Pralka ładowana od góry - Ranking 2023

Pralki ładowane od góry są na ogół tańsze w zakupie, ważą mniej i piorą zazwyczaj dużo szybciej niż pralki ładowane od frontu. Ich wadą jest jednak brak możliwości zabudowy i utrudnione czynności konserwacyjne. Dobra pralka ładowana do góry jest jednak niezastąpiona w mniejszych pomieszczeniach i szczególnie ceniona przez osoby, które stawiają na kompaktowe rozwiązania.

Pralki ładowane górą – dla kogo są przeznaczone?

Pralki ładowane górą wybierają osoby, którym zależy na oszczędności miejsca. W przeciwieństwie do typowych pralek ładowanych od frontu, pralka ładowana od góry jest węższa. System jej ładowania nie wymaga zapewniania odpowiedniej przestrzeni do otwierania drzwi. Aby włożyć odzież do pralki wystarczy otworzyć pokrywę górną i znajdujący się we wnętrzu pralki – metalowy bęben. Pralki ładowane od góry zwykle nie mogą być zabudowane, ale mogą doskonale zagospodarować miejsce w niewielkiej łazience, małej pralni i wąskiej kuchni. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pralek. Aby dopasować najlepszą pralkę ładowaną od góry – warto kierować się wielkością przestrzeni, którą się dysponuje, ładownością pralki i wieloma innymi funkcjami, o których szerzej poniżej.

Najlepsza pralka ładowana od góry – na co zwrócić uwagę?

Pierwsza kwestią, która zazwyczaj w znacznym stopniu zawęża obszar poszukiwań jest szerokość i długość pralki. Najczęściej spotykane wymiary wynoszą 40cm szerokości, 90cm wysokości i 60cm głębokości. Jeśli chodzi o wybór w zakresie tych wymiarów to najczęściej można mieć wpływ jedynie na jej wysokość. Wysokość pralki ładowanej od góry może wynosić 90cm, 89cm a nawet 85cm. Można zauważyć, że szerokość tego typu pralek jest co najmniej 10 centymetrów mniejsza niż tradycyjnych pralek automatycznych ładowanych od frontu. W przypadku chęci zagospodarowania trudnego w urządzeniu pomieszczania – to bardzo dużo.

Pojemność

Średnie pojemności pralek z ładowanie górnym mieszczą się w zakresie od około 4 kg do nawet 8 kg. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane modele mają maksymalną wielkość załadunku w wysokości 6 kilogramów. Podczas gdy większe pojemności pralek świetnie sprawdzą się w dużych gospodarstwach domowych lub do prania obszernych tkanin, takich jak pościel i zasłony, mniejsze doskonale spełnią swoją rolę w mieszkaniu osób starszych i singli. Aby doskonale oszacować pojemność najlepszej pralki ładowanej od góry, warto pamiętać o tym, że większość osób napełnia bęben pralki tylko do połowy. Średnia waga prania wynosi zatem 3,5 kilograma. Jeśli lubi się precyzję – można zważyć na wadze łazienkowej średnią wagę swojego codziennego prania. Średni, tygodniowy wynik będzie punktem wyjścia do określenia pojemności pralki jakiej naprawdę się potrzebuje. Teoretycznie, im mniejszą ładowność ma pralka, tym mniej wody zużywa w cyklu. Wielkość wsadu ma więc ekonomiczne znaczenie. Z kolei wybierając zbyt małą pojemność przy wysokim zapotrzebowaniu, pralka zamiast jednego cyklu, będzie odbywać ich dwa lub więcej – to również wpływa na końcowy wymiar opłat.

Szybki czas cyklu

Najlepsze i najbardziej ekonomiczne programy, w które wyposażone są dobre pralki z ładowaniem od góry charakteryzują się programem „szybki” lub „eko”. Podczas tych programów pralka zużywa mniej wody i energii – całkowity czas cyklu może wynieść tylko 30 minut. Jeśli szuka się najlepszej pralki z ładowaniem od góry, warto sprawdzić w jej specyfikacji podobnych programów szybkiego prania. Należy jednak pamiętać, że mogą one nie spełniać swojej roli przy dużych, uporczywych zabrudzeniach. Zazwyczaj górną granicą temperatury programów eko jest 30 stopni. Program ten spisuje się doskonale przy lekkim praniu bluzek, spodni i innych części garderoby, które nie wymagają odplamiania. Powinno się również uwzględnić czas schnięcia. Krótsze cykle charakteryzują się również mniejszą ilością obrotów na minutę przez co dłużej schną.

Przestrzeń pomieszczenia na pralkę

Przy wyborze najlepszej pralki z górnym ładowaniem dobrze jest dokładnie zaplanować miejsce, w którym stanie. Trzeba sprawdzić ile powierzchni będzie się potrzebować do otwarcia pokrywy, która jest szersza i dłuższa niż typowe drzwiczki pralki ładowanej od frontu. Warto sprawdzić czy w wybranym miejscu jest zapewniony dostęp do niezbędnych punktów poboru energii i wody. Większość pralek z górnym ładowaniem zaprojektowano tak, aby pasowały do ​​standardowej przestrzeni szafek kuchennych, dzięki czemu można je również zainstalować przy blacie kuchennym.

Głośność pracy

Niestety w większości przypadków pralka ładowana od góry jest nieco głośniejsza od tradycyjnej. Zastanawiając się jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza, warto przemyśleć czy odgłosy prania nie będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli posiada się pomieszczenie gospodarcze lub pralnię – te parametry mogą nie mieć znaczenia. Niestety inaczej kształtuje się już wysokość decybeli pralki, kiedy stoi ona w otwartej kuchni lub łazience. Każdy z producentów, w specyfikacji uwzględnia wysokość decybeli – jeśli pralka ma być cicha – należy szukać jak najniższych wartości. Czasami nadmierny hałas i „wędrówka” pralki po całej łazience podczas wirowania wynika z bardzo prozaicznego powodu – braku zdjęcia specjalnej blokady. Niemniej jednak, średni zakres decybeli pralki ładowanej od góry wynosi od około 50 do 55 decybeli dB(A) podczas prania i od 60 do 75 decybeli dB(A) podczas wirowania.

Blokada rodzicielska

W przypadku pralki ładowanej od góry – ta funkcja, często dostępna w pralkach ładowanych od frontu, nie ma racji bytu. Sama budowa pralki – panel sterowania umieszczony poza zasięgiem dziecka i brak szybki – skutecznie zabezpieczają przez nieuprawnionym użyciem przez dziecko. Poszukiwanie tego programu w tym typie pralki  jest więc bezskuteczne.

Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Przegląd nowoczesnych funkcji.

Dobra pralka ładowana od góry, oprócz standardowych programów, może być wyposażona w oszałamiający zestaw funkcji. Podczas gdy wiele z nich zapewnia lepszą wydajność prania, część może okazać się zupełnie nieprzydatna a podwyższa tylko cenę pralki. Przed wyborem, dobrze jest zastanowić się czy na pewno dodatkowe funkcje będą miały praktyczne zastosowanie.

 • Automatyczne wykrywanie poziomu wody – Ta funkcja pomaga oszczędzać wodę, energię i czas, ponieważ urządzenie automatycznie dostosowuje poziom wody do wielkości ładunku i / lub rodzaju tkaniny. Niektóre dobre pralki ładowane od góry dostosowują rodzaj prania do wielkości wsadu. Niestety mogą być mniej skuteczne niż jest to obiecywane. Dobrze jest sprawdzić w oświadczeniu producenta  kolumnę  „zużycie wody”  i porównać wynik z innym, tradycyjnym programem.
 • Delikatne/„Pranie ręczne”- Niektóre, dobre pralki z ładowaniem od góry są wyposażone w wyjątkowo delikatny cykl prania dla odzieży oznaczonej jako nadająca się tylko do prania ręcznego – w tym wełny, jedwabiu i kaszmiru.
 • Szybkie pranie – Opcja szybkiego prania przeznaczona jest do lekko zabrudzonych i / lub małych ładunków odzieży, zmniejsza długość wybranego programu lub jest szybszym cyklem samym w sobie. Programy szybkiego prania są świetne, jeśli spieszy się z praniem, ale mogą nie być odpowiednie dla dużych lub mocno zabrudzonych rzeczy.
 • Przeciw gnieceniu – Zabezpieczenie przed zagnieceniami działa na różne sposoby. Dobra pralka ładowana od góry, w tym programie,  nie spuszcza wody z ostatniego płukania, nie wiruje lub ma bardzo zwolnione obroty. Dzięki temu, ubrania się są pogniecione i może ominąć je prasowanie.
 • Możliwość wyboru prędkości wirowania – Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Na pewno ta, w której można zmienić prędkość wirowania w niektórych programach. Wyższe prędkości wirowania wydobywają więcej wody z ubrań, skracając czas suszenia. Czasami może być potrzebna mniejsza prędkość wirowania dla delikatnych lub łatwo gniotących się tkanin.
 • Dodatkowe płukanie – Dodatkowe płukanie to kolejna funkcja, w którą powinna być wyposażona dobra pralka z ładowaniem od góry.  Jest ono przydatne, jeśli pranie nie usunęło całego detergentu i pozostawiło białe ślady na ubraniach.
 • Łączność Wi-Fi i sterowanie aplikacją – Niektóre wysokiej klasy pralek ładowanych od góry oferują teraz łączność Wi-Fi. Umożliwia ona monitorowanie postępu prania i otrzymywanie powiadomień po jego zakończeniu, pobieranie dodatkowych programów prania i zdalne zarządzanie pralką za pośrednictwem aplikacji producenta.

Klasa energetyczna

Wszystkie pralki muszą mieć dokładnie opisaną etykietę, która obrazuje ich klasę energetyczną. Jest ona zwykle oznaczona dużą literą i plusem. W specyfikacji pralek znajduje się również informacja, która podaje całkowitą liczbę kilowatogodzin rocznie (kWh / rok), którą określona pralka wykorzystuje. Aby obliczyć roczne koszty eksploatacji pralki, trzeba pomnożyć stawkę za energię elektryczną przez kWh pralki (na przykład 600 kWh). Suma jest rocznym kosztem eksploatacyjnym pralki. Litery i plusy służą do oceny zużycia energii – im więcej plusów przy literze A, tym bardziej energooszczędna jest pralka. Można jednak porównać oceny tylko między pralkami o tej samej pojemności. Najlepsza pralka ładowana górą powinna mieć oznaczenie A +++

Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Z pewnością ta najoszczędniejsza, wyposażona w programy, które będą miały zastosowanie w codziennym użytkowaniu. Czasami warto również rozszerzyć gwarancję producenta o kilka lat – za dodatkowa opłatą. Dzięki temu, nawet po kilku latach można liczyć na bezpłatny serwis pralki. Przy wyborze, po zapoznaniu się z wymiarami, warto sprawdzić średnie zużycie wody i klasę energetyczną. Najlepsze pralki ładowane górą są oszczędne! Wygoda również ma znaczenie – z biegiem czasu, pralki z pokrętłami, którymi wybiera się określone parametry prania zostają zastąpione tymi z elektronicznym panelem dotykowym. Niemniej jednak te pierwsze nadal cieszą się największym zainteresowaniem.

Ranking TOP 20

Lp.ZdjęcieNazwaCenaOpinieProducentŁadowanieWymiaryPojemnośćObroty/minZużycie energii / cyklZużycie wody / cyklKlasa energetycznaKlasa efektywności praniaRodzajKolorRoczne zużycie energiiRoczne zużycie wodyKierunek otwierania drzwiKlasa skutecznośœci wirowaniaPoziom hałasu praniaPoziom hałasu wirowaniaSilnik inwerterowyFunkcje dodatkoweSterowanie smartfonemOpóźnienie startu pracyZastosowane technologieNowa klasa energetycznaKlasa poziomu hałasuSterowanieIlość programówWyświetlaczProgramy praniaZdejmowany blat
1 Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
1 opinia
SamsungOd przodu85x60x55 cm8 kg12000,56 kWh37 lA+++APralkaBiały116 kWh8100 lW lewoB53 dB74 dBTakFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszeniaNieTakEco Bubble, Smart CheckBAElektromechaniczne15Takn/an/a
2 WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
1 opinia
WhirlpoolOd góry40 x 90 x 60 cm6 kg12000,48 kWh43 ln/an/apralkabiałyn/an/an/aBn/a‎79 dBtakOdkażanie 60° Pranie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieranie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowyn/an/an/aBCPokrętło Przyciskin/atakDelikatny ECO 40-60 Płukanie + wirowanie Sport Wełna 20°Cn/a
3 Bosch Serie 4 WAN2820FPL Bosch Serie 4 WAN2820FPL
1 opinia
BoschOd przodu84,8x59,8x55 cm8 kg14000,62 kWh47 ln/an/aPralkaBiały62 kWhn/aW lewoBn/a75 dBn/aElektroniczny system wyważania wsadu, Kontrola ilości piany, Wielostopniowa ochrona przed zalaniem, Zabezpieczenie przed dziećmin/aTakEcoSilenceDrive, ActiveWater PlusCBDotykowe, pokrętłon/aTakn/an/a
4 Beko WUE7512WWE Beko WUE7512WWE
1 opinia
BekoOd przodu84x60x49 cm7 kg10000,69 kWh40 ln/aAPralkaBiały69 kWh9679 lW lewoA54 dB72 dBTakCzyszczenie bębna,Fast+,Funkcja Pupil,Pranie wstępneNieTakn/aDAPokrętło, przyciski15TakBawełna, Eco 40-60, Syntetyki, Mix, Wełna - pranie ręczne, Delikatna bawełna, Wirowanie + suszenie, Płukanie, Puchowe, Ochrona tkanin wodoodpornych, Jeans/Ciemne kolory, Dokładne czyszczenie 24 rodzajów plam, Koszule, Baby ProtectTak
5 Candy CSTG 37TMCE/1-S Candy CSTG 37TMCE/1-S
1 opinia
CandyOd przodu86x41x60 cm7 kg13000,52 kWh42 ln/an/aPralka, wirówkaBiały52 kWhn/aDo góryBn/a78 dBn/an/aNieTakGentle Touch, System Mix Power+BCn/a17Takn/aNie
6 Kernau KFWM6411R Kernau KFWM6411R
1 opinia
KernauOd przodu84,5x59,7x41,6 cm6 kg10000,65 kWh43 lA+++n/aPralkaBiały65 kWhn/aW lewoCn/a76 dBNien/aNieTakBlokada przed dziećmiDBElektromechaniczne15TakBawełna 20 st.C, Płukanie, Wełna, Bawełna, Jeans, Kolorowe, Syntetyki, Antyalergiczny, Mix, Pranie ręczne, Wirowanie, Szybki 15, Bawełna + pranie wstępne, Eco 40-60, Szybki 60n/a
7 Whirlpool FFB 9258 SV PL Whirlpool FFB 9258 SV PL
1 opinia
WhirlpoolOd przodu85x59,5x63 cm9 kg12000,57 kWh50 ln/aBParowaBiały57 kWhn/aW lewoB52 dB79 dBTakKontrola wyważenia urządzenia, Kontrola ilości piany, Funkcje parowe, Zabezpieczenie przed otwarciemNieTakSzósty Zmysł (pralki)FreshCareCCElektronicznen/aTakcodzienny, szybki, odświeżanie parą, mieszane, jeans, sport, odzież dziecięca, szybkie, delikatne, anulowanie programu, Clean+, wełna, intensywne, syntetyki, płukanie, wirowanieNie
8 Samsung WW60A3120WH/EO Samsung WW60A3120WH/EO
1 opinia
SamsungOd przodu85x59,5x40 cm6 kg12000,55 kWh43 ln/aAParowaBiały55 kWhn/aW lewoCn/a74 dBTakstart/pauzaNieTaksilnik Samsung Digital InverterCBElektroniczne, dotykowe, pokrętło12Takbawełna, ciemne materiały, czyszczenie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełnaNie
9 Candy CS4 1272DE/1-S Candy CS4 1272DE/1-S
1 opinia
CandyOd przodun/a7 kg1200n/a41 ln/aAPralkaBiały69 kWhn/an/aB58 dB79 dBNieKg Detector, Smart Touch (NFC), Start/PauzaTakTakn/aDCElektronicznen/aTak20°C, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Idealna bawełna 59 minut, Jeans, Mieszane i kolorowe, Płukanie, Pranie ręczne, Pranie wstępne, Program higieniczny, Syntetyki, Szybkie pranie, Wypompowanie wody i odwirowanieNie
10 Whirlpool FFD 9458 BSV PL Whirlpool FFD 9458 BSV PL
1 opinia
WhirlpoolOd przodu85x60x63 cm9 kg14000,54 kWh50 ln/an/aParowaBiałyn/an/aW lewoBn/a78 dBTakBez zagnieceń, FreshCare, Odplamianie: Clean+, Para, Super płukanie, Tryb demon/aTakFresh Care,6-zmysł,Clean+BCn/an/an/an/an/a
11 Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
1 opinia
CandyOd góry86x40,5x60 cm8 kg12000,97 kWhn/aA+++APralkaBiały195 kWh9850 lDo góryB61 dB79 dBNien/aTakTakAsystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touchn/aCElektronicznen/atakBawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)Nie
12 Whirlpool FFL6038BPL Whirlpool FFL6038BPL
1 opinia
WhirlpoolOd przodu84,5x59,5x57,5 cm6 kg10000,799 kWh41 lA+++AParowaBiały153 kWh9100 lW lewoC51 dB78 dBTaksystem kontroli piany, regulacja prędkości wirowania, programy parowe, zabezpieczenie przed dziećmi, program prania w zimnej wodzie, pranie wstępneNieTaksilnik Sense Inverter, FreshCare+DCElektroniczne, pokrętło, przyciski14Takmieszane, białe, bawełna, eco, sportowy, kołdry, jeans, szybki 30, wełniane, delikatny, syntetykiNie
13 Samsung EcoBubble WW11BGA046AE Samsung EcoBubble WW11BGA046AE
1 opinia
SamsungOd przodun/a11 kg14000,53 kWh54 lAAParowaBiały53 kWhn/aW lewoB72 dB72 dBTakCzyszczenie bębna, Funkcja aktywnej piany, Łatwe prasowanie, Szuflada StayClean, Szybkie pranie, Wyświetlacz LEDNieTakdiagnostyka błędów za pomocą smartfona Samsung Smart Check, silnik Samsung Digital InverterAAElektroniczne14TakBawełna, Delikatny, Eco 40-60º, Ekonomiczny, Higieniczna para, Kolorowe, Mix, Płukanie + Wirowanie, Pościel, Pranie wstępne, Program szybki 15 minut, Syntetyki, Wełna, Wypompowanie wody i odwirowanieNie
14 Whirlpool TDLR 6040L PL/N Whirlpool TDLR 6040L PL/N
1 opinia
Whirlpooln/an/a6 kg951n/an/an/an/aPralkaBiały56 kWhn/an/aCn/a78 dBNien/an/an/an/an/aCElektronicznen/aNieBawełna, Jeans, Wełna, Syntetyki, Szybki, Eco Bawełna, Delikatne, Płukanie i wirowanie, Pranie wstępne, Chrono 15 st.C, Ubranka niemowlęcen/a
15 Whirlpool FFB 8258 BV PL Whirlpool FFB 8258 BV PL
4 opinie
WhirlpoolOd przodu85x60x63 cm8 kg12000,54 kWh48 ln/aAParowaBiałyn/an/aW lewoBn/a78 dBTakkontrola wyważenia, kontrola ilości pianyNieTakFresh Care,6-zmysł,Clean+BCElektroniczne13Takmieszane, syntetyczne, delikatne, 20 st. C, szybki 30', białe, bawełniane, Eco 40-60, sport, kołdra, odświeżanie parowe, płukanie i wirowanien/a
16 Whirlpool FFB 8258 BSV PL Whirlpool FFB 8258 BSV PL
5 opinii
WhirlpoolOd przodu84,5x59,5x63 cm8 kg12000,54 kWh48 ln/aAParowaBiały54 kWh = 41.58 złn/aW lewoBn/a79 dBTakkontrola wyważenia, kontrola ilości pianyNieTakFresh Care,6-zmysł,Clean+BCElektroniczne14Takmieszane, syntetyczne, delikatne, 20 st. C, szybki 30', białe, bawełniane, Eco 40-60, sport, kołdra, odświeżanie parowe, płukanie i wirowanieNie
17 Beko B5WFU58408WDC Beko B5WFU58408WDC
1 opinia
BekoOd przodu84x60x55 cm8 kg14000,42 kWh35 ln/aAPralkaBiały42 kWhn/aW lewoBn/a72 dBTakAquaWave,Czyszczenie bębna,Home Connect,SteamCureTakTakn/aAAElektroniczne15TakBabyProtect+,Bawełna,Delikatny,Eco 40-60º,Jeans,Koszule,Płukanie,Pranie wełny,Program szybki 14 minut,Puchowe,Syntetyki,Wirowanie/OdpompowanieNie
18 Whirlpool TDLR 5030L PL/N Whirlpool TDLR 5030L PL/N
1 opinia
WhirlpoolOd góry90x40x60 cm5 kg10000,75 kWh34 lA++APralkaBiały148 kWh7400 lDo góryC60 dB76 dBNie2 regulowane nóżki, Energy Saver, Kontrola piany, Kontrola wyważenia, Start/Pauza, Wskaźnik czasu do końca programuNieTakautomatyka prania Whirlpool Szósty ZmysłDBElektroniczne15TakBawełna, Bawełna ekonomiczny, Delikatny, Ekonomiczny, Jeans, Mieszane, Odprowadzanie wody, Płukanie + Wirowanie, Pranie ręczne, Pranie wstępne, Program szybki 15 minut, Syntetyki, Ubrania dziecięce, Wełna,Nie
19 Samsung AddWash WW70T552DTW Samsung AddWash WW70T552DTW
7 opinii
SamsungOd przodu85x60x55 cm7 kg12000,52 kWh34 lA+++APralkaBiały103 kWh7400 lW lewoB54 dB74 dBTakAktywna piana, start/pauza z opcją dołożenia prania, dodanie pary do cyklu, kontrola pianyTakTakaplikacja Samsung Smart Control, dodatkowe drzwi Samsung AddWash, pranie bąbelkowe (aktywna piana) Samsung Eco Bubble, silnik Samsung Digital InverterBAElektroniczne, pokrętło, przyciski22Takbawełna, cichy, eco 40-60, higiena, mix, super szybkiNie
20 Beko SteamCure WUE6512WPBSE Beko SteamCure WUE6512WPBSE
1 opinia
BekoOd przodu84,5x60x41,5 cm6 kg10000,64 kWh36 ln/aAParowaBiały64 kWhn/aW lewoCn/a74 dBTakPranie w zimnej wodzie, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza z opcją dołożenia prania, start/pauza, utrzymanie świeżości po skończonym cyklu, pranie wstępne, dodanie pary do cykluNieTakBęben Beko AquaWave, ograniczenie strat detergentu Beko AquaFusion, pranie z dodatkiem pary Beko Steam Cure, silnik bezszczotkowy Beko ProSmartInverter, utrzymanie świeżości po zakończonym cyklu Beko Fresh TherapyDBElektroniczne, pokrętło, przyciski17TakBawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, higiena parowy, jeans, koszule (parowy), mix, płukanie, puchowe, sport, StainExpert, super szybki, syntetyki, szybki, wełna/pranie ręczne, wirowanieNie

Najlepsze produkty: Pralka ładowana od góry

1. Samsung EcoBubble WW80TA026AE

Samsung EcoBubble WW80TA026AE
PRALKA SAMSUNG WW80TA026AE 1200 OBR 8KG WW80TA026AE, Pralka Eco Bubble, 8 kg, biała

Eco Bubble - energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze

Higieniczna para - higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie

Silnik Digital Inverter z 10-letnią gw. - niezawodna i cicha praca

Szuflada Stay Clean - brak osadów i pozostałości środków do prania w szufladzie na detergenty

Higienicznie czyste wnętrze bębna bez konieczności użycia detergentów

Specyfikacja
 • Wymiary netto (SxWxG): 60 x 85 x 5...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary85x60x55 cm
Pojemność8 kg
Obroty/min1200
Zużycie energii / cykl0,56 kWh
Zużycie wody / cykl37 l
Klasa energetycznaA+++
Klasa efektywności praniaA
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii116 kWh
Roczne zużycie wody8100 l
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu prania53 dB
Poziom hałasu wirowania74 dB
Silnik inwerterowyTak
Funkcje dodatkoweFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieEco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetycznaB
Klasa poziomu hałasuA
SterowanieElektromechaniczne
Ilość programów15
WyświetlaczTak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
agddesign.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE
Empik.com

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE 8kg 1200obr EcoBubble B
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.8/5.0
Ilość opinii:
14453
Pralka SAMSUNG WW80TA026AE/EO Ecobubble. Klasa energetyczna B
agdsmart.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE


2. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.

WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
pralka ładowana od góry wolnostojąca whirlpool tdlr 6251bs pl.technologia 6. zmysłdynamicznie dostosowuje parametry prania do załadunku pralki, co zapewnia zużycie tylko takiej ilości zasobów (woda, energia, czas, detergent) jaka jest niezbędna do uzyskania idealnych efektów końcowych za każdym razem.innowacyjny silnik inwerterowy tej pralki whirlpool został zaprojektowany tak, aby zapewnić długotrwałą, cichą pracę. ciesz się zarówno idealnymi rezultatami, jak i dodatkową ciszą i spokojem.sys...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd góry
Wymiary40 x 90 x 60 cm
Pojemność6 kg
Obroty/min1200
Zużycie energii / cykl0,48 kWh
Zużycie wody / cykl43 l
Rodzajpralka
Kolorbiały
Programy praniaDelikatny ECO 40-60 Płukanie + wirowanie Sport Wełna 20°C
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu wirowania‎79 dB
Silnik inwerterowytak
Funkcje dodatkoweOdkażanie 60° Pranie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieranie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy
Nowa klasa energetycznaB
Klasa poziomu hałasuC
SterowaniePokrętło Przyciski
Wyświetlacztak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.8/5.0
Ilość opinii:
14453
Pralka WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. FreshCare 6.Zmysł. Klasa energetyczna B


3. Bosch Serie 4 WAN2820FPL

Bosch Serie 4 WAN2820FPL
pralka o załadunku 8 kg, silnik indukcyjny bezszczotkowy silnik ecosilencedrive, activewater plus to oszczędność i optymalne dostosowanie pobieranej ilości wody nawet do małych załadunków, dzięki automatycznemu rozpoznawaniu wielkości wsadu, system kontroli wyważenia, wielostopniowa ochrona przed zalaniem, duży i czytelny wyświetlacz umożliwia 24 h opóżnienie końca pracy, zmianę temperatury, zmianę obrotów wirowania oraz wskazuje czas pozostałydo końca prania, higieniczne pranie, efektywnie z...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary84,8x59,8x55 cm
Pojemność8 kg
Obroty/min1400
Zużycie energii / cykl0,62 kWh
Zużycie wody / cykl47 l
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii62 kWh
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaB
Poziom hałasu wirowania75 dB
Funkcje dodatkoweElektroniczny system wyważania wsadu, Kontrola ilości piany, Wielostopniowa ochrona przed zalaniem, Zabezpieczenie przed dziećmi
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieEcoSilenceDrive, ActiveWater Plus
Nowa klasa energetycznaC
Klasa poziomu hałasuB
SterowanieDotykowe, pokrętło
WyświetlaczTak

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Pralka BOSCH WAN2820FPL OD RĘKI! I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0% !
remedial.sklep.pl

Ilość opinii:
5
Pralka BOSCH WAN2820FPL
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.8/5.0
Ilość opinii:
14453
Pralka BOSCH WAN2820FPL Serie 4. Klasa energetyczna C
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka BOSCH WAN2820FPL


Najtańsze produkty: Pralka ładowana od góry

1. Whirlpool TDLR 5030L PL/N

Whirlpool TDLR 5030L PL/N

Cechy pralki wolnostojącej Whirlpool: kolor biały.

Nasze wąskie urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich powierzchni.

Szybkie i skuteczne wirowanie z prędkością 1000 obrotów na minutę.

Wyjątkowa technologia 6-ty Zmysł dynamicznie dostosowuje ustawienia do każdego prania, tak aby zapewnić jak najlepszą pielęgnację tkanin.

Cechy

 • Kolor drzwi: Biel
 • Moc przyłączeniowa (W): 2100
 • Waga (kg): 53
 • Rodzaj instalacji: Wolnostojące
 • Długość kabla przyłączeniowego (cm): 120
 • Kolor: ...

Dane techniczne:

ŁadowanieOd góry
Wymiary90x40x60 cm
Pojemność5 kg
Obroty/min1000
Zużycie energii / cykl0,75 kWh
Zużycie wody / cykl34 l
Klasa energetycznaA++
Klasa efektywności praniaA
RodzajPralka
KolorBiały
Roczne zużycie energii148 kWh
Roczne zużycie wody7400 l
Programy praniaBawełna, Bawełna ekonomiczny, Delikatny, Ekonomiczny, Jeans, Mieszane, Odprowadzanie wody, Płukanie + Wirowanie, Pranie ręczne, Pranie wstępne, Program szybki 15 minut, Syntetyki, Ubrania dziecięce, Wełna,
Kierunek otwierania drzwiDo góry
Klasa skutecznośœci wirowaniaC
Poziom hałasu prania60 dB
Poziom hałasu wirowania76 dB
Silnik inwerterowyNie
Funkcje dodatkowe2 regulowane nóżki, Energy Saver, Kontrola piany, Kontrola wyważenia, Start/Pauza, Wskaźnik czasu do końca programu
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieautomatyka prania Whirlpool Szósty Zmysł
Nowa klasa energetycznaD
Klasa poziomu hałasuB
SterowanieElektroniczne
Ilość programów15
WyświetlaczTak
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4156
Pralka WHIRLPOOL TDLR 5030L PL/N 5kg 1000 obr | Bezpłatny transport | Raty 0%
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
10945
Pralka WHIRLPOOL TDLR 5030L PL/N 5kg 1000 obr | Bezpłatny transport
ELECTRO.pl
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
74147
Pralka WHIRLPOOL TDLR 5030L PL/N 5kg 1000 obr | Bezpłatny transport | Raty 0%


2. Whirlpool FFL6038BPL

Whirlpool FFL6038BPL

Cechy pralki wolnostojącej Whirlpool: kolor biały.

 • Szybkie i skuteczne wirowanie z prędkością 1000 obrotów na minutę.

 • Wyjątkowa technologia 6-ty Zmysł dynamicznie dostosowuje ustawienia do każdego prania, tak aby zapewnić jak najlepszą pielęgnację tkanin. Program Colours 15 gwarantuje perfekcyjną ochronę koloru i takie same rezultaty prania w 15°C, jak i w 40°C.

 • Wymiary W x S x G (cm): 84.5 x 59.5 x 57.5

 • Pojemność znamionowa (kg): 6

 • Wirowanie (obr./min): 951

 • FreshCare+, 78 dBA przy wi...


Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary84,5x59,5x57,5 cm
Pojemność6 kg
Obroty/min1000
Zużycie energii / cykl0,799 kWh
Zużycie wody / cykl41 l
Klasa energetycznaA+++
Klasa efektywności praniaA
RodzajParowa
KolorBiały
Roczne zużycie energii153 kWh
Roczne zużycie wody9100 l
Programy praniamieszane, białe, bawełna, eco, sportowy, kołdry, jeans, szybki 30, wełniane, delikatny, syntetyki
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaC
Poziom hałasu prania51 dB
Poziom hałasu wirowania78 dB
Silnik inwerterowyTak
Funkcje dodatkowesystem kontroli piany, regulacja prędkości wirowania, programy parowe, zabezpieczenie przed dziećmi, program prania w zimnej wodzie, pranie wstępne
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologiesilnik Sense Inverter, FreshCare+
Nowa klasa energetycznaD
Klasa poziomu hałasuC
SterowanieElektroniczne, pokrętło, przyciski
Ilość programów14
WyświetlaczTak
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
RTV EURO AGD
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
47507
Whirlpool FFL 6038 B PL 6kg 1000obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
OleOle!
Ocena:
3.4/5.0
Ilość opinii:
31376
Whirlpool FFL 6038 B PL 6kg 1000obr/min
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4156
Pralka WHIRLPOOL FFL 6038 B PL 6kg 1000 obr | Bezpłatny transport
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Pralka Whirlpool FFL6038BPL I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0% !
agddesign.pl

Pralka WHIRLPOOL FFL 6038 B PL 859991598370 -(22)8777777 RATY 0%, Promocje, Rabaty, Wyceny


3. Beko SteamCure WUE6512WPBSE

Beko SteamCure WUE6512WPBSE
Pralki - Beko WUE6512WPBSE SteamCure - 6kg

Dane techniczne:

ŁadowanieOd przodu
Wymiary84,5x60x41,5 cm
Pojemność6 kg
Obroty/min1000
Zużycie energii / cykl0,64 kWh
Zużycie wody / cykl36 l
Klasa efektywności praniaA
RodzajParowa
KolorBiały
Roczne zużycie energii64 kWh
Programy praniaBawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, higiena parowy, jeans, koszule (parowy), mix, płukanie, puchowe, sport, StainExpert, super szybki, syntetyki, szybki, wełna/pranie ręczne, wirowanie
Kierunek otwierania drzwiW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaC
Poziom hałasu wirowania74 dB
Silnik inwerterowyTak
Funkcje dodatkowePranie w zimnej wodzie, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza z opcją dołożenia prania, start/pauza, utrzymanie świeżości po skończonym cyklu, pranie wstępne, dodanie pary do cyklu
Sterowanie smartfonemNie
Opóźnienie startu pracyTak
Zastosowane technologieBęben Beko AquaWave, ograniczenie strat detergentu Beko AquaFusion, pranie z dodatkiem pary Beko Steam Cure, silnik bezszczotkowy Beko ProSmartInverter, utrzymanie świeżości po zakończonym cyklu Beko Fresh Therapy
Nowa klasa energetycznaD
Klasa poziomu hałasuB
SterowanieElektroniczne, pokrętło, przyciski
Ilość programów17
WyświetlaczTak
Zdejmowany blatNie

Gdzie kupić:

SklepNazwaCena
RTV EURO AGD
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
47507
Beko WUE6512WPBSE SteamCure Slim 6kg 1000obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
OleOle!
Ocena:
3.4/5.0
Ilość opinii:
31376
Beko WUE6512WPBSE SteamCure Slim 6kg 1000obr/min
Mediaexpert.pl
Ocena:
4.5/5.0
Ilość opinii:
10945
Pralka BEKO WUE6512WPBSE 6kg 1000obr | Bezpłatny transport
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4156
Pralka BEKO WUE6512WPBSE 6kg 1000obr | Bezpłatny transport
ELECTRO.pl
Ocena:
4.2/5.0
Ilość opinii:
74147
Pralka BEKO WUE6512WPBSE 6kg 1000obr | Bezpłatny transport


Porównanie TOP 3

Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. Bosch Serie 4 WAN2820FPL Bosch Serie 4 WAN2820FPL
Cena
ProducentSamsungWhirlpoolBosch
ŁadowanieOd przoduOd góryOd przodu
Wymiary85x60x55 cm40 x 90 x 60 cm84,8x59,8x55 cm
Pojemność8 kg6 kg8 kg
Obroty/min120012001400
Zużycie energii / cykl0,56 kWh0,48 kWh0,62 kWh
Zużycie wody / cykl37 l43 l47 l
Klasa energetycznaA+++n/an/a
Klasa efektywności praniaAn/an/a
RodzajPralkapralkaPralka
KolorBiałybiałyBiały
Roczne zużycie energii116 kWhn/a62 kWh
Roczne zużycie wody8100 ln/an/a
Kierunek otwierania drzwiW lewon/aW lewo
Klasa skutecznośœci wirowaniaBBB
Poziom hałasu prania53 dBn/an/a
Poziom hałasu wirowania74 dB‎79 dB75 dB
Silnik inwerterowyTaktakn/a
Funkcje dodatkoweFunkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszeniaOdkażanie 60° Pranie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieranie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik InwerterowyElektroniczny system wyważania wsadu, Kontrola ilości piany, Wielostopniowa ochrona przed zalaniem, Zabezpieczenie przed dziećmi
Sterowanie smartfonemNien/an/a
Opóźnienie startu pracyTakn/aTak
Zastosowane technologieEco Bubble, Smart Checkn/aEcoSilenceDrive, ActiveWater Plus
Nowa klasa energetycznaBBC
Klasa poziomu hałasuACB
SterowanieElektromechanicznePokrętło PrzyciskiDotykowe, pokrętło
Ilość programów15n/an/a
WyświetlaczTaktakTak
Programy pranian/aDelikatny ECO 40-60 Płukanie + wirowanie Sport Wełna 20°Cn/a

8 komentarzy do “Pralka ładowana od góry”

 1. U mnie na 3 osoby pralka na 6 kg to za mała pojemność, piorę codziennie.Dlatego muszę zmienić na ładowana od góry 7 lub 8 kg .

  Odpowiedz
 2. Ja kupując tego typu sprzęt, zdecydowałabym się na INDESIT . Marka dobrze mi znana i przeze mnie bardzo lubiana. Doskonale się sprawdza w małym mieszkanku. Ja mam malutką łazienkę. Dobra pralka ładowana od góry powinna mieć wszystko to co pralka, energooszczędna, ładowna i dobrze obudowana.

  Odpowiedz
  • Zdecydowałam się przy zakupie na Indesit właśnie. Nie znałam wcześniej tej marki, ale ryzyk fizyk 🙂 Obecnie jestem bardzo zadowolona. Dobrze pierze, fajnie wygląda, więc jest to dobra pralka ładowana od góry. Trzeba jedynie zwracać uwagę na to, żeby dobrze wytrzeć górę po użyciu, bo często zbiera się tam kurz i też resztki proszku. Trochę wygodniejsze są podajniki na dole, ale co zrobić.

   Odpowiedz
  • INDESIT to jedna z marek WIRLPOOL’a , podobnie jak POLAR. Miałem Indesita 20 lat temu przez 12 lat bezawaryjnie i po remoncie łazienki sprawną oddałem ale nie wiem jak z jakością obecnie. Rodzicom Polar właśnie się zepsuł po 9 latach, więc jak na pralkę ładowaną od góry to niezły wynik.

   Odpowiedz
 3. W naszym mieszkaniu była już pralka i była to ELECTROLUX EW6T5061P. Ten model bardzo mi się podoba. Jak najbardziej na plus do małych przestrzeni. Można prać 6 kg. Ale ma dość małe obroty, bo najwyższe 1000. Polecam jednak ten model, bo to dobra pralka ładowana od góry w tym przedziale cenowym.

  Odpowiedz
 4. Nie tak dawno kupowałam nową pralkę i wybrałam właśnie WHIRLPOOL MTDLR60212S, czyli tą od góry. Jest to najlepsza pralka ładowana od góry jaką widziałam w sklepie. Ładowność 6 km, maksymalne obroty 1200. Ma klasę A+++ więc bardzo dobra i energooszczędna. Do małego mieszkania czy małej łazienki nadaje się w sam raz.

  Odpowiedz
 5. W naszym domu mamy pralkę ładowaną od góry, ponieważ nasza łazienka jest bardzo wąska. Taka pralka bardzo dobrze się sprawdza. Ładowność jest taka sama jak przy normalnej pralce, ale skuteczność i praktyczność dla mnie większa, bo przynajmniej nie muszę mieć pralki w kuchni, a tego bardzo nie chciałam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz