wielu, potencjalnie trudnych do klasycznego prania tkanin.

Odświeżanie parą

Przy funkcji odświeżania ubrań za pomocą pary, nie trzeba używać żadnych detergentów, aby odzież była miękka i pozbawiona zapachów. Program odświeżania ubrań pozwala  również na wygładzenie zagnieceń i załamań na materiale. To dobry i szybki sposób na przygotowanie ubrania na „ostatnią chwilę”, wyjęte z szafy, nawet po długim czasie będzie jak nowe i gotowe do założenia.

Jaką pralkę z funkcją pary wybrać?

Porównują pralki parowe, należy zwrócić uwagę na czynniki takie, jak maksymalna temperatura osiągana przez funkcję pary i skuteczność usuwania plam. Zadanie tego pytania w sklepie może spowodować, że sprzedawca powie to, co chce się usłyszeć. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie prawdziwych recenzji użytkowników przez Internet. Dobrze jest również porównać poszczególne specyfikacje, dostępne programy i ich działanie, aby lepiej zrozumieć produkt, który zamierza się kupić. Zakup pralki należy do tych na lata – warto więc wybrać mądrze. Dobrze jest również zwracać uwagę na klasę energetyczną urządzenia i to ile miejsca zajmuje. Właściciele małych powierzchni, cenią sobie kompaktowość urządzeń AGD, dlatego dobrze jest sprawdzić całkowite wymiary pralki.

Najlepsza pralka parowa będzie ekonomiczna w użytkowaniu i oszczędna w pobieraniu wody. Sprawi, że tkaniny będą nieomal sterylne – pozbawione zarazków, alergenów bakterii i nieprzyjemnych zapachów. Pranie parowe zmiękcza i wygładza materiały -nie są tak pogniecione jak po tradycyjnym cyklu prania. Jaką pralkę parową wybrać? To kwestia uzależniona od zasobności portfela, określonych potrzeb (alergie, małe dziecko, zwierzęta). Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na programy prania, pobór wody i energii elektrycznej oraz to, czy funkcja pary jest stosowana podczas kilku etapów prania, czy tylko na początku/końcu.

Ranking TOP 20

Lp.ZdjęcieNazwaCenaOpinieProducentŁadowanieWymiaryPojemnośćObroty/minZużycie energii / cyklZużycie wody / cyklKlasa energetycznaKlasa efektywności praniaRodzajKolorRoczne zużycie energiiRoczne zużycie wodyKierunek otwierania drzwiKlasa skutecznośœci wirowaniaPoziom hałasu praniaPoziom hałasu wirowaniaSilnik inwerterowyFunkcje dodatkoweSterowanie smartfonemOpóźnienie startu pracyZastosowane technologieNowa klasa energetycznaKlasa poziomu hałasuSterowanieIlość programówWyświetlaczProgramy praniaZdejmowany blat
1 Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
1 opinia
SamsungOd przodu85x60x55 cm8 kg12000,56 kWh37 lA+++APralkaBiały116 kWh8100 lW lewoB53 dB74 dBTakFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszeniaNieTakEco Bubble, Smart CheckBAElektromechaniczne15Takn/an/a
2 Candy CS4 1272DE/1-S Candy CS4 1272DE/1-S
1 opinia
CandyOd przodun/a7 kg1200n/a41 ln/aAPralkaBiały69 kWhn/an/aB58 dB79 dBNieKg Detector, Smart Touch (NFC), Start/PauzaTakTakn/aDCElektronicznen/aTak20°C, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Idealna bawełna 59 minut, Jeans, Mieszane i kolorowe, Płukanie, Pranie ręczne, Pranie wstępne, Program higieniczny, Syntetyki, Szybkie pranie, Wypompowanie wody i odwirowanieNie
3 Electrolux EW6SN0506OP Electrolux EW6SN0506OP
1 opinia
ElectroluxOd przodu84,3x59,5x37,8 cm6 kg1000n/a43 lA+n/aPralkaBiały173 kWhn/aW lewoCn/a76 dBNieKontrola ilości piany ,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieciNieTakTimeManager, SoftPlus, SensiCareFn/an/a14Takn/an/a
4 Ravanson XPB-700 Ravanson XPB-700
1 opinia
RavansonOd góry71x63,5x36 cm4 kg1400n/an/an/an/aWirówkaBiałyn/an/aDo góryn/an/an/an/aGrawitacyjny system odprowadzania wodyn/an/an/an/an/an/an/an/an/aNie
5 Indesit MTWSA 61051 W PL Indesit MTWSA 61051 W PL
1 opinia
IndesitOd przodu85x59,5x42,5 cm6 kg10000,93 kWh42 lA++APralkaBiały173 kWh8400 lW lewoC59 dB76 dBNieMoc przyłączeniowa: 1850 WNieTakŁatwe prasowanie, Push & WashFn/an/a16TakMieszaneBawełna 60 st.CBawełna 40 st.CBawełna 30 st. CSyntetyki 30 st.CDelikatny/JedwabWełnaSzybkiSyntetyki 40 st.CSportowyBiałeEcoPłukanie + WirowanieOdpompowywanie + Wirowanien/a
6 Beko Slim WUE6512WWE Beko Slim WUE6512WWE
1 opinia
BekoOd przodu84,5x60x44 cm6 kg10000,64 kWh36 ln/an/aPralkaBiały64 kWhn/aW lewoCn/a74 dBTakRegulacja obrotów, zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieciNieTakn/aDBElektroniczne, pokrętło14Takn/an/a
7 Candy AQUA 104LE/2-S Candy AQUA 104LE/2-S
1 opinia
CandyOd przodu70x51x44 cm4 kg10000,77 kWh23 lA+APralkaBiały141 kWh6400 lW prawoC56 dB78 dBTakstart/pauzaNieTakautomatyka prania Candy KG DetectorFCElektroniczne, pokrętło, przyciski9NieEcoMix 20°C, Płukanie, Tkaniny odporne 59 minut, Tkaniny odporne/mieszane 14 minut, Tkaniny odporne/mieszane 30 minut, WirowanieNie
8 Bosch WAJ20070PL Bosch WAJ20070PL
1 opinia
BoschOd przodu84,8x59,8x54,6 cm7 kg10000,51 kWh45 ln/an/aPralkaBiały51 kWhn/aW lewoCn/a72 dBTakZabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci, Sygnał akustyczny, Kontrola ilości piany, Kontrola wyważenia, Aqua Stop, Opcja dołożenia odzieży w trakcie prania, Automatyka wagowaNieTakSpeedPerfect, EcoSilence Drive, ActiveWaterBAElektroniczne, pokrętło15Takn/aNie
9 Amica TWAC610DL Amica TWAC610DL
1 opinia
AmicaOd przodu84,5x59,7x49,7 cm6 kg1000n/an/an/an/aPralkaBiały65 kWhn/aW lewoCn/a80 dBn/an/an/an/an/aDBElektroniczne15Takn/an/a
10 Samsung WW60A3120WE Samsung WW60A3120WE
1 opinia
SamsungOd przodu85x59,5x40 cm6 kg12000,55 kWh43 ln/aAParowaBiały55 kWhn/aW lewoC74 dB74 dBTakstart/pauzaNieTaksilnik Samsung Digital InverterCBElektroniczne, dotykowe, pokrętło12Takbawełna, ciemne materiały, czyszczenie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełnaNie
11 Whirlpool FFB6238WPL Whirlpool FFB6238WPL
1 opinia
WhirlpoolOd przodu84,5x59,5x57,5 cm6 kg12000,799 kWh41 lA+++APralkaBiały153 kWh9100 lW lewoB51 dB80 dBTakwybór stopnia zabrudzenia, dodatkowe płukanie, utrzymanie świeżości po skończonym cyklu, dodanie pary do cykluNieTakautomatyka prania Whirlpool Szósty Zmysł, silnik Whirlpool Sense Inverter, wybór stopnia zabrudzenia Whirlpool Clean +DCElektroniczne, pokrętło, przyciski14Tak20 stopni, bawełna, białe, delikatny, eco, jeans, kołdry puchowe, mieszane, sport, syntetyki, szybki 30 min, wełnan/a
12 Candy Aqua 1042DE/2-S Candy Aqua 1042DE/2-S
1 opinia
CandyOd przodu70x51x44 cm4 kg10000,77 kWh29 lA+APralkaBiały141 kWh6400 lW prawoC56 dB78 dBNiestart/pauza, automatyka prania, automatyka wagowan/aTakautomatyka prania Candy KG DetectorFCElektroniczne, pokrętło, przyciski9Niebawełna, delikatny, Eco Mix 20 stopni, koszule, mix, płukanie, syntetyki, wełna/pranie ręczne, wirowanieTak
13 Candy CS4 1061DE/1-S Candy CS4 1061DE/1-S
1 opinia
CandyOd przodu85x60x45 cm6 kg10000,82 kWh40 lA+++APralkaBiały153 kWh8900 lW lewoA58 dB77 dBNieKg Detector, Smart Touch (NFC), Start/PauzaTakTakn/aDCElektronicznen/an/a20°C, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Idealna bawełna 59 minut, Jeans, Mieszane i kolorowe, Płukanie, Pranie ręczne, Pranie wstępne, Program higieniczny, Program szybki 30 minut, Syntetyki, Wypompowanie wody i odwirowanieNie
14 Whirlpool TDLR 65230S PL/N Whirlpool TDLR 65230S PL/N
1 opinia
WhirlpoolOd góry90x40x60 cm6,5 kg12000,76 kWh40 lA+++APralkaBiały147 kWh8800 lDo góryB58 dB77 dBTakdodatkowe płukanie, start/pauza, utrzymanie świeżości po skończonym cyklu, kontrola piany, blokada rodzicielskaNieTakautomatyka prania Whirlpool Szósty Zmysł, utrzymanie świeżości tkanin Whirlpool FreshCare(TM)DCElektroniczne, pokrętło, przyciskin/aTak20 stopni, bawełna, delikatny, eco 40-60, kolory, mix, płukanie, syntetyki, szybki 30 min, wełna, wirowanieNie
15 Electrolux EW6SN306SPX Electrolux EW6SN306SPX
1 opinia
ElectroluxOd przodu84,3x59,5x41,1 cm6 kg10000,65 kWh42 ln/aAParowaSzary65 kWhn/aW lewoB74 dB76 dBTakmożliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, pranie intensywne (odplamianie), start/pauza, pranie wstępneNieTakautomatyka prania Electrolux SensiCare, równomierne rozprowadzenie płynu zmiękczającego Electrolux/AEG SoftPlus, skrócenie czasu prania Electrolux TimeManagerDBElektroniczne, dotykowe, pokrętłon/aTakantyalergiczny (parowy), bawełna, delikatny, dziecięcy, eco 40-60, jeans, jedwab, outdoor (odzież nieprzemakalna), płukanie, sport, syntetyki, szybki 14 min, wełna, wirowanieNie
16 Candy AQUA 1142DRE/2-S Candy AQUA 1142DRE/2-S
1 opinia
CandyOd przodu70x51x44 cm4 kg11000,77 kWh29 lA+APralkaBiały141 kWh6400 lW prawoC56 dB80 dBNiestart/pauzan/aTakautomatyka prania Candy KG DetectorFCElektroniczne, pokrętło, przyciskin/aTakbawełna, delikatny, Eco Mix 20 stopni, koszule, mix, płukanie, syntetyki, wełna/pranie ręczne, wirowanieTak
17 Samsung EcoBubble WW80TA026TH Samsung EcoBubble WW80TA026TH
1 opinia
SamsungOd przodu85x60x55 cm8 kg12000,56 kWh37 lA+++AParowaBiały116 kWh8100 lW lewoB53 dB74 dBTakHigieniczna para, Kontrola pianyNieTakBęben Diamond, Eco Bubble, Smart CheckBAElektroniczne14TakCzyszczenie bębna, Delikatny, Eco, Mix, Program szybki 15 minutNie
18 Electrolux EW6SN426BP Electrolux EW6SN426BP
1 opinia
ElectroluxOd przodu84,3x59,5x37,8 cm6 kg11000,646 kWh42 ln/an/aPralkaBiałyn/an/aW lewoCn/a77 dBNieOpóźniony start,Kontrola ilości piany,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieciNieTakTimeManager,SoftPlus,SensiCareDCElektroniczne14Takn/an/a
19 Mesko MS 8053 Mesko MS 8053
1 opinia
MeskoOd góry53x36x37 cm3 kgn/an/an/an/an/aWirówkaBiałyn/an/aDo góryn/an/an/an/aFunkcja wirowaniaNieNien/an/an/an/an/aNien/aNie
20 Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
1 opinia
CandyOd góry86x40,5x60 cm8 kg12000,97 kWhn/aA+++APralkaBiały195 kWh9850 lDo góryB61 dB79 dBNien/aTakTakAsystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touchn/aCElektronicznen/atakBawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)Nie

Najlepsze produkty: Pralka parowa

1. Samsung EcoBubble WW80TA026AE

Samsung EcoBubble WW80TA026AE
PRALKA SAMSUNG WW80TA026AE 1200 OBR 8KG WW80TA026AE, Pralka Eco Bubble, 8 kg, biała

Eco Bubble - energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze

Higieniczna para - higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie

Silnik Digital Inverter z 10-letnią gw. - niezawodna i cicha praca

Szuflada Stay Clean - brak osadów i pozostałości środków do prania w szufladzie na detergenty

Higienicznie czyste wnętrze bębna bez konieczności użycia detergentów

Specyfikacja
 • Wymiary netto (SxWxG): 60 x 85 x 5...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary85x60x55 cm
Pojemność8 kg
Obroty/min1200
Zużycie energii / cykl0,56 kWh
Zużycie wody / cykl37 l
Klasa energetycznaA+++
Klasa efektywności praniaA
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii116 kWh
Roczne zużycie wody8100 l
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu prania53 dB
Poziom hałasu wirowania74 dB
Silnik inwerterowyTak
Funkcje dodatkoweFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieEco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetycznaB
Klasa poziomu hałasuA
SterowanieElektromechaniczne
Ilość programów15
WyświetlaczTak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Pralka SAMSUNG WW80TA026AE I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0% !
MediaMarkt.pl
Ocena:
1.8/5.0
Ilość opinii:
14325
Pralka SAMSUNG WW80TA026AE/EO Ecobubble> LET'S GO! WIELKA WYPRZEDAŻ <. Klasa energetyczna B
agddesign.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE
agdsmart.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE
Empik.com

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE 8kg 1200obr EcoBubble B


2. Candy CS4 1272DE/1-S

Candy CS4 1272DE/1-S
Ładowanie: Od frontu Kolor: Biały Okres gwarancji: 24 miesiące Waga [kg]: 65 kg Załączone wyposażenie: Instrukcja Szerokość [cm]: 60 cm Wysokość [cm]: 85 cm Głębokość: 43 cm Pralka ze zdejmowanym blatem: Nie Wymiary GxSxW: 43 x 60 x 85 cm Rodzaj pralki: Slim ( do 49,9 cm ) Szerokość: od 55,1 do 60 cm Wysokość: powyżej 85 cm Głębokość: od 40 do 44,9 cm Max. wirowanie: 1200 obr/min Ilość programów: 16 Wyświetlacz (opis): Tekstowy Sterowanie: Elektroniczne+ pokrętło Pojemność: 7 Hałas (wirowanie...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Pojemność7 kg
Obroty/min1200
Zużycie wody / cykl41 l
Klasa efektywności praniaA
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii69 kWh
Programy prania20°C, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Idealna bawełna 59 minut, Jeans, Mieszane i kolorowe, Płukanie, Pranie ręczne, Pranie wstępne, Program higieniczny, Syntetyki, Szybkie pranie, Wypompowanie wody i odwirowanie
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu prania58 dB
Poziom hałasu wirowania79 dB
Silnik inwerterowyNie
Funkcje dodatkoweKg Detector, Smart Touch (NFC), Start/Pauza
Sterowanie smartfonemTak
Opóźnienie startu pracyTak
Nowa klasa energetycznaD
Klasa poziomu hałasuC
SterowanieElektroniczne
WyświetlaczTak
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
ofertyzkosmosu.pl

Candy Washing Machine CS4 1272DE/1-S Energy efficiency class D, Front loading, Washing capacity 7 kg, 1200 RPM, Depth 45 cm, Wid ...nie z tej ziemi - OFERTY z KOSMOSU
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Candy Pralka slim CS41272DE I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0% !
ELECTRO.pl
Ocena:
4.4/5.0
Ilość opinii:
74130
Pralka CANDY CS4 1272DE 1-S 7kg 1200 obr | Bezpłatny transport
agddesign.pl

Pralka CANDY CS4 1272DE slim
Avans.pl
Ocena:
3.9/5.0
Ilość opinii:
4135
Pralka CANDY CS4 1272DE 1-S 7kg 1200 obr | Bezpłatny transport


3. Electrolux EW6SN0506OP

Electrolux EW6SN0506OP
Electrolux EW6SN0506OP     PARAMETRY TECHNICZNE:   Rodzaj: Wolnostojąca Wysokość: 843 mm Szerokość: 595 mm Głębokość: 378 mm Ładowanie: front Załadunek: 6 kg Pojemność bębna: 42 l Zabezpieczenia: Przed dziećmi Prędkość wirówki: 1000 obr/min Kolor: biały Poziom hałasu: 76 dB Klasa energetyczna: D Klasa głośności: B Kierunek otwierania: lewo Klasa efektywności wirowania: C Programy i opcje prania Bawełna/EcoBawełna Delikatny Eco 40-60 Jeans Jedwab Koc Mini Odpompowanie Odświeżanie Opóźniony sta...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary84,3x59,5x37,8 cm
Pojemność6 kg
Obroty/min1000
Zużycie wody / cykl43 l
Klasa energetycznaA+
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii173 kWh
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaC
Poziom hałasu wirowania76 dB
Silnik inwerterowyNie
Funkcje dodatkoweKontrola ilości piany ,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieTimeManager, SoftPlus, SensiCare
Nowa klasa energetycznaF
Ilość programów14
WyświetlaczTak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Neo24.pl

Ilość opinii:
59829
ELECTROLUX EW6SN0506OP 6 kg 1000 obr >> SPRAWDŹ JAK OSZCZĘDZAĆ NA ZAKUPACH W NEO24.PL! KUPUJ TANIEJ I WYGODNIEJ! >> | Darmowa dostawa
www.net-s.pl

Ilość opinii:
10689
TANIA DOSTAWA ! - ! electrolux Pralka EW6SN0506OP - PACZKOMAT, POCZTA, KURIER
sferis.pl

Ilość opinii:
3087
Pralka ELECTROLUX EW6SN0506OP - DARMOWY PACZKOMAT OD 799zł
Neonet.pl

Ilość opinii:
9676
ELECTROLUX EW6SN0506OP 6 kg 1000 obr >> POLOWANIE NA SUPER NISKIE CENY > OFERTA LIMITOWANA > SPRAWDŹ TERAZ | Darmowa dostawa
Empik.com

Pralka ELECTROLUX EW6SN0506OP 6kg 1000obr Slim


Najtańsze produkty: Pralka parowa

1. Mesko MS 8053

Mesko MS 8053

Mesko MS 8053 Pralko-wirówka turystyczna

 • Pralka turystyczna, doskonała na dłuższe wyjazdy z rodziną. Z łatwością mieści się w bagażniku czy przyczepie kempingowej. Sprawdza się również w domkach letniskowych dzięki cichej i wydajnej pracy.

 • Waży jedynie 6 kg, może jednak zmieścić do 3 kg ubrań.

 • Osiąga moc maksymalną 400 W co w zupełności wystarcza by wyprać ubrania wykorzystane podczas uprawiania sportu lub pracy w ogródku.

 • Zaprojektowana, by zużywać jak najmniej wody i energii, pralka ...


Dane techniczne:

ŁadowanieOd góry
Wymiary53x36x37 cm
Pojemność3 kg
RodzajWirówka
KolorBiały
Kierunek otwierania drzwiDo góry
Funkcje dodatkoweFunkcja wirowania
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyNie
WyświetlaczNie
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
www.net-s.pl

Ilość opinii:
10689
TANIA DOSTAWA ! - ! Pralka turystyczna Adler MS 8053 (3 kg; 370 mm; kolor niebieski) - PACZKOMAT, POCZTA, KURIER
ELECTRO.pl
Ocena:
4.4/5.0
Ilość opinii:
74130
Pralko-wirówka MESKO MS 8053 | Bezpłatny transport
remedial.sklep.pl

Ilość opinii:
5
Pralka turystyczna Adler MS 8053 (3 kg; 370 mm; kolor niebieski)
home.biedronka.pl

Pralko-wirówka turystyczna Mesko MS 8053, turystyczna
sferis.pl

Ilość opinii:
3087
Pralka turystyczna MESKO MS 8053 - DARMOWY PACZKOMAT OD 799zł


2. Ravanson XPB-700

Ravanson XPB-700
Ravanson Pralko-wirówka XPB 700 4 kg Pralka: - Moc: 280W - Pojemność: 4,0 kg - Czas prania 15 minut - 2 tryby prania Wirówka; - Moc: 160W - Pojemność: 3,0 kg - Czas wirowania 1-5 minut - Prędkość wirowania: 1400 obr/min - 2 wlewy wody - System odprowadzenia wody: grawitacyjny - Aluminiowy silnik z bezpiecznikiem termicznym - Korpus odporny na rdzę - Obudowa i pokrywa - tworzywo sztuczne Kolor biały

Dane techniczne:

ŁadowanieOd góry
Wymiary71x63,5x36 cm
Pojemność4 kg
Obroty/min1400
RodzajWirówka
KolorBiały
Kierunek otwierania drzwiDo góry
Funkcje dodatkoweGrawitacyjny system odprowadzania wody
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
ELECTRO.pl
Ocena:
4.4/5.0
Ilość opinii:
74130
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
OleOle!
Ocena:
3.4/5.0
Ilość opinii:
31322
Ravanson XPB-700
sferis.pl

Ilość opinii:
3087
Pralko-wirówka Ravanson XPB-700 - DARMOWY PACZKOMAT OD 799zł
Avans.pl
Ocena:
3.9/5.0
Ilość opinii:
4135
Pralko-wirówka RAVANSON XPB-700 | Bezpłatny transport
RTV EURO AGD
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
47224
Ravanson XPB-700 - Kup na Raty - RRSO 0%


3. Electrolux EW6SN0506OP

Electrolux EW6SN0506OP
Electrolux EW6SN0506OP     PARAMETRY TECHNICZNE:   Rodzaj: Wolnostojąca Wysokość: 843 mm Szerokość: 595 mm Głębokość: 378 mm Ładowanie: front Załadunek: 6 kg Pojemność bębna: 42 l Zabezpieczenia: Przed dziećmi Prędkość wirówki: 1000 obr/min Kolor: biały Poziom hałasu: 76 dB Klasa energetyczna: D Klasa głośności: B Kierunek otwierania: lewo Klasa efektywności wirowania: C Programy i opcje prania Bawełna/EcoBawełna Delikatny Eco 40-60 Jeans Jedwab Koc Mini Odpompowanie Odświeżanie Opóźniony sta...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary84,3x59,5x37,8 cm
Pojemność6 kg
Obroty/min1000
Zużycie wody / cykl43 l
Klasa energetycznaA+
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii173 kWh
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaC
Poziom hałasu wirowania76 dB
Silnik inwerterowyNie
Funkcje dodatkoweKontrola ilości piany ,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieTimeManager, SoftPlus, SensiCare
Nowa klasa energetycznaF
Ilość programów14
WyświetlaczTak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Neo24.pl

Ilość opinii:
59829
ELECTROLUX EW6SN0506OP 6 kg 1000 obr >> SPRAWDŹ JAK OSZCZĘDZAĆ NA ZAKUPACH W NEO24.PL! KUPUJ TANIEJ I WYGODNIEJ! >> | Darmowa dostawa
www.net-s.pl

Ilość opinii:
10689
TANIA DOSTAWA ! - ! electrolux Pralka EW6SN0506OP - PACZKOMAT, POCZTA, KURIER
sferis.pl

Ilość opinii:
3087
Pralka ELECTROLUX EW6SN0506OP - DARMOWY PACZKOMAT OD 799zł
Neonet.pl

Ilość opinii:
9676
ELECTROLUX EW6SN0506OP 6 kg 1000 obr >> POLOWANIE NA SUPER NISKIE CENY > OFERTA LIMITOWANA > SPRAWDŹ TERAZ | Darmowa dostawa
Empik.com

Pralka ELECTROLUX EW6SN0506OP 6kg 1000obr Slim


Porównanie TOP 3

Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE Candy CS4 1272DE/1-S Candy CS4 1272DE/1-S Electrolux EW6SN0506OP Electrolux EW6SN0506OP
Cena
ProducentSamsungCandyElectrolux
ŁadowanieOd przoduOd przoduOd przodu
Wymiary85x60x55 cmn/a84,3x59,5x37,8 cm
Pojemność8 kg7 kg6 kg
Obroty/min120012001000
Zużycie energii / cykl0,56 kWhn/an/a
Zużycie wody / cykl37 l41 l43 l
Klasa energetycznaA+++n/aA+
Klasa efektywności praniaAAn/a
RodzajPralkaPralkaPralka
KolorBiałyBiałyBiały
Roczne zużycie energii116 kWh69 kWh173 kWh
Roczne zużycie wody8100 ln/an/a
Kierunek otwierania drzwiW lewon/aW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaBBC
Poziom hałasu prania53 dB58 dBn/a
Poziom hałasu wirowania74 dB79 dB76 dB
Silnik inwerterowyTakNieNie
Funkcje dodatkoweFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszeniaKg Detector, Smart Touch (NFC), Start/PauzaKontrola ilości piany ,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci
Sterowanie smartfonemNieTakNie
Opóźnienie startu pracyTakTakTak
Zastosowane technologieEco Bubble, Smart Checkn/aTimeManager, SoftPlus, SensiCare
Nowa klasa energetycznaBDF
Klasa poziomu hałasuACn/a
SterowanieElektromechaniczneElektronicznen/a
Ilość programów15n/a14
WyświetlaczTakTakTak
Programy pranian/a20°C, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Idealna bawełna 59 minut, Jeans, Mieszane i kolorowe, Płukanie, Pranie ręczne, Pranie wstępne, Program higieniczny, Syntetyki, Szybkie pranie, Wypompowanie wody i odwirowanien/a
Zdejmowany blatn/aNien/a

5 komentarzy do “Pralka parowa”

 1. Ja jestem w szoku, że pralka parowa tak świetnie sobie radzi z odplamianiem. Pracuję w restauracji i niestety brudzi się na potęgę. A pralka zawsze sobie radzi ze wszystkimi zabrudzeniami bez problemu. W domu mamy Samsunga i uważam, że to bardzo dobra pralka parowa w dobrej cenie.

  Odpowiedz
 2. Moim zdaniem Amica to bardzo dobra pralka parowa. My kupiliśmy z tej marki i bardzo sobie ją chwalę. Muszę powiedzieć, że pranie wyciągam o wiele lepszej jakości.

  Odpowiedz
 3. Mi udało się wygrać Samsung AddWash i OHHHH 🙂 Bardzo dobra pralka parowa, naprawdę jestem zadowolona z jej działania. Ma masę programów, szybkich, długich. Dopiera doskonale, pranie jest mięciutkie, mniej zagnieceń… No i super się ta pralka prezentuje. Do nowoczesnych wnętrz jest idealna.

  Odpowiedz
 4. Zdecydowałam się na zakup i uważam, że dobra pralka parowa potrafi zdziałać cuda! Pranie z niej jest o wiele lepszej jakości, niezależnie jakich środków użyję. Widzę też, że ubrania dłużej zachowują świeżość i jakość, nie niszczą się tak szybko jak w przypadku prania w normalnej pralce. Ja korzystam z Electrolux PerfectCare. Pralka ma czarny kolor i mega się prezentuje 🙂

  Odpowiedz
 5. Pierwsze słyszę o takiej pralce. Naprawdę producenci nas zaskakują, ale to dobrze, bo takich sprzętów nie za wiele. Pierzemy, pierzemy i jednak widać jak technologia w tym pomaga. Czym wyróżnia się dobra pralka parowa? Teraz już trochę więcej wiem… Na razie swojej nie wymieniam, ale kto wie 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz