Pralka ładowana od góry - Ranking 2024

Pralki ładowane od góry są na ogół tańsze w zakupie, ważą mniej i piorą zazwyczaj dużo szybciej niż pralki ładowane od frontu. Ich wadą jest jednak brak możliwości zabudowy i utrudnione czynności konserwacyjne. Dobra pralka ładowana do góry jest jednak niezastąpiona w mniejszych pomieszczeniach i szczególnie ceniona przez osoby, które stawiają na kompaktowe rozwiązania.

Pralki ładowane górą – dla kogo są przeznaczone?

Pralki ładowane górą wybierają osoby, którym zależy na oszczędności miejsca. W przeciwieństwie do typowych pralek ładowanych od frontu, pralka ładowana od góry jest węższa. System jej ładowania nie wymaga zapewniania odpowiedniej przestrzeni do otwierania drzwi. Aby włożyć odzież do pralki wystarczy otworzyć pokrywę górną i znajdujący się we wnętrzu pralki – metalowy bęben. Pralki ładowane od góry zwykle nie mogą być zabudowane, ale mogą doskonale zagospodarować miejsce w niewielkiej łazience, małej pralni i wąskiej kuchni. Na rynku dostępnych jest wiele modeli pralek. Aby dopasować najlepszą pralkę ładowaną od góry – warto kierować się wielkością przestrzeni, którą się dysponuje, ładownością pralki i wieloma innymi funkcjami, o których szerzej poniżej.

Najlepsza pralka ładowana od góry – na co zwrócić uwagę?

Pierwsza kwestią, która zazwyczaj w znacznym stopniu zawęża obszar poszukiwań jest szerokość i długość pralki. Najczęściej spotykane wymiary wynoszą 40cm szerokości, 90cm wysokości i 60cm głębokości. Jeśli chodzi o wybór w zakresie tych wymiarów to najczęściej można mieć wpływ jedynie na jej wysokość. Wysokość pralki ładowanej od góry może wynosić 90cm, 89cm a nawet 85cm. Można zauważyć, że szerokość tego typu pralek jest co najmniej 10 centymetrów mniejsza niż tradycyjnych pralek automatycznych ładowanych od frontu. W przypadku chęci zagospodarowania trudnego w urządzeniu pomieszczania – to bardzo dużo.

Pojemność

Średnie pojemności pralek z ładowanie górnym mieszczą się w zakresie od około 4 kg do nawet 8 kg. Najpopularniejsze i najczęściej spotykane modele mają maksymalną wielkość załadunku w wysokości 6 kilogramów. Podczas gdy większe pojemności pralek świetnie sprawdzą się w dużych gospodarstwach domowych lub do prania obszernych tkanin, takich jak pościel i zasłony, mniejsze doskonale spełnią swoją rolę w mieszkaniu osób starszych i singli. Aby doskonale oszacować pojemność najlepszej pralki ładowanej od góry, warto pamiętać o tym, że większość osób napełnia bęben pralki tylko do połowy. Średnia waga prania wynosi zatem 3,5 kilograma. Jeśli lubi się precyzję – można zważyć na wadze łazienkowej średnią wagę swojego codziennego prania. Średni, tygodniowy wynik będzie punktem wyjścia do określenia pojemności pralki jakiej naprawdę się potrzebuje. Teoretycznie, im mniejszą ładowność ma pralka, tym mniej wody zużywa w cyklu. Wielkość wsadu ma więc ekonomiczne znaczenie. Z kolei wybierając zbyt małą pojemność przy wysokim zapotrzebowaniu, pralka zamiast jednego cyklu, będzie odbywać ich dwa lub więcej – to również wpływa na końcowy wymiar opłat.

Szybki czas cyklu

Najlepsze i najbardziej ekonomiczne programy, w które wyposażone są dobre pralki z ładowaniem od góry charakteryzują się programem „szybki” lub „eko”. Podczas tych programów pralka zużywa mniej wody i energii – całkowity czas cyklu może wynieść tylko 30 minut. Jeśli szuka się najlepszej pralki z ładowaniem od góry, warto sprawdzić w jej specyfikacji podobnych programów szybkiego prania. Należy jednak pamiętać, że mogą one nie spełniać swojej roli przy dużych, uporczywych zabrudzeniach. Zazwyczaj górną granicą temperatury programów eko jest 30 stopni. Program ten spisuje się doskonale przy lekkim praniu bluzek, spodni i innych części garderoby, które nie wymagają odplamiania. Powinno się również uwzględnić czas schnięcia. Krótsze cykle charakteryzują się również mniejszą ilością obrotów na minutę przez co dłużej schną.

Przestrzeń pomieszczenia na pralkę

Przy wyborze najlepszej pralki z górnym ładowaniem dobrze jest dokładnie zaplanować miejsce, w którym stanie. Trzeba sprawdzić ile powierzchni będzie się potrzebować do otwarcia pokrywy, która jest szersza i dłuższa niż typowe drzwiczki pralki ładowanej od frontu. Warto sprawdzić czy w wybranym miejscu jest zapewniony dostęp do niezbędnych punktów poboru energii i wody. Większość pralek z górnym ładowaniem zaprojektowano tak, aby pasowały do ​​standardowej przestrzeni szafek kuchennych, dzięki czemu można je również zainstalować przy blacie kuchennym.

Głośność pracy

Niestety w większości przypadków pralka ładowana od góry jest nieco głośniejsza od tradycyjnej. Zastanawiając się jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza, warto przemyśleć czy odgłosy prania nie będą przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli posiada się pomieszczenie gospodarcze lub pralnię – te parametry mogą nie mieć znaczenia. Niestety inaczej kształtuje się już wysokość decybeli pralki, kiedy stoi ona w otwartej kuchni lub łazience. Każdy z producentów, w specyfikacji uwzględnia wysokość decybeli – jeśli pralka ma być cicha – należy szukać jak najniższych wartości. Czasami nadmierny hałas i „wędrówka” pralki po całej łazience podczas wirowania wynika z bardzo prozaicznego powodu – braku zdjęcia specjalnej blokady. Niemniej jednak, średni zakres decybeli pralki ładowanej od góry wynosi od około 50 do 55 decybeli dB(A) podczas prania i od 60 do 75 decybeli dB(A) podczas wirowania.

Blokada rodzicielska

W przypadku pralki ładowanej od góry – ta funkcja, często dostępna w pralkach ładowanych od frontu, nie ma racji bytu. Sama budowa pralki – panel sterowania umieszczony poza zasięgiem dziecka i brak szybki – skutecznie zabezpieczają przez nieuprawnionym użyciem przez dziecko. Poszukiwanie tego programu w tym typie pralki  jest więc bezskuteczne.

Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Przegląd nowoczesnych funkcji.

Dobra pralka ładowana od góry, oprócz standardowych programów, może być wyposażona w oszałamiający zestaw funkcji. Podczas gdy wiele z nich zapewnia lepszą wydajność prania, część może okazać się zupełnie nieprzydatna a podwyższa tylko cenę pralki. Przed wyborem, dobrze jest zastanowić się czy na pewno dodatkowe funkcje będą miały praktyczne zastosowanie.

 • Automatyczne wykrywanie poziomu wody – Ta funkcja pomaga oszczędzać wodę, energię i czas, ponieważ urządzenie automatycznie dostosowuje poziom wody do wielkości ładunku i / lub rodzaju tkaniny. Niektóre dobre pralki ładowane od góry dostosowują rodzaj prania do wielkości wsadu. Niestety mogą być mniej skuteczne niż jest to obiecywane. Dobrze jest sprawdzić w oświadczeniu producenta  kolumnę  „zużycie wody”  i porównać wynik z innym, tradycyjnym programem.
 • Delikatne/„Pranie ręczne”- Niektóre, dobre pralki z ładowaniem od góry są wyposażone w wyjątkowo delikatny cykl prania dla odzieży oznaczonej jako nadająca się tylko do prania ręcznego – w tym wełny, jedwabiu i kaszmiru.
 • Szybkie pranie – Opcja szybkiego prania przeznaczona jest do lekko zabrudzonych i / lub małych ładunków odzieży, zmniejsza długość wybranego programu lub jest szybszym cyklem samym w sobie. Programy szybkiego prania są świetne, jeśli spieszy się z praniem, ale mogą nie być odpowiednie dla dużych lub mocno zabrudzonych rzeczy.
 • Przeciw gnieceniu – Zabezpieczenie przed zagnieceniami działa na różne sposoby. Dobra pralka ładowana od góry, w tym programie,  nie spuszcza wody z ostatniego płukania, nie wiruje lub ma bardzo zwolnione obroty. Dzięki temu, ubrania się są pogniecione i może ominąć je prasowanie.
 • Możliwość wyboru prędkości wirowania – Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Na pewno ta, w której można zmienić prędkość wirowania w niektórych programach. Wyższe prędkości wirowania wydobywają więcej wody z ubrań, skracając czas suszenia. Czasami może być potrzebna mniejsza prędkość wirowania dla delikatnych lub łatwo gniotących się tkanin.
 • Dodatkowe płukanie – Dodatkowe płukanie to kolejna funkcja, w którą powinna być wyposażona dobra pralka z ładowaniem od góry.  Jest ono przydatne, jeśli pranie nie usunęło całego detergentu i pozostawiło białe ślady na ubraniach.
 • Łączność Wi-Fi i sterowanie aplikacją – Niektóre wysokiej klasy pralek ładowanych od góry oferują teraz łączność Wi-Fi. Umożliwia ona monitorowanie postępu prania i otrzymywanie powiadomień po jego zakończeniu, pobieranie dodatkowych programów prania i zdalne zarządzanie pralką za pośrednictwem aplikacji producenta.

Klasa energetyczna

Wszystkie pralki muszą mieć dokładnie opisaną etykietę, która obrazuje ich klasę energetyczną. Jest ona zwykle oznaczona dużą literą i plusem. W specyfikacji pralek znajduje się również informacja, która podaje całkowitą liczbę kilowatogodzin rocznie (kWh / rok), którą określona pralka wykorzystuje. Aby obliczyć roczne koszty eksploatacji pralki, trzeba pomnożyć stawkę za energię elektryczną przez kWh pralki (na przykład 600 kWh). Suma jest rocznym kosztem eksploatacyjnym pralki. Litery i plusy służą do oceny zużycia energii – im więcej plusów przy literze A, tym bardziej energooszczędna jest pralka. Można jednak porównać oceny tylko między pralkami o tej samej pojemności. Najlepsza pralka ładowana górą powinna mieć oznaczenie A +++

Jaka pralka ładowana od góry będzie najlepsza? Z pewnością ta najoszczędniejsza, wyposażona w programy, które będą miały zastosowanie w codziennym użytkowaniu. Czasami warto również rozszerzyć gwarancję producenta o kilka lat – za dodatkowa opłatą. Dzięki temu, nawet po kilku latach można liczyć na bezpłatny serwis pralki. Przy wyborze, po zapoznaniu się z wymiarami, warto sprawdzić średnie zużycie wody i klasę energetyczną. Najlepsze pralki ładowane górą są oszczędne! Wygoda również ma znaczenie – z biegiem czasu, pralki z pokrętłami, którymi wybiera się określone parametry prania zostają zastąpione tymi z elektronicznym panelem dotykowym. Niemniej jednak te pierwsze nadal cieszą się największym zainteresowaniem.

Ranking TOP 20

Lp. Zdjęcie Nazwa Cena Opinie Producent Ładowanie Wymiary Pojemność Obroty/min Zużycie energii / cykl Zużycie wody / cykl Klasa energetyczna Klasa efektywności prania Rodzaj Kolor Roczne zużycie energii Roczne zużycie wody Kierunek otwierania drzwi Klasa skutecznośœci wirowania Poziom hałasu prania Poziom hałasu wirowania Silnik inwerterowy Funkcje dodatkowe Sterowanie smartfonem Opóźnienie startu pracy Zastosowane technologie Nowa klasa energetyczna Klasa poziomu hałasu Sterowanie Ilość programów Wyświetlacz Programy prania Zdejmowany blat
1 Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE
1 opinia
Samsung Od przodu 85x60x55 cm 8 kg 1200 0,56 kWh 37 l A+++ A Pralka wolnostojąca Biały 116 kWh 8100 l W lewo B 53 dB 74 dB Tak Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia Nie Tak Eco Bubble, Smart Check B A Elektromechaniczne 15 Tak n/a n/a
2 Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S
1 opinia
Candy Od góry 86x40,5x60 cm 8 kg 1200 0,97 kWh n/a A+++ A Pralka wolnostojąca Biały 195 kWh 9850 l Do góry B 61 dB 79 dB Nie n/a Tak Tak Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch n/a C Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) Nie
3 WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
1 opinia
Whirlpool Od góry 40 x 90 x 60 cm 6 kg 1200 0,48 kWh 43 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały n/a n/a n/a B n/a ‎79 dB Tak OdkażaNie 60° PraNie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieraNie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy n/a n/a n/a B C Pokrętło, przyciski n/a Tak Delikatny ECO 40-60 PłukaNie + wirowaNie Sport Wełna 20°C n/a
4 Bosch WGG244ZRPL Bosch WGG244ZRPL
1 opinia
Bosch Od przodu 85x60x59 cm 9 kg 1400 0,46 kWh 48 l n/a A Parowa Srebrny 46 kWh n/a W lewo B 71 dB 71 dB Tak Funkcje parowe, regulacja prędkości wirowania, ActiveWater Plus, AntiVibration Design, EcoSilence Drive, kontrola piany, oświetleNie bębna, SpeedPerfect, sygnał dźwiękowy zakończenia pracy, system kontroli wyważenia: kontrola wyważenia urządzenia, VarioDrum Nie Tak SoftDial A A Elektroniczne 14 Tak Bawełna, Ciemne/Jeans, CzyszczeNie bębna, Eco 40-60º, Higiena Plus, Iron Assist, Mix szybki, PłukaNie, Program Super krótki, Sport, Syntetyki, Tkaniny delikatne, Wełna, WirowaNie/OdpompowaNie Nie
5 Amica WA1S610CLiSH Amica WA1S610CLiSH
1 opinia
Amica Od przodu 85x59,5x40 cm 6 kg 1000 0,484 kWh 43 l n/a B Pralka wolnostojąca Biały n/a n/a W lewo C 58 dB 76 dB Tak ZabezpieczeNie przed otwarciem przez dzieci Nie Tak OptiTime, EcoBar, SilentWash, CleanReminder, MaxLoad B C Elektromechaniczne 16 Tak Sterylizacja 70st.C, Antyalergiczny, OdświeżaNie 15, PraNie ręczne, Wełna, Syntetyki, Bawełna 20°C, Eco 40-60, Bawełna, Łatwe prasowaNie, Sport, Antyroztocza, Ochrona koloru, Auto 30st.C, WirowaNie + AutoczyszczeNie n/a
6 Candy CSTG 47TME/1-S Candy CSTG 47TME/1-S
1 opinia
Candy Od góry n/a 7 kg 1400 0,52 kWh 42 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały 52 kWh n/a Do góry B n/a 79 dB Tak n/a Nie n/a n/a B C Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Dżins, Szybki (44 min.) Nie
7 Candy CS4 1062DE/2-S Candy CS4 1062DE/2-S
1 opinia
Candy Od przodu 85x60x43 cm 6 kg 1000 0,65 kWh 40 l n/a A Pralka Biały 153 kWh n/a W lewo C 58 dB 77 dB Nie wybór stopnia zabrudzenia, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza, zdalne sterowanie smartfonem, pranie wstępne Tak Tak automatyka prania Candy KG Detector, sterowanie za pomocą smartfona Candy Smart Touch D C Elektroniczne, pokrętło, przyciski 16 Tak 20 stopni, bawełna, delikatny, eco 40-60, higiena, jeans, kolory, mieszane, odpompowanie, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki 14 min, szybki 30 min, szybki 44 min, wełna/pranie ręczne, wirowanie Nie
8 Candy CSTG 37TMCE/1-S Candy CSTG 37TMCE/1-S
1 opinia
Candy Od przodu 86x41x60 cm 7 kg 1300 0,52 kWh 42 l n/a n/a Pralka, wirówka Biały 52 kWh n/a Do góry B n/a 78 dB n/a n/a Nie Tak Gentle Touch, System Mix Power+ B C n/a 17 Tak n/a Nie
9 Whirlpool TDLR 6040L PL/N Whirlpool TDLR 6040L PL/N
1 opinia
Whirlpool n/a n/a 6 kg 951 n/a n/a n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały 56 kWh n/a n/a C n/a 78 dB Nie n/a n/a n/a n/a n/a C Elektroniczne n/a Nie Bawełna, Jeans, Wełna, Syntetyki, Szybki, Eco Bawełna, Delikatne, PłukaNie i wirowaNie, PraNie wstępne, Chrono 15 st.C, Ubranka Niemowlęce n/a
10 LG F2WV3S7N6E LG F2WV3S7N6E
1 opinia
LG Od przodu n/a 7 kg 1200 0,69 kWh 45 l D A Pralka wolnostojąca Biały 69 kWh n/a W prawo B 56 dB 71 dB Tak Add Item, Funkcja włączania/wyłączania dźwięku, PraNie wstępne Nie Tak AI DDT D A Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Ciche praNie, CzyszczeNie bębna, Delikatny, Dziecięce, Eco 40-60o, Higiena, Mieszany, Odzież sportowa, PłukaNie + WirowaNie, Pościel, PraNie ręczne, Program szybki 14 minut, Syntetyki Nie
11 Whirlpool FFB 9258 SV PL Whirlpool FFB 9258 SV PL
1 opinia
Whirlpool Od przodu 85x59,5x63 cm 9 kg 1200 0,57 kWh 50 l n/a B Parowa Biały 57 kWh n/a W lewo B 52 dB 79 dB Tak Kontrola wyważenia urządzenia, Kontrola ilości piany, Funkcje parowe, ZabezpieczeNie przed otwarciem Nie Tak Szósty Zmysł (pralki)FreshCare C C Elektroniczne n/a Tak codzienny, szybki, odświeżaNie parą, mieszane, jeans, sport, odzież dziecięca, szybkie, delikatne, anulowaNie programu, Clean+, wełna, intensywne, syntetyki, płukaNie, wirowaNie Nie
12 BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure BEKO WUE7612WSSE 7kg 1200 obr. Steam Cure
1 opinia
Beko Od przodu 60 x 84 x 46.5 cm 7 kg 1200 0,44 kWh 43 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały n/a n/a n/a n/a n/a n/a n/a Blokada przedwczesnego otwarcia drzwi, ZabezpieczeNie przed dziećmi n/a n/a AquaWave, FreshTherapy Funkcja Skróć Czas A B n/a 8 Tak BabyProtect Bawełna Bielizna Ciemne ubrania ECO 40-60 Mix 40 PłukaNie Puchowe Sport - Beko Super szybkie praNie Syntetyki Wełna WirowaNie/OdprowadzeNie wody n/a
13 Candy CS4 1272DE/1-S Candy CS4 1272DE/1-S
1 opinia
Candy Od przodu n/a 7 kg 1200 n/a 41 l n/a A Pralka wolnostojąca Biały 69 kWh n/a n/a B 58 dB 79 dB Nie Kg Detector, Smart Touch (NFC), Start/Pauza Tak Tak n/a D C Elektroniczne n/a Tak 20°C, Bawełna, Delikatny, Eco 40-60, Idealna bawełna 59 minut, Jeans, Mieszane i kolorowe, PłukaNie, PraNie ręczne, PraNie wstępne, Program higieniczny, Syntetyki, Szybkie praNie, WypompowaNie wody i odwirowaNie Nie
14 Indesit BTW L50300 PL/N Indesit BTW L50300 PL/N
1 opinia
Indesit Od góry 90x40x60 cm 5 kg 1000 0,60 kWh 41 l A++ A Pralka Biały 60 kWh n/a Do góry C n/a 76 dB Nie n/a n/a Tak n/a D B Elektroniczne, pokrętło, przyciski n/a Tak 20 stopni, bawełna, delikatny, syntetyki, wełna Nie
15 Bosch WAXH8G91PL Bosch WAXH8G91PL
1 opinia
Bosch Od przodu 84,8x59,8x59 cm 10 kg 1400 0,56 kWh 49 l B B Pralka wolnostojąca Biały 56 kWh n/a W lewo B 48 dB 71 dB Tak Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu, OświetleNie wnętrza bębna: LED, CzyszczeNie bębna z funkcją przypomNienia, AntiVibration Design, Dodatkowe wyciszeNie pralki od spodu, Wskaźnik przedozowania, Tak Tak Aqua Stop B A Elektroniczne 13 Tak WirowaNie, Bawełna, Syntetyki, Koszule/Bluzki, Jeans, Szybki 15/30, Mix, Delikatne/Jedwab, Kołdry, AntyAlergia, Sport/Fitness, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60 Nie
16 Indesit BWSA 61251 W EU N Indesit BWSA 61251 W EU N
1 opinia
Indesit Od przodu 85x59,5x42,5 cm 6 kg 1200 0,78 kWh 42 l F B Pralka wolnostojąca Biały 78 kWh n/a W lewo B n/a 80 dB Nie Wybór stopnia zabrudzenia, wybór rodzaju plam, start/pauza z opcją dołożenia prania, start/pauza, funkcja Plamy Nie Tak Push&Go F C Elektroniczne, pokrętło, przyciski 14 Tak 20 stopni, bawełna, bawełna 40 stopni, bawełna - eko, bawełna - kolory, delikatny, eco 40-60, mix, płukaNie, pościel, syntetyki, szybki, wełna, wirowaNie n/a
17 Candy CSTG 072DE/1-S Candy CSTG 072DE/1-S
1 opinia
Candy Od góry 86x41x60 cm 7 kg 951 0,86 kWh 42 l n/a n/a Pralka wolnostojąca Biały 78 kWh n/a Do góry C n/a 76 dB n/a n/a n/a Tak n/a F B Elektroniczne n/a Tak Bawełna, Jeans, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, 20 st.C, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Higieniczny, Syntetyczne, Szybki (44 min.), Mieszane i Kolorowe (59 min.), Idealna Bawełna (59 min.) Nie
18 Samsung WW60A3120WE Samsung WW60A3120WE
1 opinia
Samsung Od przodu 85x59,5x40 cm 6 kg 1200 0,55 kWh 43 l C A Parowa Biały 55 kWh n/a W lewo C 74 dB 74 dB Tak start/pauza Nie Tak silnik Samsung Digital Inverter C B Elektroniczne, dotykowe, pokrętło 12 Tak bawełna, ciemne materiały, czyszczeNie bębna, eco 40-60, higiena parowy, mix, outdoor (odzież Nieprzemakalna), syntetyki, szybki 15 min, wełna Nie
19 Beko SteamCure WUE6512WPBSE Beko SteamCure WUE6512WPBSE
1 opinia
Beko Od przodu 84,5x60x41,5 cm 6 kg 1000 0,64 kWh 36 l D A Parowa Biały 64 kWh n/a W lewo C n/a 74 dB Tak Pranie w zimnej wodzie, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza z opcją dołożenia prania, start/pauza, utrzymanie świeżości po skończonym cyklu, pranie wstępne, dodanie pary do cyklu Nie Tak Bęben Beko AquaWave, ograniczenie strat detergentu Beko AquaFusion, pranie z dodatkiem pary Beko Steam Cure, silnik bezszczotkowy Beko ProSmartInverter, utrzymanie świeżości po zakończonym cyklu Beko Fresh Therapy D B Elektroniczne, pokrętło, przyciski 17 Tak Bawełna, ciemne materiały, delikatny, eco 40-60, higiena parowy, jeans, koszule (parowy), mix, płukanie, puchowe, sport, StainExpert, super szybki, syntetyki, szybki, wełna/pranie ręczne, wirowanie Nie
20 Whirlpool FFS 7259 B EE Whirlpool FFS 7259 B EE
1 opinia
Whirlpool Od przodu 84,5x59,5x57,5 cm 7 kg 1200 0,517 kWh 45 l B A Pralka wolnostojąca Biały 52 kWh n/a W lewo B n/a 77 dB Tak Wskaźnik pozostałego czasu Nie Tak automatyka prania Whirlpool Szósty Zmysł,, utrzymaNie świeżości prania Whirlpool FreshCare+ B C Przyciski 13 Tak Syntetyk, PraNie falowe, Sport, Cottons 40°C, Mix, Quick 30°C, Eko, Spin/odpływ, Dżins / denim, Pościel, Bawełna, Delikatny/jedwab, Bawełna 60°C n/a
Polecamy:  Suszarka do prania, Programy suszenia: Ciepłe powietrze

Najlepsze produkty: Pralka ładowana od góry

1. Samsung EcoBubble WW80TA026AE

Samsung EcoBubble WW80TA026AE
PRALKA SAMSUNG WW80TA026AE 1200 OBR 8KG WW80TA026AE, Pralka Eco Bubble, 8 kg, biała

Eco Bubble - energooszczędne i skuteczne pranie w niskiej temperaturze

Higieniczna para - higienicznie czyste i zdezynfekowane pranie

Silnik Digital Inverter z 10-letnią gw. - niezawodna i cicha praca

Szuflada Stay Clean - brak osadów i pozostałości środków do prania w szufladzie na detergenty

Higienicznie czyste wnętrze bębna bez konieczności użycia detergentów

Specyfikacja
 • Wymiary netto (SxWxG): 60 x 85 x 5...

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x60x55 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,56 kWh
Zużycie wody / cykl 37 l
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 116 kWh
Roczne zużycie wody 8100 l
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 53 dB
Poziom hałasu wirowania 74 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Eco Bubble, Smart Check
Nowa klasa energetyczna B
Klasa poziomu hałasu A
Sterowanie Elektromechaniczne
Ilość programów 15
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.9/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka SAMSUNG WW80TA026AE/EO Ecobubble


2. Candy CSTG 28TE/1-S

Candy CSTG 28TE/1-S
Informacje o produkcie
Rodzaj Wolnostojąca
Wyświetlacz / Panel Tak
Ładowanie góra
Załadunek 8 kg
Ilość programów prania 17
Programy i opcje prania Sportowy Plus 39'
Płukanie
Syntetyki
Specjalny 49'
Bawełna/EcoBawełna
Delikatne 59'
Eco 40-60
Higiena Plus 59'
Idealna bawełna 59'
Odpompowanie
Wełna
Wysokość 86 cm
Szerokość 41 cm
Głębokość 60 cm
Waga 56 kg
Prędkość wirówki 1200 obr/min
Kolor biały
Poziom hałasu 61 dB
Poziom hałasu wirowania 76 - 80 dB
Klasa energet...

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 86x40,5x60 cm
Pojemność 8 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,97 kWh
Klasa energetyczna A+++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 195 kWh
Roczne zużycie wody 9850 l
Programy prania Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.)
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu prania 61 dB
Poziom hałasu wirowania 79 dB
Silnik inwerterowy Nie
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
wasserman.eu

Ilość opinii:
6017
Pralka top CSTG 28TE/1-S
Empik.com

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agdsmart.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
agddesign.pl

Pralka CANDY CSTG 28TE/1-S
maxelektro.pl

Ilość opinii:
1028
Pralka Candy CSTG 28TE/1-S Darmowa dostawa od 99 zł!


3. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.

WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
pralka ładowana od góry wolnostojąca whirlpool tdlr 6251bs pl.technologia 6. zmysłdynamicznie dostosowuje parametry prania do załadunku pralki, co zapewnia zużycie tylko takiej ilości zasobów (woda, energia, czas, detergent) jaka jest niezbędna do uzyskania idealnych efektów końcowych za każdym razem.innowacyjny silnik inwerterowy tej pralki whirlpool został zaprojektowany tak, aby zapewnić długotrwałą, cichą pracę. ciesz się zarówno idealnymi rezultatami, jak i dodatkową ciszą i spokojem.sys...

Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 40 x 90 x 60 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,48 kWh
Zużycie wody / cykl 43 l
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Programy prania Delikatny ECO 40-60 PłukaNie + wirowaNie Sport Wełna 20°C
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu wirowania ‎79 dB
Silnik inwerterowy Tak
Funkcje dodatkowe OdkażaNie 60° PraNie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieraNie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy
Nowa klasa energetyczna B
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Pokrętło, przyciski
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.9/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. FreshCare 6.Zmysł


Najtańsze produkty: Pralka ładowana od góry

1. Candy CS4 1062DE/2-S

Candy CS4 1062DE/2-S

Pralka wolnostojąca Candy CS4 1062DE/2-S

Pralka wolnostojąca Candy CS4 1062DE/2-S - nowoczesne rozwiązanie dla Twojej pralni. Ta zaawansowana pralka oferuje nie tylko wydajne pranie, ale także wiele funkcji, które ułatwią Ci codzienne czynności.

Pralka Candy CS4 1062DE/2-S została oceniona w nowej klasie energetycznej D, co oznacza oszczędność energii i niższe rachunki. Dzięki klasie prania A, Twoje ubrania będą zawsze doskonale czyste, a klasa wirowania C zapewni skuteczne odwirowanie wody z...


Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x60x43 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1000
Zużycie energii / cykl 0,65 kWh
Zużycie wody / cykl 40 l
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 153 kWh
Programy prania 20 stopni, bawełna, delikatny, eco 40-60, higiena, jeans, kolory, mieszane, odpompowanie, płukanie, pranie wstępne, syntetyki, szybki 14 min, szybki 30 min, szybki 44 min, wełna/pranie ręczne, wirowanie
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania C
Poziom hałasu prania 58 dB
Poziom hałasu wirowania 77 dB
Silnik inwerterowy Nie
Funkcje dodatkowe wybór stopnia zabrudzenia, możliwość skrócenia czasu prania, dodatkowe płukanie, start/pauza, zdalne sterowanie smartfonem, pranie wstępne
Sterowanie smartfonem Tak
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie automatyka prania Candy KG Detector, sterowanie za pomocą smartfona Candy Smart Touch
Nowa klasa energetyczna D
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne, pokrętło, przyciski
Ilość programów 16
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
RTV EURO AGD
Ocena:
4.3/5.0
Ilość opinii:
49191
Candy Smart CS4 1062DE/1-S Slim 6kg 1000obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
OleOle!
Ocena:
4.0/5.0
Ilość opinii:
31600
Candy Smart CS4 1062DE/1-S Slim 6kg 1000obr/min
agddesign.pl

Pralka CANDY CS4 1062DE/1-S slim
MediaMarkt.pl
Ocena:
2.9/5.0
Ilość opinii:
14473
Pralka CANDY CS4 1062DE/1-S. Klasa energetyczna D
agdsmart.pl

Pralka CANDY CS4 1062DE/1-S slim


2. Indesit BWSA 61251 W EU N

Indesit BWSA 61251 W EU N

Dane techniczne:

Ładowanie Od przodu
Wymiary 85x59,5x42,5 cm
Pojemność 6 kg
Obroty/min 1200
Zużycie energii / cykl 0,78 kWh
Zużycie wody / cykl 42 l
Klasa energetyczna F
Klasa efektywności prania B
Rodzaj Pralka wolnostojąca
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 78 kWh
Programy prania 20 stopni, bawełna, bawełna 40 stopni, bawełna - eko, bawełna - kolory, delikatny, eco 40-60, mix, płukaNie, pościel, syntetyki, szybki, wełna, wirowaNie
Kierunek otwierania drzwi W lewo
Klasa skutecznośœci wirowania B
Poziom hałasu wirowania 80 dB
Silnik inwerterowy Nie
Funkcje dodatkowe Wybór stopnia zabrudzenia, wybór rodzaju plam, start/pauza z opcją dołożenia prania, start/pauza, funkcja Plamy
Sterowanie smartfonem Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Zastosowane technologie Push&Go
Nowa klasa energetyczna F
Klasa poziomu hałasu C
Sterowanie Elektroniczne, pokrętło, przyciski
Ilość programów 14
Wyświetlacz Tak

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
OleOle!
Ocena:
4.0/5.0
Ilość opinii:
31600
Indesit BWSA 61251 W EU N Slim 6kg 1200obr/min
RTV EURO AGD
Ocena:
4.3/5.0
Ilość opinii:
49191
Indesit BWSA 61251 W EU N Slim 6kg 1200obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%


3. Indesit BTW L50300 PL/N

Indesit BTW L50300 PL/N

Pralka wolnostojąca Indesit BTW L50300 PL/N

Indesit BTW L50300 PL/N to pralka wolnostojąca, która oferuje efektywne pranie i przyjazne dla środowiska parametry. Pralka posiada klasę energetyczną A++, co oznacza bardzo niskie zużycie energii. Natomiast nowa klasa energetyczna D wskazuje na oszczędność w porównaniu do starszych modeli.

To urządzenie ma klasę prania A, co gwarantuje skuteczne czyszczenie ubrań. Klasa wirowania C oznacza umiarkowaną skuteczność odwirowywania wody z ubrań.

Pralka ...


Dane techniczne:

Ładowanie Od góry
Wymiary 90x40x60 cm
Pojemność 5 kg
Obroty/min 1000
Zużycie energii / cykl 0,60 kWh
Zużycie wody / cykl 41 l
Klasa energetyczna A++
Klasa efektywności prania A
Rodzaj Pralka
Kolor Biały
Roczne zużycie energii 60 kWh
Programy prania 20 stopni, bawełna, delikatny, syntetyki, wełna
Kierunek otwierania drzwi Do góry
Klasa skutecznośœci wirowania C
Poziom hałasu wirowania 76 dB
Silnik inwerterowy Nie
Opóźnienie startu pracy Tak
Nowa klasa energetyczna D
Klasa poziomu hałasu B
Sterowanie Elektroniczne, pokrętło, przyciski
Wyświetlacz Tak
Zdejmowany blat Nie

Gdzie kupić:

Sklep Nazwa Cena
Inlago

Pralka Indesit BTWL 50300 PL/N Darmowa dostawa od 89 zł!
OleOle!
Ocena:
4.0/5.0
Ilość opinii:
31600
Indesit BTW L50300 PL/N 5kg 1000obr/min
RTV EURO AGD
Ocena:
4.3/5.0
Ilość opinii:
49191
Indesit BTW L50300 PL/N 5kg 1000obr/min - Kup na Raty - RRSO 0%
Empik.com

Pralka INDESIT BTWL 50300 PL/N
maxelektro.pl

Ilość opinii:
1028
Pralka Indesit BTWL 50300 PL/N Darmowa dostawa od 99 zł!


Porównanie TOP 3

Samsung EcoBubble WW80TA026AE Samsung EcoBubble WW80TA026AE Candy CSTG 28TE/1-S Candy CSTG 28TE/1-S WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr. WHIRLPOOL TDLR 6251BS PL 6kg 1200 obr.
Cena
Producent Samsung Candy Whirlpool
Ładowanie Od przodu Od góry Od góry
Wymiary 85x60x55 cm 86x40,5x60 cm 40 x 90 x 60 cm
Pojemność 8 kg 8 kg 6 kg
Obroty/min 1200 1200 1200
Zużycie energii / cykl 0,56 kWh 0,97 kWh 0,48 kWh
Zużycie wody / cykl 37 l n/a 43 l
Klasa energetyczna A+++ A+++ n/a
Klasa efektywności prania A A n/a
Rodzaj Pralka wolnostojąca Pralka wolnostojąca Pralka wolnostojąca
Kolor Biały Biały Biały
Roczne zużycie energii 116 kWh 195 kWh n/a
Roczne zużycie wody 8100 l 9850 l n/a
Kierunek otwierania drzwi W lewo Do góry n/a
Klasa skutecznośœci wirowania B B B
Poziom hałasu prania 53 dB 61 dB n/a
Poziom hałasu wirowania 74 dB 79 dB ‎79 dB
Silnik inwerterowy Tak Nie Tak
Funkcje dodatkowe Funkcja Aktywnej piany, Intensywne, Łatwe prasowaNie, Opóźnione zakończeNie suszenia n/a OdkażaNie 60° PraNie szybkie Program dzieci Program kolory, Drum Up FreshCare Technologia 6. Zmysł, Delikatne otwieraNie drzwi Długość przewodu zasilającego: 120cm Nóżki o regulowanej wysokości Silnik Inwerterowy
Sterowanie smartfonem Nie Tak n/a
Opóźnienie startu pracy Tak Tak n/a
Zastosowane technologie Eco Bubble, Smart Check Asystent głosowy, NFC, Smart Check, Smart Touch n/a
Nowa klasa energetyczna B n/a B
Klasa poziomu hałasu A C C
Sterowanie Elektromechaniczne Elektroniczne Pokrętło, przyciski
Ilość programów 15 n/a n/a
Wyświetlacz Tak Tak Tak
Programy prania n/a Bawełna, Syntetyki, Delikatne, Wełna/PraNie ręczne, Eco 40-60, Szybki (30 min.), PłukaNie, Szybki (14 min.), Bawełna + praNie wstępne, WypompowaNie wody i wirowaNie, Sportowy Plus 39, Higiena Plus 59, Mieszane i Kolorowe 59, Idealna Bawełna 59, Specjalny, Szybki (44 min.) Delikatny ECO 40-60 PłukaNie + wirowaNie Sport Wełna 20°C
Zdejmowany blat n/a Nie n/a

8 komentarzy do “Pralka ładowana od góry”

 1. U mnie na 3 osoby pralka na 6 kg to za mała pojemność, piorę codziennie.Dlatego muszę zmienić na ładowana od góry 7 lub 8 kg .

  Odpowiedz
 2. Ja kupując tego typu sprzęt, zdecydowałabym się na INDESIT . Marka dobrze mi znana i przeze mnie bardzo lubiana. Doskonale się sprawdza w małym mieszkanku. Ja mam malutką łazienkę. Dobra pralka ładowana od góry powinna mieć wszystko to co pralka, energooszczędna, ładowna i dobrze obudowana.

  Odpowiedz
  • Zdecydowałam się przy zakupie na Indesit właśnie. Nie znałam wcześniej tej marki, ale ryzyk fizyk 🙂 Obecnie jestem bardzo zadowolona. Dobrze pierze, fajnie wygląda, więc jest to dobra pralka ładowana od góry. Trzeba jedynie zwracać uwagę na to, żeby dobrze wytrzeć górę po użyciu, bo często zbiera się tam kurz i też resztki proszku. Trochę wygodniejsze są podajniki na dole, ale co zrobić.

   Odpowiedz
  • INDESIT to jedna z marek WIRLPOOL’a , podobnie jak POLAR. Miałem Indesita 20 lat temu przez 12 lat bezawaryjnie i po remoncie łazienki sprawną oddałem ale nie wiem jak z jakością obecnie. Rodzicom Polar właśnie się zepsuł po 9 latach, więc jak na pralkę ładowaną od góry to niezły wynik.

   Odpowiedz
 3. W naszym mieszkaniu była już pralka i była to ELECTROLUX EW6T5061P. Ten model bardzo mi się podoba. Jak najbardziej na plus do małych przestrzeni. Można prać 6 kg. Ale ma dość małe obroty, bo najwyższe 1000. Polecam jednak ten model, bo to dobra pralka ładowana od góry w tym przedziale cenowym.

  Odpowiedz
 4. Nie tak dawno kupowałam nową pralkę i wybrałam właśnie WHIRLPOOL MTDLR60212S, czyli tą od góry. Jest to najlepsza pralka ładowana od góry jaką widziałam w sklepie. Ładowność 6 km, maksymalne obroty 1200. Ma klasę A+++ więc bardzo dobra i energooszczędna. Do małego mieszkania czy małej łazienki nadaje się w sam raz.

  Odpowiedz
 5. W naszym domu mamy pralkę ładowaną od góry, ponieważ nasza łazienka jest bardzo wąska. Taka pralka bardzo dobrze się sprawdza. Ładowność jest taka sama jak przy normalnej pralce, ale skuteczność i praktyczność dla mnie większa, bo przynajmniej nie muszę mieć pralki w kuchni, a tego bardzo nie chciałam.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz