Kapsułki do prania - Ranking 2024

Trudno wyobrazić sobie obecnie życie bez pralki. Wiele osób korzysta z niej codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Szczególnie w dużych rodzinach to sprzęt na wagę złota. Niezwykle ważny w przypadku tego urządzenia jet dobór odpowiedniego detergentu do prania. Coraz większą popularnością cieszą się kapsułki do prania. Jednak jak odpowiednio wybrać najlepsze kapsułki do prania?

Proszek, płyn lub kapsułki – to najczęściej wybierane środki do prania. Generalnie, każdy z tych produktów bardzo dobrze sprawdza się w swojej roli, jednak kapsułki zyskują coraz większe grono zwolenników. Jak wybrać najlepsze kapsułki do prania? Tym tematem zajmiemy się poniżej.

Kapsułki do prania czy tradycyjny proszek?

To często zadawane pytanie. Jak już wspomnieliśmy, zarówno proszek do prania, jak i kapsułki do prania dobrze radzą sobie z zabrudzeniami. Wszystko, oczywiście, zależy od ich jakości. Jest jednak kilka czynników, które nieco przechylają szalę na stronę kapsułek.

Zalety kapsułek do prania

Po pierwsze, kapsułki do prania są zdecydowanie wygodniejsze w użyciu. Wystarczy umieścić jedną kapsułkę na dnie bębna pralki, włożyć brudne ubrania i włączyć odpowiedni cykl prania. Nie trzeba tracić czasu na odmierzanie odpowiedniej ilości proszku czy płynu do prania. Kapsułki skutecznie usuwają zabrudzenia i nadają ubraniom przyjemny zapach. Przy tym, z reguły całkowicie się rozpuszczają i nie pozostawiają śladów na ubraniach, co zdarza się w przypadku proszków. Może się jednak zdarzyć (to sporadyczne przypadki), że kapsułka nie rozpuści się do końca i jej fragmenty przyczepią się do ubrań. Producenci cały czas pracują nad tym, aby folia była całkowicie rozpuszczalna nawet w niskich temperaturach.

Po drugie, kapsułki do prania nierzadko są bardziej wydajne niż niektóre proszki. Jedna kapsułka wystarczy, aby skutecznie oczyścić z zabrudzeń standardowy wsad prania (około 5 kilogramów). Stosowanie kapsułek typu 3w1 jest bardziej ekonomiczne niż używanie proszku. Odchodzi nam bowiem zakup wybielacza oraz płynu zmiękczającego. Część kapsułek pełni również funkcję płynu do płukania. W efekcie pranie kosztuje nas mniej. Łatwo również ocenić, kiedy należy kupić kolejne opakowanie. Jedna kapsułka wystarcza bowiem na jedno pranie.

Po trzecie, kapsułki do prania ważą mniej niż proszek. To istotne, zwłaszcza przy większych zakupach. Dźwiganie ciężkich toreb nie jest niczym przyjemnym. Opakowanie z kapsułkami jest zdecydowanie lżejsze niż duży worek z proszkiem.

Po czwarte, kapsułki do prania łatwiej przechowywać. Mają estetyczne opakowanie, nie wilgotnieją i nie zbrylają się, tak jak ma to miejsce w przypadku niewłaściwie przechowywanego proszku. Bardzo ważne jest jednak to, aby kapsułki do prania przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Czy kapsułki do prania są lepsze od proszku? Jedni uważają, że tak. Inni wolą tradycyjne rozwiązania. Wszystko zależy od naszych potrzeb, oczekiwań i doświadczeń. Niewątpliwie, warto przetestować tego typu produkt, aby mieć porównanie.

Jak wybrać dobre kapsułki do prania?

W ofercie pojawia się coraz więcej nowoczesnych produktów. Do takich, niewątpliwie, zaliczymy również kapsułki do prania, które z powodzeniem zastąpią tradycyjny proszek. Jak jednak wybrać najlepsze kapsułki do prania? Poniżej szczegółowy charakterystyka produktów z jakich możemy wybierać oraz informacje jak ich używać.

Polecamy:  Środki do prania, Producent: Softlan

Tabletki do prania

Często wymiennie stosujemy te nazwy: tabletki oraz kapsułki do prania, jednak te dwa produkty różnią się od siebie. Tabletki to forma pomiędzy proszkiem a kapsułkami. Najprościej rzecz ujmując, to zbity proszek do prania. Ich zaletą (w porównaniu do proszku) jest to, że nie trzeba odmierzać odpowiedniej ilości detergentu. Gotową tabletkę umieszcza się w szufladzie na proszek. Działanie tabletek jest porównywalne z działaniem proszku. Za tabletki zapłacimy średnio od 25 do 30 złotych za 30 sztuk.

Żelowe kapsułki do prania

Są znacznie bardziej popularne niż tabletki do prania. Ich oferta jest coraz bogatsza. Na rynku znajdziemy tradycyjne kapsułki oraz kapsułki do prania 3w1, które łączą funkcję wybielacza, płynu zmiękczającego, proszku, a nawet płynu do prania. Ich aplikacja jest bardzo łatwa. Kapsułki umieszczamy na dnie bębna pralki. Producenci oferują coraz nowsze rozwiązania, na przykład kapsułki wielokomorowe, w których składniki są od siebie odseparowane do momentu rozpoczęcia prania. Ceny kapsułek są różnorodne, uzależnione od producenta oraz wielkości opakowania. Za 15 kapsułek zapłacimy z reguły od 10 do 30 złotych. Opakowanie 30 sztuk będzie nas kosztować od 20 do 50 złotych.

Tabletki, kapsułki do prania ekologiczne

W ofercie znajdziemy również ekologiczne tabletki oraz kapsułki do prania. Są one droższe od tradycyjnych środków. Za ekologiczne tabletki zapłacimy około 40-50 złotych za 30 sztuk, a za kapsułki około 50 złotych za 20 sztuk. Dobrej jakości produkty ekologiczne skutecznie piorą już w 15 stopniach. Nadają świeży zapach oraz zmiękczają tkaniny. Nie zawierają biologicznie czynnych składników i nie zanieczyszczają wód gruntowych.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych środków piorących, tabletki/kapsułki do prania dzielimy na te przeznaczone do prania białych ubrań oraz do tkanin kolorowych. Znajdziemy w ofercie również takie, które nadają się zarówno do prania bieli, jak i kolorów. Coraz częściej można także spotkać kapsułki do prania ubranek dla niemowląt. Oferta jest bardzo różnorodna.

Kapsułki do prania są wygodne, łatwe w użyciu, a przede wszystkim bardzo skuteczne. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Ranking TOP 20

Lp. Zdjęcie Nazwa Cena Opinie Producent Rodzaj Pojemność
1 Ariel 3in1 kolor kapsułki do prania 105szt Ariel 3in1 kolor kapsułki do prania 105szt
1 opinia
Ariel Kapsułki do prania n/a
2 Persil Discs 4in1 Kapsułki do prania 28 sztuk Kolor Persil Discs 4in1 Kapsułki do prania 28 sztuk Kolor
1 opinia
Persil Kapsułki do prania n/a
3 BioLife Mayeri Kapsułki Do Prania Sensitiv 32szt Mayeri SODKAPDOPRA32 BioLife Mayeri Kapsułki Do Prania Sensitiv 32szt Mayeri SODKAPDOPRA32
1 opinia
Kapsułki do prania n/a
4 Persil Discs 4w1 Odor+ Kapsułki do Prania 28 Sztuk Persil Discs 4w1 Odor+ Kapsułki do Prania 28 Sztuk
1 opinia
Persil Kapsułki do prania n/a
5 Ariel Kapsułki All-in-1 24 szt kolor Ariel Kapsułki All-in-1 24 szt kolor
1 opinia
Ariel Kapsułki do prania 24 szt
6 Persil Discs 4w1 Regular by Silan Kapsułki 2x28szt Persil Discs 4w1 Regular by Silan Kapsułki 2x28szt
1 opinia
Persil Kapsułki do prania n/a
7 Bryza Kapsułki do prania 4 w1 Color 2x50 szt Bryza Kapsułki do prania 4 w1 Color 2x50 szt
1 opinia
Bryza Kapsułki do prania n/a
8 Ariel kapsułki do prania All in 1 Color 80 szt Ariel kapsułki do prania All in 1 Color 80 szt
1 opinia
Ariel Kapsułki do prania n/a
9 Ariel 3in1 uniwersalne kapsułki do prania 105szt Ariel 3in1 uniwersalne kapsułki do prania 105szt
1 opinia
Ariel Kapsułki do prania n/a
10 Ariel Kapsułki do prania All in One Power Color 66 szt 34022091 Ariel Kapsułki do prania All in One Power Color 66 szt 34022091
1 opinia
Ariel Kapsułki do prania n/a
11 Waschkonig Lumarko Lumarko Kapsułki 50p Tahiti Color 900g Do Prania IQ3666-PROM Mondex Waschkonig Lumarko Lumarko Kapsułki 50p Tahiti Color 900g Do Prania IQ3666-PROM Mondex
1 opinia
Waschkonig Kapsułki do prania 900g
12 Ariel kapsułki do prania Color 3 x 33 szt Ariel kapsułki do prania Color 3 x 33 szt
1 opinia
Ariel Kapsułki do prania n/a
13 Ariel kapsułki do prania All in 1 PODs Color 52 dawki piorące Ariel kapsułki do prania All in 1 PODs Color 52 dawki piorące
1 opinia
Ariel Kapsułki do prania n/a
14 Ludwik Kapsułki Do Prania Color 2w1 Ochrona Koloru Ludwik Kapsułki Do Prania Color 2w1 Ochrona Koloru
1 opinia
Ludwik Kapsułki do prania n/a
15 Coccolino Care Caps Kapsułki do prania 3in1 Bl Coccolino Care Caps Kapsułki do prania 3in1 Bl
1 opinia
Coccolino Kapsułki do prania n/a
16 Ariel Allin1 PODs Kapsułki do prania +Revitablack 26 prań Ariel Allin1 PODs Kapsułki do prania +Revitablack 26 prań
1 opinia
Ariel Kapsułki do prania n/a
17 BIOstar BIOstar Kapsułki do prania 2w1 32szt BIOstar BIOstar Kapsułki do prania 2w1 32szt
1 opinia
Biostar Kapsułki do prania n/a
18 Lovela Baby kapsułki prania hipoalergiczne 72szt. Lovela Baby kapsułki prania hipoalergiczne 72szt.
1 opinia
Lovela Kapsułki do prania n/a
19 Reckitt Benckiser Healthcare Benckiser BRYZA Kapsułki do prania bieli i kolorów Total Power Gel Caps Spring Freshness, 28 szt Reckitt Benckiser Healthcare Benckiser BRYZA Kapsułki do prania bieli i kolorów Total Power Gel Caps Spring Freshness, 28 szt
1 opinia
Bryza Kapsułki do prania n/a
20 Vizir ALL IN ONE Kapsułki do prania, KOLOR, 33 szt 8001841975061 Vizir ALL IN ONE Kapsułki do prania, KOLOR, 33 szt 8001841975061
1 opinia
Vizir Kapsułki do prania 750ml
Polecamy:  Środki do prania, Producent: Attitude

Najlepsze produkty: Kapsułki do prania

1. Ariel 3in1 kolor kapsułki do prania 105szt

Ariel 3in1 kolor kapsułki do prania 105szt
Ariel Pro Caps Color Kapsułki do Prania 105 sztuk

Dane techniczne:

Rodzaj Kapsułki do prania

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Bee.pl

Ariel Kapsułki do prania kolorowych ubrań 3 kg


2. Persil Discs 4in1 Kapsułki do prania 28 sztuk Kolor

Persil Discs 4in1 Kapsułki do prania 28 sztuk Kolor
Persil Discs 4in1 kapsułki do prania tkanin 28 sztuk Kolor Odkryj pierwszy środek do prania, który łączy moc czterech korzyści w jednej, unikalnej kapsułce - wyjątkowym 4-komorowym DYSKU. Zapewnia perfekcyjną czystość, blask, długotrwałą świeżość i ochronę dla Twoich ubrań. Doświadcz nowych połączonych mocy Persil DISCS 4w1.

Dane techniczne:

Rodzaj Kapsułki do prania

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
ELECTRO.pl
Ocena:
4.1/5.0
Ilość opinii:
74192
Kapsułki do prania PERSIL Color Discs 4 w 1 - 28 szt.
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
11995
Kapsułki do prania PERSIL Color Discs 4 w 1 - 28 szt.
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4194
Kapsułki do prania PERSIL Color Discs 4 w 1 - 28 szt.
Zakupy Auchan

Persil - Discs kapsułki do prania kolor
Empik.com

Persil Discs 4w1 Color Kapsułki do Prania 28szt - Color


3. BioLife Mayeri Kapsułki Do Prania Sensitiv 32szt Mayeri SODKAPDOPRA32

BioLife Mayeri Kapsułki Do Prania Sensitiv 32szt Mayeri SODKAPDOPRA32
Odpowiednie do prania kolorowych i białych ubrań we wszystkich rodzajach pralek. Nie zawierają barwników ani substancji zapachowych. Odpowiednie dla alergików, astmatyków, osób z wrażliwą skórą i dzieci. Skutecznie usuwają zabrudzenia zarówno w letniej, jak i gorącej wodzie.
Nastaw pralkę na dłuższy cykl prania i większą temperaturę, aby osłonka rozpuściła się w całości. W razie uczulenia na kurz domowy zawsze pierz pościel w temperaturze 60°C. Zwiększ temperaturę prania do 60°C w przypadku c...

Dane techniczne:

Rodzaj Kapsułki do prania

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Bee.pl

Mayeri Sensitive Kapsułki do prania
SuperPharm.pl

Mayeri - Kapsułki do prania Sensitiv 32 szt.


Najtańsze produkty: Kapsułki do prania

1. Ariel 3in1 kolor kapsułki do prania 105szt

Ariel 3in1 kolor kapsułki do prania 105szt
Ariel Pro Caps Color Kapsułki do Prania 105 sztuk

Dane techniczne:

Rodzaj Kapsułki do prania

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Bee.pl

Ariel Kapsułki do prania kolorowych ubrań 3 kg


2. Ariel 3in1 uniwersalne kapsułki do prania 105szt

Ariel 3in1 uniwersalne kapsułki do prania 105szt
Ariel Pods Universal Kapsułki do Prania 3w1 105szt

Dane techniczne:

Rodzaj Kapsułki do prania

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Bee.pl

Ariel Kapsułki do prania Regular 3 kg


3. Reckitt Benckiser Healthcare Benckiser BRYZA Kapsułki do prania bieli i kolorów Total Power Gel Caps Spring Freshness, 28 szt

Reckitt Benckiser Healthcare Benckiser BRYZA Kapsułki do prania bieli i kolorów Total Power Gel Caps Spring Freshness, 28 szt
Informacje z opakowania i dane o zawartości produktu :

Bryza Lanza Spring Freshness Kapsułki do prania białych i kolorowych tkanin 607,6 g (28 prań)

Nowa Bryza Lanza Spring Freshness 3x Fresh Power dzięki technologii stopniowego uwalniania zapachu zapewnia intensywne i długotrwające uczucie świeżości. Aktywna siła czyszcząca sprawi, że Twoje białe i kolorowe ubrania będą czyste i pachnące!

z technologią uwalniania zapachu, aktywator czystości, długotrwająca świeżość

Do prania powyżej 5 kg...

Dane techniczne:

Rodzaj Kapsułki do prania

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Bee.pl

Bryza Lanza Total Power Gel Caps Spring Freshness kapsułki do prania bieli i kolorów


Porównanie TOP 3

Ariel 3in1 kolor kapsułki do prania 105szt Ariel 3in1 kolor kapsułki do prania 105szt Persil Discs 4in1 Kapsułki do prania 28 sztuk Kolor Persil Discs 4in1 Kapsułki do prania 28 sztuk Kolor BioLife Mayeri Kapsułki Do Prania Sensitiv 32szt Mayeri SODKAPDOPRA32 BioLife Mayeri Kapsułki Do Prania Sensitiv 32szt Mayeri SODKAPDOPRA32
Cena
Producent Ariel Persil
Rodzaj Kapsułki do prania Kapsułki do prania Kapsułki do prania

10 komentarzy do “Kapsułki do prania”

 1. Ja piorę z kapsułkami Formil z Lidla.Poznalam ich skutek piorąc ręczniki kuchenne poplamione sokiem z czarnej porzeczki(robiłam przetwory).Plamy pięknie się spraly.

  Odpowiedz
 2. ja przetestowałam różne, bardzo długo prałam w Persilu (żel i kapsułki), ale od jakiegoś czasu zeszli z jakości bardzo i mają straszny zapach. Teraz piorę w Arielu (kapsułki) i są o niebo lepsze i ładnie pachną.

  Odpowiedz
 3. Przez parę lat używałam kapsułek ariel color i byłam mega zadowolona do czasu gdy w tym roku niestety ostatnio puścili kapsułki gdzie na opakowaniu jest dopisane… All in1power i to już nie te same kapsułki. Mają strasznie intensywny ciężki zapach.

  Odpowiedz
 4. Ja używam tylko Ariel, Persil Duo Caps zostawiał mi na ubraniach nierozpuszczone części folii w której są składniki. Z Arielem czy innymi nigdy nie miałam tego problemu

  Odpowiedz
 5. #Persil #PersilDISCS4in1 #KapsułkiPersil #PersilDISCS
  Kapsułki Persil mają zabójczy zapach, który długo się utrzymuje, a ubrania są mięciutkie i miłe w dotyku. Polecam!

  Odpowiedz
 6. Ja testowałam do dej pory kapsułki ariel i kapsułki e . I nie ma porównania ze kapsułki ariel są o wiele lepsze pod tym względem że ładniej pachną i pranie jest mieksze pod względem dopierania Obie kapsułki sobie z tym poradziły

  Odpowiedz
 7. Ja też kupuję Ariela. Widzę, że cieszą się sporym zainteresowaniem i popularnością. Nie dziwię się, bo pięknie pachną i dobrze piorą. Od czasu do czasu kupuję kapsułki do prania Vizir, bo też są dobre.

  Odpowiedz
 8. Przetestowałam już kapsułki z różnych firm i muszę przyznać, że mam swój ranking. Zdecydowanie wygrywa Ariel. Bardzo dobrze pierze i ma piękny zapach, który mi odpowiada. Jestem ciekawa innych, więc pewnie niedługo coś nowego przetestuję. Kapsułki do prania to zdecydowanie lepszy produkt od proszku i ja używam już tylko ich.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz