Pralka ładowana od góry - Ranking 2024

Pralki ładowane od góry są na ogół tańsze w zakupie, ważą mniej i piorą zazwyczaj dużo szybciej niż pralki ładowane od frontu. Ich wadą jest jednak brak możliwości zabudowy i utrudnione czynności konserwacyjne. Dobra pralka ładowana do góry jest jednak niezastąpiona w mniejszych pomieszczeniach i szczególnie ceniona przez osoby, które stawiają na kompaktowe rozwiązania.

Pralki ładowane górą – dla kogo są przeznaczone?

Pralki ładowane górą wybierają osoby, którym zależy na oszczędności miejsca. W przeciwieństwie do typowych pralek ładowanych od frontu, pralka ładowana od góry jest węższa. System jej ładowania nie wymaga zapewniania odpowiedniej przestrzeni do otwierania drzwi. Aby włożyć odzież do pralki wystarczy otworzyć pokrywę górną i znajdujący się we wnętrzu pralki – metalowy bęben. Pralki ładowane od góry zwykle nie mogą być zabudowane, ale mogą doskonale zagospodarować miejsce w niewielkiej łazience, małej pralni i wąskiej kuchni. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pralek. Aby dopasować najlepszą pralkę ładowaną od góry – warto kierować się wielkością przestrzeni, którą się dysponuje, ładownością pralki i wieloma innymi funkcjami, o których szerzej poniżej.

Najlepsza pralka ładowana od góry – na co zwrócić uwagę?

Pierwsza kwestią, która zazwyczaj w znacznym stopniu zawęża obszar poszukiwań jest szerokość i długość pralki. Najczęściej spotykane wymiary wynoszą 40cm szerokości, 90cm wysokości i 60cm głębokości. Jeśli chodzi o wybór w zakresie tych wymiarów to najczęściej można mieć wpływ jedynie na jej wysokość. Wysokość pralki ładowanej od góry może wynosić 90cm, 89cm a nawet 85cm. Można zauważyć, że szerokość tego typu pralek jest co najmniej 10 centymetrów mniejsza niż tradycyjnych pralek automatycznych ładowanych od frontu. W przypadku chęci zagospodarowania trudnego w urządzeniu pomieszczania – to bardzo dużo.

Pojemność

Średnie pojemności pralek z ładowanie górnym mieszczą się w zakresie od około 4 kg do nawet 8 kg. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane modele mają maksymalną wielkość załadunku w wysokości 6 kilogramów. Podczas gdy większe pojemności pralek świetnie sprawdzą się w dużych gospodarstwach domowych lub do prania obszernych tkanin, takich jak pościel i zasłony, mniejsze doskonale spełnią swoją rolę w mieszkaniu osób starszych i singli. Aby doskonale oszacować pojemność najlepszej pralki ładowanej od góry, warto pamiętać o tym, że większość osób napełnia bęben pralki tylko do połowy. Średnia waga prania wynosi zatem 3,5 kilograma. Jeśli lubi się precyzję – można zważyć na wadze łazienkowej średnią wagę swojego codziennego prania. Średni, tygodniowy wynik będzie punktem wyjścia do określenia pojemności pralki jakiej naprawdę się potrzebuje. Teoretycznie, im mniejszą ładowność ma pralka, tym mniej wody zużywa w cyklu. Wielkość wsadu ma więc ekonomiczne znaczenie. Z kolei wybierając zbyt małą pojemność przy wysokim zapotrzebowaniu, pralka zamiast jednego cyklu, będzie odbywać ich dwa lub więcej – to również wpływa na końcowy wymiar opłat.

Szybki czas cyklu

Najlepsze i najbardziej ekonomiczne programy, w które wyposażone są dobre pralki z ładowaniem od góry charakteryzują się programem „szybki” lub „eko”. Podczas tych programów pralka zużywa mniej wody i energii – całkowity czas cyklu może wynieść tylko 30 minut. Jeśli szuka się najlepszej pralki z ładowaniem od góry, warto sprawdzić w jej specyfikacji podobnych programów szybkiego prania. Należy jednak pamiętać, że mogą one nie spełniać swojej roli przy dużych, uporczywych zabrudzeniach. Zazwyczaj górną granicą temperatury programów eko jest 30 stopni. Program ten spisuje się doskonale przy lekkim praniu bluzek, spodni i innych części garderoby, które nie wymagają odplamiania. Powinno się również uwzględnić czas schnięcia. Krótsze cykle charakteryzują się również mniejszą ilością obrotów na minutę przez co dłużej schną.

Przestrzeń pomieszczenia na pralkę

Przy wyborze najlepszej pralki z górnym ładowaniem dobrze jest dokładnie zaplanować miejsce, w którym stanie. Trzeba sprawdzić ile powierzchni będzie się potrzebować do otwarcia pokrywy, która jest szersza i dłuższa niż typowe drzwiczki pralki ładowanej od frontu. Warto sprawdzić czy w wybranym miejscu jest zapewniony dostęp do niezbędnych punktów poboru energii i wody. Większość pralek z górnym ładowaniem zaprojektowano tak, aby pasowały do ​​standardowej przestrzeni szafek kuchennych, dzięki czemu można je również zainstalować przy blacie kuchennym.

Głośność pracy

Niestety w większości przypadków pralka ładowana od góry jest nieco głośniejsza od tradycyjnej. Zastanawiając się jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza, warto przemyśleć czy odgłosy prania nie będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli posiada się pomieszczenie gospodarcze lub pralnię – te parametry mogą nie mieć znaczenia. Niestety inaczej kształtuje się już wysokość decybeli pralki, kiedy stoi ona w otwartej kuchni lub łazience. Każdy z producentów, w specyfikacji uwzględnia wysokość decybeli – jeśli pralka ma być cicha – należy szukać jak najniższych wartości. Czasami nadmierny hałas i „wędrówka” pralki po całej łazience podczas wirowania wynika z bardzo prozaicznego powodu – braku zdjęcia specjalnej blokady. Niemniej jednak, średni zakres decybeli pralki ładowanej od góry wynosi od około 50 do 55 decybeli dB(A) podczas prania i od 60 do 75 decybeli dB(A) podczas wirowania.

Blokada rodzicielska

W przypadku pralki ładowanej od góry – ta funkcja, często dostępna w pralkach ładowanych od frontu, nie ma racji bytu. Sama budowa pralki – panel sterowania umieszczony poza zasięgiem dziecka i brak szybki – skutecznie zabezpieczają przez nieuprawnionym użyciem przez dziecko. Poszukiwanie tego programu w tym typie pralki  jest więc bezskuteczne.

Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Przegląd nowoczesnych funkcji.

Dobra pralka ładowana od góry, oprócz standardowych programów, może być wyposażona w oszałamiający zestaw funkcji. Podczas gdy wiele z nich zapewnia lepszą wydajność prania, część może okazać się zupełnie nieprzydatna a podwyższa tylko cenę pralki. Przed wyborem, dobrze jest zastanowić się czy na pewno dodatkowe funkcje będą miały praktyczne zastosowanie.

 • Automatyczne wykrywanie poziomu wody – Ta funkcja pomaga oszczędzać wodę, energię i czas, ponieważ urządzenie automatycznie dostosowuje poziom wody do wielkości ładunku i / lub rodzaju tkaniny. Niektóre dobre pralki ładowane od góry dostosowują rodzaj prania do wielkości wsadu. Niestety mogą być mniej skuteczne niż jest to obiecywane. Dobrze jest sprawdzić w oświadczeniu producenta  kolumnę  „zużycie wody”  i porównać wynik z innym, tradycyjnym programem.
 • Delikatne/„Pranie ręczne”- Niektóre, dobre pralki z ładowaniem od góry są wyposażone w wyjątkowo delikatny cykl prania dla odzieży oznaczonej jako nadająca się tylko do prania ręcznego – w tym wełny, jedwabiu i kaszmiru.
 • Szybkie pranie – Opcja szybkiego prania przeznaczona jest do lekko zabrudzonych i / lub małych ładunków odzieży, zmniejsza długość wybranego programu lub jest szybszym cyklem samym w sobie. Programy szybkiego prania są świetne, jeśli spieszy się z praniem, ale mogą nie być odpowiednie dla dużych lub mocno zabrudzonych rzeczy.
 • Przeciw gnieceniu – Zabezpieczenie przed zagnieceniami działa na różne sposoby. Dobra pralka ładowana od góry, w tym programie,  nie spuszcza wody z ostatniego płukania, nie wiruje lub ma bardzo zwolnione obroty. Dzięki temu, ubrania się są pogniecione i może ominąć je prasowanie.
 • Możliwość wyboru prędkości wirowania – Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Na pewno ta, w której można zmienić prędkość wirowania w niektórych programach. Wyższe prędkości wirowania wydobywają więcej wody z ubrań, skracając czas suszenia. Czasami może być potrzebna mniejsza prędkość wirowania dla delikatnych lub łatwo gniotących się tkanin.
 • Dodatkowe płukanie – Dodatkowe płukanie to kolejna funkcja, w którą powinna być wyposażona dobra pralka z ładowaniem od góry.  Jest ono przydatne, jeśli pranie nie usunęło całego detergentu i pozostawiło białe ślady na ubraniach.
 • Łączność Wi-Fi i sterowanie aplikacją – Niektóre wysokiej klasy pralek ładowanych od góry oferują teraz łączność Wi-Fi. Umożliwia ona monitorowanie postępu prania i otrzymywanie powiadomień po jego zakończeniu, pobieranie dodatkowych programów prania i zdalne zarządzanie pralką za pośrednictwem aplikacji producenta.

Klasa energetyczna

Wszystkie pralki muszą mieć dokładnie opisaną etykietę, która obrazuje ich klasę energetyczną. Jest ona zwykle oznaczona dużą literą i plusem. W specyfikacji pralek znajduje się również informacja, która podaje całkowitą liczbę kilowatogodzin rocznie (kWh / rok), którą określona pralka wykorzystuje. Aby obliczyć roczne koszty eksploatacji pralki, trzeba pomnożyć stawkę za energię elektryczną przez kWh pralki (na przykład 600 kWh). Suma jest rocznym kosztem eksploatacyjnym pralki. Litery i plusy służą do oceny zużycia energii – im więcej plusów przy literze A, tym bardziej energooszczędna jest pralka. Można jednak porównać oceny tylko między pralkami o tej samej pojemności. Najlepsza pralka ładowana górą powinna mieć oznaczenie A +++

Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Z pewnością ta najoszczędniejsza, wyposażona w programy, które będą miały zastosowanie w codziennym użytkowaniu. Czasami warto również rozszerzyć gwarancję producenta o kilka lat – za dodatkowa opłatą. Dzięki temu, nawet po kilku latach można liczyć na bezpłatny serwis pralki. Przy wyborze, po zapoznaniu się z wymiarami, warto sprawdzić średnie zużycie wody i klasę energetyczną. Najlepsze pralki ładowane górą są oszczędne! Wygoda również ma znaczenie – z biegiem czasu, pralki z pokrętłami, którymi wybiera się określone parametry prania zostają zastąpione tymi z elektronicznym panelem dotykowym. Niemniej jednak te pierwsze nadal cieszą się największym zainteresowaniem.

Ranking TOP 20

Lp. Zdjęcie Nazwa Cena Opinie Producent Ładowanie Wymiary Pojemność Obroty/min Zużycie energii / cykl Zużycie wody / cykl Klasa efektywności prania Rodzaj Kolor Roczne zużycie energii Roczne zużycie wody Programy prania Kierunek otwierania drzwi Klasa skutecznośœci wirowania Poziom hałasu prania Poziom hałasu wirowania Silnik inwerterowy Funkcje dodatkowe Sterowanie smartfonem Opóźnienie startu pracy Zastosowane technologie Nowa klasa energetyczna Klasa poziomu hałasu Sterowanie Wyświetlacz Zdejmowany blat Klasa energetyczna Ilość programów
1 Miele WWD 020 WCS Miele WWD 020 WCS
1 opinia
Miele Od przodu 63,6x59,6x85 cm 8 kg 1400 0,3 kWh 47 l B Pralka Biały 47 kWh 10120 l bawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, impregnacja, jeans, koszule, outdoor (odzież nieprzemakalna), płukanie, pranie wstępne, szybki 20 min, ultradelikatny, wełna/pranie ręczne, wirowanie W prawo B 72 dB 72 dB Nie AddLoad, Pranie wstępne, Prasowanie wstępne, Zabezpieczenie przed zalaniem Tak Tak bęben Miele SoftCare, czyszczenie dozownika Miele AutoClean, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczenie przed zalaniem Miele Watercontrol System (WCS) A A Elektromechaniczne Tak Nie n/a n/a
2 Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
1 opinia
Samsung Od przodu 85x60x55 cm 8 kg 1200 0,56 kWh 37 l A Pralka Biały 116 kWh 8100 l n/a W lewo B 53 dB 74 dB Tak Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia Nie Tak Eco Bubble, Smart Check B A Elektromechaniczne Tak n/a A+++ 15
3 Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
1 opinia
Candy Od góry 86x40,5x60 cm 8 kg 1200 0,97 kWh n/a A Pralka Biały 195 kWh 9850 l Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) Do góry B 61 dB 79 dB Nie n/a Tak Tak Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch n/a C Elektroniczne tak Nie A+++ n/a
4 Miele WWV980 WPS Passion Miele WWV980 WPS Passion
1 opinia
Miele Od przodu 85x59,6x64,3 cm 9 kg 1600 0,6 kWh 54 l A Parowa Biały 109 kWh 11000 l automatyczny, bawełna, bawełna - eko, ciemne materiały, delikatny, firanki, higiena, impregnacja, jeans, jedwab, koszule, odświeżanie parowe, odzież sportowa, outdoor (odzież nieprzemakalna), pierze/puch, poduszki, szybki 20 min, wełna/pranie ręczne W prawo A 46 dB 72 dB Nie dodatkowe płukanie, Woda Plus, start/pauza, zdalne sterowanie smartfonem, namaczanie,funkcja Plamy, dodanie pary do cyklu Nie Tak automatyczne dozowanie Miele TwinDos, bęben Miele SoftCare, czyszczenie dozownika Miele AutoClean, oszczędne pranie Miele PowerWash 2.0, parowe wygładzanie Miele SteamCare, prognoza zużycia wody i energii Miele EcoFeedback, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczenie przed zalaniem Miele Watercontrol System (WCS) A A Elektroniczne Tak Nie A+++ n/a
5 Amica WA1S610CLiSH Amica WA1S610CLiSH
1 opinia
Amica Od przodu 85x59,5x40 cm 6 kg 1000 0,484 kWh 43 l B Pralka Biały n/a n/a Sterylizacja 70st.C, Antyalergiczny, Odświeżanie 15, Pranie ręczne, Wełna, Syntetyki, Bawełna 20°C, Eco 40-60, Bawełna, Łatwe prasowanie, Sport, Antyroztocza, Ochrona koloru, Auto 30st.C, Wirowanie + Autoczyszczenie W lewo C 58 dB 76 dB Tak Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci Nie Tak OptiTime, EcoBar, SilentWash, CleanReminder, MaxLoad B C Elektromechaniczne Tak n/a n/a 16
6 Haier HW90G-B14979TU1S Haier HW90G-B14979TU1S
1 opinia
Haier Od przodu n/a 9 kg 1400 n/a 48 A Pralka Biały 57 kWh = 43.89 zł n/a Antyalergiczny,Bawełna,Codzienne szybkie,Delikatny,Eco 40-60,Koszule,Odświeżanie,Syntetyki,Ubrania dziecięce,Wełna,Wełna 20°,Wirowanie W lewo B n/a 69 Tak Dodatkowe płukanie,Ochrona przed zagniataniem,Wi-Fi Tak Tak n/a B A Elektroniczny Tak Tak n/a n/a
7 AEG MEL6SN126X AEG MEL6SN126X
1 opinia
AEG Od przodu 84,3x59,5x41,6 cm 6 kg 1200 n/a 45 l A Pralka Biały 65 kWh n/a Bawełna, Syntetyki, Wełna, Delikatny, Antyalergiczny, Jedwab, Łatwe prasowanie, Szybki 20 min 3 kg, Odzież zewnętrzna, Denim W lewo B n/a 73 dB Tak Kontrola zrównoważenia wsadu, SoftPlus, System Fuzzy Logic, System płukania zapobiegający powstawaniu piany, Technologia ProSense, TimeSaver Nie Tak ProSense D B Elektroniczne Tak Tak n/a n/a
8 Whirlpool TDLR 6040L PL/N Whirlpool TDLR 6040L PL/N
1 opinia
Whirlpool n/a n/a 6 kg 951 n/a n/a n/a Pralka Biały 56 kWh n/a Bawełna, Jeans, Wełna, Syntetyki, Szybki, Eco Bawełna, Delikatne, Płukanie i wirowanie, Pranie wstępne, Chrono 15 st.C, Ubranka niemowlęce n/a C n/a 78 dB Nie n/a n/a n/a n/a n/a C Elektroniczne Nie n/a n/a n/a
9 Candy HCU1282DWB4/1-S Candy HCU1282DWB4/1-S
1 opinia
Candy Od przodu 85x60x53 cm 8 kg 1200 0,55 kWh 44 l n/a Pralka Biały n/a n/a n/a n/a B n/a 77 dB n/a n/a n/a Tak n/a B C n/a Tak n/a n/a 15
10 Whirlpool FFB 9258 SV PL Whirlpool FFB 9258 SV PL
1 opinia
Whirlpool Od przodu 85x59,5x63 cm 9 kg 1200 0,57 kWh 50 l B Parowa Biały 57 kWh n/a codzienny, szybki, odświeżanie parą, mieszane, jeans, sport, odzież dziecięca, szybkie, delikatne, anulowanie programu, Clean+, wełna, intensywne, syntetyki, płukanie, wirowanie W lewo B 52 dB 79 dB Tak Kontrola wyważenia urządzenia, Kontrola ilości piany, Funkcje parowe, Zabezpieczenie przed otwarciem Nie Tak Szósty Zmysł (pralki)FreshCare C C Elektroniczne Tak Nie n/a n/a
11 Electrolux EW6SN0506OP Electrolux EW6SN0506OP
1 opinia
Electrolux Od przodu 84,3x59,5x37,8 cm 6 kg 1000 n/a 43 l n/a Pralka Biały 173 kWh n/a n/a W lewo C n/a 76 dB Nie Kontrola ilości piany ,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci Nie Tak TimeManager, SoftPlus, SensiCare F n/a n/a Tak n/a A+ 14
12 Whirlpool FFB6238WPL Whirlpool FFB6238WPL
1 opinia
Whirlpool Od przodu 84,5x59,5x57,5 cm 6 kg 1200 0,799 kWh 41 l A Pralka Biały 153 kWh 9100 l 20 stopni, bawełna, białe, delikatny, eco, jeans, kołdry puchowe, mieszane, sport, syntetyki, szybki 30 min, wełna W lewo B 51 dB 80 dB Tak wybór stopnia zabrudzenia, dodatkowe płukanie, utrzymanie świeżości po skończonym cyklu, dodanie pary do cyklu Nie Tak automatyka prania Whirlpool Szósty Zmysł, silnik Whirlpool Sense Inverter, wybór stopnia zabrudzenia Whirlpool Clean + D C Elektroniczne, pokrętło, przyciski Tak n/a A+++ 14
13 Bosch WGG244ZRPL Bosch WGG244ZRPL
1 opinia
Bosch Od przodu 85x60x59 cm 9 kg 1400 0,46 kWh 48 l A Parowa Srebrny 46 kWh n/a Bawełna, Ciemne/Jeans, Czyszczenie bębna, Eco 40-60º, Higiena Plus, Iron Assist, Mix szybki, Płukanie, Program Super krótki, Sport, Syntetyki, Tkaniny delikatne, Wełna, Wirowanie/Odpompowanie W lewo B 71 dB 71 dB Tak Funkcje parowe, regulacja prędkości wirowania, ActiveWater Plus, AntiVibration Design, EcoSilence Drive, kontrola piany, oświetlenie bębna, SpeedPerfect, sygnał dźwiękowy zakończenia pracy, system kontroli wyważenia: kontrola wyważenia urządzenia, VarioDrum Nie Tak SoftDial A A Elektroniczne Tak Nie n/a 14
14 Grundig GW5P57415WBPB Grundig GW5P57415WBPB
1 opinia
Grundig Od przodu 84,5x60x49,6 cm 7 kg 1400 0,44 kWh 44 l A Pralka Biało-czarny 44 kWh n/a Bawełna, Ciemne ubrania, Dodatkowy program, Eco 40-60, Higiena+, Koszule, Mini / Mini 14, Odplamianie, Płukanie, Puchowe, Sport, Steam Refresh, Syntetyki, Wełna, Wirowanie + odprowadzanie wody W lewo B n/a 72 dB Tak Regulacja temperatury, Funkcja Pupil, Ochrona przed zagniataniem, Start/Pauza z opcją dołożenia prania, Funkcje parowe, Blokada rodzicielska, Kontrolka blokady drzwiczek Tak Tak HomeWhiz, Inverter Ecomotor, IronTouch, Steam Refresh, SteamAssist A A Elektroniczne Tak Nie n/a 15
15 Candy CSTG 47TME/1-S Candy CSTG 47TME/1-S
1 opinia
Candy Od góry n/a 7 kg 1400 0,52 kWh 42 l n/a Pralka Biały 52 kWh n/a Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Dżins, Szybki (44 min.) Do góry B n/a 79 dB tak n/a Nie n/a n/a B C Elektroniczne Tak Nie n/a n/a
16 WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
1 opinia
Whirlpool Od góry 40 x 90 x 60 cm 6 kg 1200 0,48 kWh 43 l n/a pralka biały n/a n/a Delikatny ECO 40-60 Płukanie + wirowanie Sport Wełna 20°C n/a B n/a ‎79 dB tak Odkażanie 60° Pranie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieranie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy n/a n/a n/a B C Pokrętło Przyciski tak n/a n/a n/a
17 Electrolux EW6TN4261P Electrolux EW6TN4261P
1 opinia
Electrolux Od góry 89x40x60 cm 6 kg 1200 0,65 kWh 40 l A Pralka Biały 137 kWh n/a Antyalergiczny, Baby, Bawełna, Denim, ECO 40-60, Jedwab, Krótki 14 min., Odzież zewnętrza, Płukanie + wirowanie, Sport, Syntetyki, Woolmark Do góry B 57 dB 78 dB Nie 2 regulowane nóżki, Eco TimeManager, Kontrola wyważenia, Połowa załadunku, SensiCare, SoftPlus Nie Tak AntyAlergia, Certyfikat Woolmark Blue, Fuzzy Logic, SensiCare, SoftPlus, Time Manager D C Elektroniczne, pokrętło, przyciski Tak Nie n/a 14
18 LG F2WV3S7N6E LG F2WV3S7N6E
1 opinia
LG Od przodu n/a 7 kg 1200 0,69 kWh 45 l A Pralka Biały 69 kWh n/a Bawełna, Ciche pranie, Czyszczenie bębna, Delikatny, Dziecięce, Eco 40-60o, Higiena, Mieszany, Odzież sportowa, Płukanie + Wirowanie, Pościel, Pranie ręczne, Program szybki 14 minut, Syntetyki W prawo B 56 dB 71 dB Tak Add Item, Funkcja włączania/wyłączania dźwięku, Pranie wstępne Nie Tak AI DDT D A Elektroniczne Tak Nie n/a n/a
19 Candy CS4 1272DE/1-S Candy CS4 1272DE/1-S
1 opinia
Candy Od przodu n/a 7 kg 1200 n/a 41 l A Pralka Biały 69 kWh n/a 20°C, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Idealna bawełna 59 minut, Jeans, Mieszane i kolorowe, Płukanie, Pranie ręczne, Pranie wstępne, Program higieniczny, Syntetyki, Szybkie pranie, Wypompowanie wody i odwirowanie n/a B 58 dB 79 dB Nie Kg Detector, Smart Touch (NFC), Start/Pauza Tak Tak n/a D C Elektroniczne Tak Nie n/a n/a
20 BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure
1 opinia
Beko od przodu 60 x 84 x 46.5 cm 7 kg 1200 0,44 kWh 43 n/a pralka biały n/a n/a BabyProtect Bawełna Bielizna Ciemne ubrania ECO 40-60 Mix 40 Płukanie Puchowe Sport - Beko Super szybkie pranie Syntetyki Wełna Wirowanie/Odprowadzenie wody n/a n/a n/a B n/a Blokada przedwczesnego otwarcia drzwi, Zabezpieczenie przed dziećmi n/a n/a AquaWave, FreshTherapy Funkcja Skróć Czas A B n/a tak n/a n/a 8
Polecamy:  Suszarka do prania, Dodatkowe funkcje: Funkcje parowe

Najlepsze produkty: Pralka ładowana od góry

1. Miele WWD 020 WCS

Miele WWD 020 WCS
Dzięki powierzchni bębna SoftCare Miele w formie plastra miodu, pomiędzy tekstyliami i ściankami bębna tworzy się cienka warstwa wody.

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 63,6x59,6x85 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1400
Zużycie energii / cykl 0,3 kWh
Zużycie wody / cykl 47 l
Klasa efektywności prania B
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 47 kWh
Roczne zużycie wody 10120 l
Programy prania bawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, impregnacja, jeans, koszule, outdoor (odzież nieprzemakalna), płukanie, pranie wstępne, szybki 20 min, ultradelikatny, wełna/pranie ręczne, wirowanie
Kierunek otwierania drzwi W prawo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 72 dB
Poziom hałasu wirowania 72 dB
Silnik inwerterowy Nie
Funkcje dodatkowe AddLoad, Pranie wstępne, Prasowanie wstępne, Zabezpieczenie przed zalaniem
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie bęben Miele SoftCare, czyszczenie dozownika Miele AutoClean, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczenie przed zalaniem Miele Watercontrol System (WCS)
Nowa klasa energetyczna A
Klasa poziomu hałasu A
Sterowanie Elektromechaniczne
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
OleOle!
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
31517
Miele WWD 020 WCS 8kg 1400obr/min
ELECTRO.pl
Ocena:
4.1/5.0
Ilość opinii:
74188
Pralka MIELE WWD 020 WCS 8kg 1400 obr A | Bezpłatny transport
MediaMarkt.pl
Ocena:
3.1/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka MIELE WWD020 WCS
RTV EURO AGD
Ocena:
4.3/5.0
Ilość opinii:
48524
Miele WWD 020 WCS 8kg 1400obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
Avans.pl
Ocena:
3.8/5.0
Ilość opinii:
4191
Pralka MIELE WWD 020 WCS 8kg 1400 obr A | Bezpłatny transport


2. Samsung EcoBubble WW80TA026AE

Samsung EcoBubble WW80TA026AE
PRALKA SAMSUNG WW80TA026AE 1200 OBR 8KG WW80TA026AE, Pralka Eco Bubble, 8 kg, biała

Eco Bubble - energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze

Higieniczna para - higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie

Silnik Digital Inverter z 10-letnią gw. - niezawodna i cicha praca

Szuflada Stay Clean - brak osadów i pozostałości środków do prania w szufladzie na detergenty

Higienicznie czyste wnętrze bębna bez konieczności użycia detergentów

Specyfikacja
 • Wymiary netto (SxWxG): 60 x 85 x 5...

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x60x55 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,56 kWh
Zużycie wody / cykl 37 l
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 116 kWh
Roczne zużycie wody 8100 l
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 53 dB
Poziom hałasu wirowania 74 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Eco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetyczna B
Klasa poziomu hałasu A
Sterowanie Elektromechaniczne
Ilość programów 15
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
agddesign.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE
agdsmart.pl

Pralka SAMSUNG WW80TA026AE


3. Candy CSTG 28TE/1-S

Candy CSTG 28TE/1-S
Informacje o produkcie
Rodzaj Wolnostojąca
Wyświetlacz / Panel Tak
Ładowanie góra
Załadunek 8 kg
Ilość programów prania 17
Programy i opcje prania Sportowy Plus 39'
Płukanie
Syntetyki
Specjalny 49'
Bawełna/EcoBawełna
Delikatne 59'
Eco 40-60
Higiena Plus 59'
Idealna bawełna 59'
Odpompowanie
Wełna
Wysokość 86 cm
Szerokość 41 cm
Głębokość 60 cm
Waga 56 kg
Prędkość wirówki 1200 obr/min
Kolor biały
Poziom hałasu 61 dB
Poziom hałasu wirowania 76 - 80 dB
Klasa energet...

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 86x40,5x60 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,97 kWh
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 195 kWh
Roczne zużycie wody 9850 l
Programy prania Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 61 dB
Poziom hałasu wirowania 79 dB
Silnik inwerterowy Nie
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne
Wyświetlacz tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka top CSTG 28TE/1-S
MediaMarkt.pl
Ocena:
3.1/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
Empik.com

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agdsmart.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agddesign.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S


Najtańsze produkty: Pralka ładowana od góry

1. Whirlpool FFB6238WPL

Whirlpool FFB6238WPL
PRALKA WHIRLPOOL FFB 6238 W 6KG 1200 OBR A+++ Pralka ładowana od przodu wolnostojąca Whirlpool: 6 kg - FFB 6238 W PL

Kolor biały

Szybkie i skuteczne wirowanie z prędkością 1200 obrotów na minutę

Wyjątkowa technologia 6-ty Zmysł dynamicznie dostosowuje ustawienia do każdego prania, tak aby zapewnić jak najlepszą pielęgnację tkanin

Szybkie pranie 30-minutowe

SPECYFIKACJE TECHNICZNE Wymiary
 • Wysokość (cm): 84.5
 • Szerokość (cm): 59.5
 • Głębokość (cm): 57.5
Wydajność
 • Klasa efektywności energetyczne...

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 84,5x59,5x57,5 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,799 kWh
Zużycie wody / cykl 41 l
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 153 kWh
Roczne zużycie wody 9100 l
Programy prania 20 stopni, bawełna, białe, delikatny, eco, jeans, kołdry puchowe, mieszane, sport, syntetyki, szybki 30 min, wełna
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 51 dB
Poziom hałasu wirowania 80 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe wybór stopnia zabrudzenia, dodatkowe płukanie, utrzymanie świeżości po skończonym cyklu, dodanie pary do cyklu
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie automatyka prania Whirlpool Szósty Zmysł, silnik Whirlpool Sense Inverter, wybór stopnia zabrudzenia Whirlpool Clean +
Nowa klasa energetyczna D
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne, pokrętło, przyciski
Ilość programów 14
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
agddesign.pl

Pralka WHIRLPOOL FFB6238WPL (22) 877 77 77 Raty 0% Indywidualne Wyceny!
agdsmart.pl

Pralka WHIRLPOOL FFB6238WPL (22) 877 77 77 Raty 0% Indywidualne Wyceny!
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka FFB6238WPL
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Pralka Whirlpool FFB6238WPL. I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0% !
sferis.pl

Ilość opinii:
3087
Pralka WHIRLPOOL FFB 6238 W PL - DARMOWY PACZKOMAT OD 799zł


2. Electrolux EW6SN0506OP

Electrolux EW6SN0506OP
Electrolux EW6SN0506OP     PARAMETRY TECHNICZNE:   Rodzaj: Wolnostojąca Wysokość: 843 mm Szerokość: 595 mm Głębokość: 378 mm Ładowanie: front Załadunek: 6 kg Pojemność bębna: 42 l Zabezpieczenia: Przed dziećmi Prędkość wirówki: 1000 obr/min Kolor: biały Poziom hałasu: 76 dB Klasa energetyczna: D Klasa głośności: B Kierunek otwierania: lewo Klasa efektywności wirowania: C Programy i opcje prania Bawełna/EcoBawełna Delikatny Eco 40-60 Jeans Jedwab Koc Mini Odpompowanie Odświeżanie Opóźniony sta...

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 84,3x59,5x37,8 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1000
Zużycie wody / cykl 43 l
Klasa energetyczna A+
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 173 kWh
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania C
Poziom hałasu wirowania 76 dB
Silnik inwerterowy Nie
Funkcje dodatkowe Kontrola ilości piany ,Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie TimeManager, SoftPlus, SensiCare
Nowa klasa energetyczna F
Ilość programów 14
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Neonet.pl

Ilość opinii:
9676
ELECTROLUX EW6SN0506OP 6 kg 1000 obr >> TYLKO DO 17.04!>RABAT 50 ZŁ ZA WYDANE 500 ZŁ NA DUŻE AGD>SPRWDŹ | Darmowa dostawa
Empik.com

Pralka ELECTROLUX EW6SN0506OP 6kg 1000obr Slim
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Electrolux Pralka EW6SN0506OP I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0% !


3. Whirlpool TDLR 6040L PL/N

Whirlpool TDLR 6040L PL/N
Pralki ładowane od góry Pralka Whirlpool TDLR 6040L PL/N Darmowa dostawa od 89 zł! 8003437051210

Dane techniczne:

Pojemność 6 kg
Obroty/min 951
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 56 kWh
Programy prania Bawełna, Jeans, Wełna, Syntetyki, Szybki, Eco Bawełna, Delikatne, Płukanie i wirowanie, Pranie wstępne, Chrono 15 st.C, Ubranka niemowlęce
Klasa skutecznośœci wirowania C
Poziom hałasu wirowania 78 dB
Silnik inwerterowy Nie
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne
Wyświetlacz Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Inlago

Pralka Whirlpool TDLR 6040L PL/N Darmowa dostawa od 89 zł!
ELEKTROHOME.pl

Ilość opinii:
2148
Pralka ładowana od góry WHIRLPOOL TDLR6040LPL/N. I tel. (22) 266 82 20 I Raty 0% !
agddesign.pl

Pralka WHIRLPOOL TDLR6040LPL/N (22) 877 77 77 Raty 0% Indywidualne Wyceny!
agdsmart.pl

Pralka WHIRLPOOL TDLR6040LPL/N (22) 877 77 77 Raty 0% Indywidualne Wyceny!
MediaMarkt.pl
Ocena:
3.1/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka WHIRLPOOL TDLR 6040L PL/N


Porównanie TOP 3

Miele WWD 020 WCS Miele WWD 020 WCS Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
Cena
Producent Miele Samsung Candy
Ładowanie Od przodu Od przodu Od góry
Wymiary 63,6x59,6x85 cm 85x60x55 cm 86x40,5x60 cm
Pojemność 8 kg 8 kg 8 kg
Obroty/min 1400 1200 1200
Zużycie energii / cykl 0,3 kWh 0,56 kWh 0,97 kWh
Zużycie wody / cykl 47 l 37 l n/a
Klasa efektywności prania B A A
Rodzaj Pralka Pralka Pralka
Kolor Biały Biały Biały
Roczne zużycie energii 47 kWh 116 kWh 195 kWh
Roczne zużycie wody 10120 l 8100 l 9850 l
Programy prania bawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, impregnacja, jeans, koszule, outdoor (odzież nieprzemakalna), płukanie, pranie wstępne, szybki 20 min, ultradelikatny, wełna/pranie ręczne, wirowanie n/a Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/Pranie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), Płukanie, Szybki (14 min.), Bawełna + pranie wstępne, Wypompowanie wody i wirowanie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)
Kierunek otwierania drzwi W prawo W lewo Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania B B B
Poziom hałasu prania 72 dB 53 dB 61 dB
Poziom hałasu wirowania 72 dB 74 dB 79 dB
Silnik inwerterowy Nie Tak Nie
Funkcje dodatkowe AddLoad, Pranie wstępne, Prasowanie wstępne, Zabezpieczenie przed zalaniem Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowanie, Opóźnione zakończenie suszenia n/a
Sterowanie smartfonem Tak Nie Tak
Opóźnienie startu pracy Tak Tak Tak
Zastosowane technologie bęben Miele SoftCare, czyszczenie dozownika Miele AutoClean, silnik Miele ProfiEco, system dozowania kapsułek Miele CapDosing, zabezpieczenie przed zalaniem Miele Watercontrol System (WCS) Eco Bubble, Smart Check Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch
Nowa klasa energetyczna A B n/a
Klasa poziomu hałasu A A C
Sterowanie Elektromechaniczne Elektromechaniczne Elektroniczne
Wyświetlacz Tak Tak tak
Zdejmowany blat Nie n/a Nie
Klasa energetyczna n/a A+++ A+++
Ilość programów n/a 15 n/a

8 komentarzy do “Pralka ładowana od góry”

 1. U mnie na 3 osoby pralka na 6 kg to za mała pojemność, piorę codziennie.Dlatego muszę zmienić na ładowana od góry 7 lub 8 kg .

  Odpowiedz
 2. Ja kupując tego typu sprzęt, zdecydowałabym się na INDESIT . Marka dobrze mi znana i przeze mnie bardzo lubiana. Doskonale się sprawdza w małym mieszkanku. Ja mam malutką łazienkę. Dobra pralka ładowana od góry powinna mieć wszystko to co pralka, energooszczędna, ładowna i dobrze obudowana.

  Odpowiedz
  • Zdecydowałam się przy zakupie na Indesit właśnie. Nie znałam wcześniej tej marki, ale ryzyk fizyk 🙂 Obecnie jestem bardzo zadowolona. Dobrze pierze, fajnie wygląda, więc jest to dobra pralka ładowana od góry. Trzeba jedynie zwracać uwagę na to, żeby dobrze wytrzeć górę po użyciu, bo często zbiera się tam kurz i też resztki proszku. Trochę wygodniejsze są podajniki na dole, ale co zrobić.

   Odpowiedz
  • INDESIT to jedna z marek WIRLPOOL’a , podobnie jak POLAR. Miałem Indesita 20 lat temu przez 12 lat bezawaryjnie i po remoncie łazienki sprawną oddałem ale nie wiem jak z jakością obecnie. Rodzicom Polar właśnie się zepsuł po 9 latach, więc jak na pralkę ładowaną od góry to niezły wynik.

   Odpowiedz
 3. W naszym mieszkaniu była już pralka i była to ELECTROLUX EW6T5061P. Ten model bardzo mi się podoba. Jak najbardziej na plus do małych przestrzeni. Można prać 6 kg. Ale ma dość małe obroty, bo najwyższe 1000. Polecam jednak ten model, bo to dobra pralka ładowana od góry w tym przedziale cenowym.

  Odpowiedz
 4. Nie tak dawno kupowałam nową pralkę i wybrałam właśnie WHIRLPOOL MTDLR60212S, czyli tą od góry. Jest to najlepsza pralka ładowana od góry jaką widziałam w sklepie. Ładowność 6 km, maksymalne obroty 1200. Ma klasę A+++ więc bardzo dobra i energooszczędna. Do małego mieszkania czy małej łazienki nadaje się w sam raz.

  Odpowiedz
 5. W naszym domu mamy pralkę ładowaną od góry, ponieważ nasza łazienka jest bardzo wąska. Taka pralka bardzo dobrze się sprawdza. Ładowność jest taka sama jak przy normalnej pralce, ale skuteczność i praktyczność dla mnie większa, bo przynajmniej nie muszę mieć pralki w kuchni, a tego bardzo nie chciałam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz