Pralka do 1500 zł

Pralka do 1500 zł

Pralka to dla wielu osób jedno z ważniejszych urządzeń w domu. Trudno sobie obecnie wyobrazić życie bez niej. Zakup odpowiedniego sprzętu nie jest jednak łatwy, bowiem na rynku co rusz pojawiają się nowoczesne, ulepszone modele. Co zrobić, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, a mimo wszystko chcemy kupić urządzenie dobrej jakości? Podpowiadamy, jak wybrać pralkę do 1500 złotych.

Okazuje się, że w cenie do 1500 złotych możemy kupić naprawdę solidną pralkę. Oczywistym jest, że droższy model będzie lepiej wyposażony, jednak mniejszy budżet wcale nie oznacza, że musimy zadowolić się słabej jakości sprzętem. Przygotowaliśmy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, na jakie parametry i opcje zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą pralkę do 1500 złotych.

Najlepsza pralka do 1500 zł

Zdecydowana większość konsumentów wybiera produkt kierując się głównie ceną. To kluczowy czynnik, który na starcie znacznie zawęża liczbę interesujących nas modeli. To, że na rynku znajdziemy pralki w cenie nawet 5000-6000 złotych, wcale nie oznacza, że produkt 3 czy 4 razy tańszy będzie zdecydowanie gorszy. Przejrzeliśmy najpopularniejsze dostępne modele pralek do 1500 złotych i oto nasze spostrzeżenia.

Zacznijmy jednak od tego, na co, poza ceną, należy zwrócić uwagę przy wyborze pralki:

 • Rozmiar pralki – przed wyborem konkretnego modelu, dokładnie należy zmierzyć powierzchnię, jaką dysponujemy. Pamiętaj, że producenci podają wymiary pralek bez dodatkowych elementów (takich jak na przykład przyłącze wody).
 • Pojemność pralki – ten czynnik należy dostosować do własnych potrzeb. Dla 1 czy 2 osób wystarczy pralka do 5 kilogramów, większa rodzina powinna skupić się na modelach o pojemności 6-7 kilogramów.
 • Koszty eksploatacji pralki – zwróć uwagę na pobór wody i klasę energetyczną (7 stopni – D-A+++). Może się okazać, że niewiele dopłacisz, a sporo zaoszczędzisz.
 • Poziom hałasu – na etykiecie pralki znajdziemy informację o poziomie hałasu, jaki generuje dany model – podczas prania i wirowania. Aby faktycznie cieszyć się cichym działaniem pralki, musimy ją jednak odpowiednio wypoziomować. Najtańsze modele są znacznie głośniejsze, chociaż zdarza się, że droższy model powoduje większy hałas niż ten tańszy. Kupując pralkę do 1500 złotych możemy liczyć na całkiem ciche urządzenie.
 • Efektywność wirowania – określa skuteczność oraz szybkość i dokładność wirowania. Klasyfikacja obejmuje 7 stopni – G – A.
 • Pralka do zabudowy czy wolnostojąca – zależy wyłącznie od naszych preferencji. Wybór wolnostojących modeli jest znacznie większy.
 • Pralka ładowana od góry lub od przodu – ten wybór również należy dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości.
 • Programy prania i dodatkowe funkcje – wszystkie urządzenia, nawet te z niższej półki cenowej, mają odpowiednio dostosowane programy prania (do bawełny, wełny, syntetyków, itd.). Droższe modele posiadają szereg dodatkowych, przydatnych funkcji. Pralka do 1500 złotych może nas zaskoczyć swoim wyposażeniem.
Polecamy:  Pralka do 1000 zł

Pralka ładowana od przodu do 1500 zł

Pralka ładowana od przodu nadal jest najczęstszym wyborem klientów. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Zaletą takiego modelu jest między innymi możliwość zabudowania od góry lub wykorzystania górnej ściany jako półki. Zajmuje ona jednak więcej miejsca niż model ładowany od góry. W przedziale cenowym do 1500 złotych możemy sobie zafundować naprawdę solidną pralkę ładowaną od przodu.

Warto dodać, że ceny godnych uwagi pralek zaczynają się już mniej więcej od 800 złotych. Pralka za 1500 złotych nie jest zatem wcale takim tanim urządzeniem. W związku z tym, że na rynku cały czas pojawiają się nowe modele pralek, ceny ich poprzedniczek sukcesywnie spadają. Zwróćmy zatem w pierwszej kolejności uwagę na wyposażenie i cechy tańszych modeli.

Ranking pralek do 1500 zł ładowanych od przodu

Pralka automatyczna z najniższej półki cenowej (pralka do 1000 złotych) może mieć pojemność nawet do 7 kilogramów. Co zaskakujące, w tej cenie spotkamy już modele o najwyższej klasie energetycznej A+++, które pobierają około 39 litrów wody podczas jednego cyklu prania (to bardzo dobry wskaźnik) i generują hałas na poziomie 58/77 dB, dzięki czemu niemal niczym nie odstają od pralek za 1500 złotych i droższych. Pralki w tej cenie oferują 1000 obrotów na minutę podczas wirowania (najdroższe modele potrafią wirować z prędkością 1600 obrotów na minutę), co jest absolutnie wystarczające, by skutecznie odwirować pranie. W tej cenie nie należy spodziewać się jednak zaskakujących funkcji. Część modeli posiada jednak przydatne programy dodatkowe, takie jak dostosowanie ilości wody i środka piorącego do wielkości wsadu, kontrola piany, zabezpieczenie przed przelaniem się wody, równomierne rozłożenie ładunku, kontrola zagnieceń, superkrótki program prania czy nawet funkcję Eco Bubble.

Polecamy:  Pralka do 2000 zł

Pralka do 1500 złotych będzie naprawdę solidnym i wytrzymałym urządzeniem. W tej cenie dostaniemy model o pojemności do 7 kilogramów, o najwyższej klasie energetycznej, z bardzo niskim poborem wody (około 30 litrów na cykl prania) i niskim poziomem hałasu. Urządzenia w tej cenie wirują z prędkością do 1200 obrotów na minutę i posiadają znacznie więcej funkcji niż tańsze modele, na przykład opóźniony start, obsługa i diagnostyka w przypadku awarii za pomocą smartfona, dodatkowe programy prania – tryb dla alergików, pranie jedwabiu, firan czy koszul. Modele w tej cenie nierzadko wyposażone są również w nowoczesne silniki, które gwarantują bezawaryjne działanie przez długi czas (ponad 20 lat) i unowocześnione bębny, które są skuteczniejsze i delikatniejsze.

Pralka ładowana od góry do 1500 zł

Zaletą tego rodzaju urządzeń jest ich kompaktowy kształt. Zmieszczą się niemal wszędzie i można je ustawiać bokiem czy tyłem do ściany. Nie można ich jednak zabudowywać od góry i są nieco mniej wygodne w użytkowaniu. Jeśli chodzi o podstawowe parametry, pralki ładowane od góry w omawianym przedziale cenowym niemal niczym nie różnią się od pralek ładowanych od przodu. W cenie do 1500 złotych jesteśmy w stanie wybrać modele o różnorodnych rozmiarach, pojemnościach, o najwyższej klasie energetycznej, wysokiej efektywności prania, wirowania, tanie w eksploatacji, a przy tym wyposażone w szereg przydatnych, nowoczesnych funkcji. To dowód na to, że wcale nie trzeba znacznie nadwyrężać domowego budżetu, aby cieszyć się dobrej jakości sprzętem.

Ranking pralek do 1500 zł ładowanych od góry

Pralka do 1500 zł - Opinie i komentarze

 1. Jaka pralka do 1500 zł, żeby była dobra i działała kilka lat? Dla mnie liczy się przede wszystkim to, żeby była ona pojemna i naprawdę robiła dobre pranie. Gdy jest przy tym energooszczędna to jeszcze lepiej. Dzisiaj można wybierać i przebierać w sklepie, ale trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę. Dzięki, że to pokazujecie.

 2. Pralka do 1500 zł to moim zdaniem dobry przedział cenowy, w którym można znaleźć już super sprzęt. Warto kupować pralki z tej średniej półki, ponieważ niewiele się różnią od tych najdroższych. Bosch to dobra firma i taką pralkę bym wybrała, gdybym chciała teraz kupować.

 3. Ostatnio widziałam pralkę do 1500 zł. Wydaje mi się, że miała funkcję Eco Bubble – ja sama mam pralkę z tą funkcją, ale kupowałam ją jak dopiero weszły, więc kosztowała nieco więcej. W tym przedziale cenowym myślę, że już można kupić spoko sprzęt, który będzie na lata. To dość dużo pieniędzy, więc jak dla mnie spokojnie znajdzie się coś odpowiedniego.

 4. W tym zakresie cenowym polecałabym szukać pralki Beko. Zdecydowanie najlepszy sprzęt jaki do tej pory miałam i z jakiego korzystałam. Dobra pralka do 1500 zł to łatwy wybór, bo w sklepach nie brakuje takich modeli. Ja bym szukała w takiej cenie większego wsadu, więc na około 6 kg będzie super. Beko ma wiele modeli w tej cenie.

 5. W tej cenie szukałabym na pewno pralki z Samsunga. To zdecydowanie opcja warta poszukania nieco dłużej. Osobiście myślę, że dobra pralka do 1500 zł z Samsunga na pewno jest do kupienia. Bardzo dobra pralka jest ta z czarnym bębnem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *